Tekkis huvi ühe projekti vastu. Selles on kasutatud elektromehhaanilist filtrit ЭМФ-500-9Д-3В. Küsimus selles, et kas on võimalik seda millegi muuga asendada? Filter on skeemis koos 500kHz kvartsiga, filtri sagedus on 500kHz, läbilaskeriba laius 3kHz ja asub 500-503kHz alas, s.t. ülemine külgriba. Seade töötab osaliselt SSB-saatja põhimõttel. Kvartsi ja filtri sagedus ei pea tingimata 500kHz olema, aga peavad omavahel võrdsed olema. Liiga suur sageduse erinevus 500kHz-st ei ole ka hea, siis peab hakkama skeemi elemente sellega kohandama. Läbilaskeriba ei tohiks ka kriitiline olla, tähtis on just ülemise külgriba kasutamine. Kvartsfiltri kasutamine eeldab kõrgemaid sagedusi. Lihtsalt mingi stabiilne aktiivne või passiivne ribafilter?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Elektromehhaaniline filter.
Collapse
X
-
Vs: Elektromehhaaniline filter.
Mõnda tuttavat raadioamatööri pole, kellel kolb vähemalt kunagi ammu on käes püsinud ja kõike oma sodi pole veel konteinerisse visanud? Usun, et pole ületamatu probleem saada selline filter koos täiskompletis olnud kolme kvartsiga (või kvarts koos kolme filtriga) sümboolse tasu või mõne õlle eest. Uuemad, ФЭМ-markeeringuga filtrid on mugavamad trükkplaadile paigutada. Pisut väiksemad on ka.
Olen kusagil näinud artiklit, kus häda sunnil on ФП1П vms piesofiltrid laiali lammutatud, sealt sarnased resonaatorid välja kougitud, traadid külge joodetud ja neist 465kHz kanti jääv kitsa ribaga filter tehtud. Originaalis on ju riba kole lai. Sealtsamast sai ka vajaliku resonaatori kvartsi asemele. Suurem sageduse "timmimine" käis peene liivapaberiga.
Aga see on paras pusimine ja elektromehhaanilisele filtrile ei paku selline aretis mingit konkurentsi.Harjutamine teeb harjutajaks.
Comment