Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

    P403 pole proovinud jah aga 2KV 1000uF siis huumlamp tekitas küll laviini. Selline sinakas ja ysna tuntav. Töötas ainult 1x vaja oli uut iga kord. Ka 50kA lüliti hävines paari korraga. Energia läheb pinge ruudus. 7815 peaks andma sellise sinakasrohelise laviini. Proovida tasuks nii et kaugelt releega sest muidu peale laviini ei pruugi tulemuse edastajat olla sest laviniseerus.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #17
      Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

      Esmalt postitatud fre poolt Vaata postitust
      Seda ma tean, et paljud detailid (nt. takistid, stabilitronid) tulid tootmise käigus
      üksjagu erinevad ja markeeriti (tüüp, nominaal, täpsusklass) alles peale
      kontrollmõõtmist ja vastava(te) parameetri(te) järgi sorteerimist
      Kogu vene transside ja dioodide tähistussüsteem on seda silmas pidades loodud.
      Tehakse partii transse valmis, testitakse juhusliku valikuga teatud kogus parameetrite vastavusele ja läbilöögipingetele ja alles siis lähevad markeerimisele, et milline täht sinna margi lõppu kirjutada kannatab.
      Ilmselt on ka "paralleelmargid". Kui tuli vilets partii, saadetakse kristallid teise tsehhi ja lähevad seal lihtsalt teise kesta sisse.

      Comment


        #18
        Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

        Esmalt postitatud fre poolt Vaata postitust
        Seda võib ju uskuda, et kristallil mitu stabilitroni jadamisi on 15V saamiseks,
        kuid et juba tootmises osa neist läbikõrvetamise teel (margi teisendamiseks)
        lühistatakse ja alles seejärel markeeritakse, tunduks vandenõuteooriana...
        Seal Pöögelmanis (või oli see Kaliininis või .... ) oli juttu et võetakse ränikristall,
        luuakse sinna peale üleminekud, oksüüdisolaator,
        kantakse peale ränikiht ja lihvitakse see alumine monokristall maha.
        Saadakse hulk pnp taskuid. Need mõõdetakse üle ja
        siis otsustatakse mis "juhtmed" sinna peale kanda.

        Siis oli aasta 68-69-70.
        Olid nagu transid, need P403, aga sest tehnoloogiast oli juttu.

        Oleks ju mõistlik näha ette võimalus et praaki teiseks, heaks asjaks, muuta.
        Ma ei tea kas see ka nüüd nii käib, aga ei julge ka välistada.

        Ei usu et nad ekstra "kõrvetavad". Lihtsalt juhtub praaki.

        Seda kõrvetamist saab teha juhuslikult ikka
        ainult mõni ekstra õnneliku käega hull.
        Kui saab

        Comment


          #19
          Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

          Sai valmistatud 12V stabi-toiteplokk, hästi lihtne...

          Sisse tuleb 13,5V RMS asjaolude sunnil, peale alaldi silda ja väikest filtrit on 2200µF lüüdil pinge 18V nagu kivi sisendilgi; väljundis on 0,22µF kondensaator koos 6,8k takistiga. Välja võetav koormus on 300mA ja 400mA vahel. Kõik uued jupid ja segi pole otsi aetud.
          Töötab kenasti; aga... Võtab kätte miski aeg ja teeb "sähvaka", et nagu ühendades näiteks 12V ja 5W halogeenpirni järgi, on sähvakas ka silmaga näha. Sähvaka anomaalia käib kaootiliselt ca iga 10 sekundi tagant.
          Plokk näeb ise välja selline:
          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

          Comment


            #20
            Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

            Lugesin ja lugesin mitu korda, aga aru ei saanud,
            mis seal sähvib... Mingi detail või miski veel?
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #21
              Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

              Väljavõetav koormus on 300mA ja 400mA vahel.

              Ei usu mina seda juttu, räägi reaalselt millega koormad seda toiteplokki?
              MSN- taneltreima182@hotmail.com
              telefon katki.

              Comment


                #22
                Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

                Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                Sai valmistatud 12V stabi-toiteplokk, hästi lihtne...

                Sisse tuleb 13,5V RMS asjaolude sunnil, peale alaldi silda ja väikest filtrit on 2200µF lüüdil pinge 18V nagu kivi sisendilgi; väljundis on 0,22µF kondensaator koos 6,8k takistiga.
                Stabilisaatoritel, eriti LDO-del, on tavaliselt andmelehes paika pandud ka väljundisse ühendatava kondeka lubatud mahtuvuse ja sisetakistuse vahemikud.

                Testriga halogeenlambi takistust külmalt mõõtes saad teada stardivoolu. Tõenäoliselt koormad stabika lambi külgeühendamisel üle, aga kas viga just selles, on kahtlane.

                Mulle tundub, et tasub väljundkondekaga katsetada - näiteks ühendada sinna ka 100uF lüüt või teist sorti keraamiline kondekas või üldse ära jätta.
                If you think education is expensive, try ignorance.

                Comment


                  #23
                  Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

                  Lisan, et minu kogemusel ülekoormusi saanud stabilitronidel stabiliseerimispinge väheneb. Mis selle nähtuse füüsikaline sisu on, ei oska öelda.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

                    Esmalt postitatud bnman poolt Vaata postitust
                    Lisan, et minu kogemusel ülekoormusi saanud stabilitronidel stabiliseerimispinge väheneb.
                    Kas see vähenemine tundus olevat juhuslik või klapib sinna muutust kirjeldama mingi täisarv?
                    See ilus 3x pani mõtisklema.
                    Kuidas üleültse neid kõrgepingelisi tehakse?
                    Kas seal on neid üleminekuid üks või on neid mitu?

                    Comment


                      #25
                      Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

                      Esmalt postitatud andreie poolt Vaata postitust
                      Stabilisaatoritel, eriti LDO-del, on tavaliselt andmelehes paika pandud ka väljundisse ühendatava kondeka lubatud mahtuvuse ja sisetakistuse vahemikud.
                      Testriga halogeenlambi takistust külmalt mõõtes saad teada stardivoolu. Tõenäoliselt koormad stabika lambi külgeühendamisel üle, aga kas viga just selles, on kahtlane.
                      Mulle tundub, et tasub väljundkondekaga katsetada - näiteks ühendada sinna ka 100uF lüüt või teist sorti keraamiline kondekas või üldse ära jätta.
                      Plokk sai valmistatud lisaks valgusdioodploki toiteahelasse, kus plokis on sees 66 valgusdioodi + takistid. Kuna dioodid hakkasid katsetusel mingi ajatsükli tagant sähvakat korraldama, sai proovitud halogeenpirniga, välistamaks dioodi kui elementi põhjustajana.
                      100µF/25V tahtsingi alguses väljundisse panna, aga siis sai loetud veitsa ja vaadatud teiste skeeme ning otsustatud et tuleb nagu teistelgi, ehk miski 0,1-0,5µF lõppu.
                      Eks proovin väheke väljundit katsetada.. Tänud kaasa mõtlemast
                      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                      Comment


                        #26
                        Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

                        Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                        dioodid hakkasid katsetusel mingi ajatsükli tagant sähvakat korraldama
                        Kui suur oli katsetusel ühe dioodi vool?
                        Kui suur on lubatud vool antud dioodi passis?

                        Comment


                          #27
                          Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

                          Dioodid 3 kaupa grupis, igal grupil ees takisti. Dioodi läbiv vool ca 18mA; absolut maksimum 35mA.
                          Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                          Comment


                            #28
                            Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

                            Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                            Dioodid 3 kaupa grupis, igal grupil ees takisti. Dioodi läbiv vool ca 18mA; absolut maksimum 35mA.
                            https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa...5-502-64&toc=0
                            Pole paha, võiks ju nii olla.

                            Mis moodi oli see sähvakas?
                            Kas peale seda diood jäi töötama?
                            Kuidas jagunes pinge dioodidel ja takistil?

                            Esialgu rohke ei küsi.

                            Minu huvi?
                            Mul on 4 LEDi reas ja seesama pealkirja 15 V toitmas.
                            Ei taha et niisama sähviks.
                            Sähvib küll (sütib-kustub) aga siis kui PIC käsib.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

                              Igas grupis jadamisi 3 dioodi + Fuse-resistor (nii oli asi ka tehase poolt koostatud). Oss näitab et mingil ajahetkel kukub pinge nulli poole ja siis kohe üles tagasi, piigina. Läbi ei põleta midagi, lihtsalt pole stabiilne. Pole ka aega olnud täiendavalt uurida asja.
                              Veel:
                              Originaalil, hiinakal, polnud stabikat vahel; oli trafo, lülitusrelee, dioodsild, dioodlamp 66 dioodiga; väreles 13,5V RMS-il kuni dioodid said otsa.
                              viimati muutis kasutaja erku; 17 m 2011, 19:13.
                              Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                              Comment


                                #30
                                Vs: Miks 15 volti muutus 5 voldiks ?

                                Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                                jadamisi 3 dioodi + Fuse-resistor.
                                Kas see Fuse-resistor on see, mis ülekoormusel lõpmatuks läheb
                                ja siis ise taastub? On kasutusel trafo primaaris?

                                Aga kui sinna panna selline harilik takisti,
                                mis võtab maha liigse pinge ja piirab voolu.

                                Ühe kanali baasil võiks ju proovida.
                                Takisti ja 3 dioodi. Mitte tappev kulu.

                                Comment

                                Working...
                                X