Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LEDid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    LEDid

    Tekksis siis sellie kysimus et tahan teha omale väikest lambikest kahest väikesest jõulukaunistuste leedidest .Aga tahaks teada kuidas ma saaks nii et kui ma panen neile 12 v järgi et nad siis läbi ei põleks. Et kas ma pean mingi takisti järgi panema või mis ma tegema pean

    #2
    Vs: Leedid

    Selline asjalik noormees, kes juba autodega tegeleb (nagu avatarist näha), suudab kindlasti Googlesse tippida "led resistor calculator". Edasine on kõik juba lihtne klikkimine ja pahimal juhul 4-tehte aritmeetika. Seda ütlen siin nii viisakuse pärast, enne kui küsijat peksma hakatakse...

    PS. Leedid elavad Inglismaal. Eestis neiud-preilid ja prouad.
    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

    Comment


      #3
      Re: Vs: Leedid

      asi on selles et ma ei tea mitu volti need pirnid on. ja seda lehte olen ammu juba uurinud. ei tea kas mina ei oska seda lehte käsitleda või on see mingi jama leht

      Comment


        #4
        Vs: Re: Vs: Leedid

        tee omale selgeks, kes on leedi, mis on LED, ja mis on pirn. JA kuidas need 3 asja üksteisest erinevad. ehk siis saab ka selgemaks, kuidas neid online kalkulaatoreid kasutada.

        Comment


          #5
          Vs: Re: Vs: Leedid

          Mis te jamate mehed, mingid koolieelikud olete? Ühenda ledid järjestikku 1k takistiga, peaks toimima. Pole mingit kalkulaatorit tarvis nii lihtsa asja jaoks. Piisab oomi seadusest. Ledi pingelang on umbes 2 volti, võimsamatel kuni 4. Vähemalt 10mA peaks iga endast lugu pidav led küll välja kannatama. Iseasi muidugi kui palju ta sealjuures valgustada suudab, 10cm kaugusele vast näitab midagi Muidugi on ka sellised ledisid, mis juba 1mA juures on nii heledad, et eriti peale vaadata ei taha. Näiteks sihuke isend.
          viimati muutis kasutaja tunnus; 22 m 2011, 14:19.

          Comment


            #6
            Vs: Re: Vs: Leedid

            Jämedalt iga jaemüügist saadav valgusdiood kannatab vähemalt 20mA. Valgele ja sinisele dioodile jääb arvestuslikult 3V. See viimane on arvestulikult ja ilma takisti või spetsiaalse driverita ei tasu dioodi käitada, sest tema iga jääb üsna lühikeseks.
            kalkulaatorisse märgid, mitu LEDi on jadamisi ja mis pingelt neid toidad.
            Auto pardapinge on reaalselt ca 14V ja see võta ka kalkulaatoris aluseks, kui tahad, et need dioodid sul jadaühenduses ka aasta pärast veel töötavad.
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Vs: Re: Vs: Leedid

              Esmalt postitatud $!!M poolt Vaata postitust
              asi on selles et ma ei tea mitu volti need pirnid on. ja seda lehte olen ammu juba uurinud. ei tea kas mina ei oska seda lehte käsitleda või on see mingi jama leht
              Kõige lihtsam mugavam ja kiirem on kasutada takistusmagasini, alustades suurimast takistusest ja sujuvalt langetades kuni LED ( id ) hakkavad normaalse heledusega põlema. vaatad takistuse suuruse ja asendad püsitakistiga. Kuid see eeldab takistusmagasini olemasolu. Võib-olla saad kellegi käest laenata.

              Comment


                #8
                Vs: Re: Vs: Leedid

                Mille järgi peaks kasutaja aru saama, et põleb "normaalselt". 5mA juures mõni on juba päris hele, aga võib kasutadakuni 20mA ehk siis võiks veel heledam olla. Teine samas on ka 20mA juures üsna viletsake, aga ka tema piir võib olla 20mA. 50mA ja ka suurema vooluga isendid pole enam mingi haruldus, seegapeaks ikka enne teadma, mida kasutada ja siis paberi peal on lihtsam arvutada, kui kõrbenud komponentide näol kooliraha maksta.
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment


                  #9
                  Vs: Re: Vs: Leedid

                  Paraku tuleb tunnistada, et reuter`il on õigus. Ma ei süvenenud probleemi.
                  Loodetavasti on teemaalgataja oma probleemile juba lahenduse leidnud, aga süda ei andnud rahu.
                  viimati muutis kasutaja etsv56; 07 m 2011, 14:57. Põhjus: täiendus

                  Comment

                  Working...
                  X