Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Filter valjukatesse?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Filter valjukatesse?

    Tere.
    Sedakorda on probleem selline: Proovisin suvilas (12V päikeseenergia) tööle saada tavalisi arvutivaljukaid. Avasin valjuka kaane ja mõõtsin trafost tuleva pinge. See oli 12 V ja tinutasin lihtsalt trafvo vahelt välja. Kõik tundus kena olevat. Kui torkasin valjukate taha väikse mp3 playeri, töötas asi suurepäraselt. Probleem tuli sellest, et läbi arvuti, millest ma teleka olin teinud, tuli valjukatesse kõikvõimalikku sirinat. Testisin ja aku peal töötavast raadiost ja tulemus oli sama. Akust tulev vool pääses häirima. Kas keegi oskab öelda mis ma sinna vahele peaksin panema et ainult audio valjukatesse pääseks?

    Parimat soovidega
    -pankleks

    #2
    Vs: Filter valjukatesse?

    midagi ei pea juurde panema, alusta ära võtmisest ja siis lisa korralik võimendi ja juhtmed.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #3
      Vs: Filter valjukatesse?

      oi aitähh, selline sisutihe vastus!!!

      Comment


        #4
        Vs: Filter valjukatesse?

        Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis kostub aku pealt toidetavatest võimendiga kõlaritest sirin, kui anda signaali sama aku pealt toidetavast allikast. Kui toita signaaliallikat mõnest teisest allikast, siis probleemi ei ole.
        Tundub nagu tuleks probleem sellest, signaaliallika ja võimendi sisendi GND pinged on nihkes, või on kuskil signaalis alalikomponent. Kõige lihtsam oleks proovida signaal kondensaatori abil lahti sidestada. See tekitaks küll helis moonutusi. Teine variant oleks toita signaaliallikat ja võimendit proovimise mõttes eraldi akudelt.
        Või oskab keegi targem mu teooria ümber lükata, või muid lahendusi pakkuda?

        Comment

        Working...
        X