Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

TO-247 korpuse viigud

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TO-247 korpuse viigud

    Hakkasin mõtlema siin ühe asja üle. Võimsamatel MOSFETidel drain-source voolu (Ids) tugevuseks lubatud maksimaalselt näiteks 80A. Samas on enamus selliseid MOSFETe TO-247 korpuses. Ning huvi hakkas pakkuma see, et kuidas kuramuse moodi peaksid peenikesed viigud korpuse küljes üle paarikümne ampri ära kannatama? Isegi lühiajalisel kommuteerimisel peaks nendes tekkiv takistus selliste voolutugevuste juures üsna suur olema. Eriti kui kommuteerimine toimub u. 500-1000kHz juures mille puhul lisandub skin-effect. Kui keegi oskab mingit lugemist selle kohta pakkuda oleks tänulik. Muude parameetrite poolest sobiksid MOSFETid lahendusesse ideaalselt üksinda töötama (reaalne voolutugevus ei ole nagunii 80A tegelikult vaid u. 25A ligidal). Samas oleks muidugi lihtne panna paar MOSFETi paralleelselt, saaks ka drain-source takistuse (Rds) madalamaks kuid siis tõuseb jällegi gate mahtuvus ning kommuteerija tuleb teistsugune.

    #2
    Jah, need fetid on ropult võimsad kuna Rds on üliväike. Sellest ka pisikesed korpused ja radikate puudumine. Koivad... tal on mitu sama otstarbega koiba, nende paral. ühenduse korral peaks vool jääma mõistuse piiridesse. Samas ei tähenda max vool seda, et võid asjast pidevalt seokest spannungit läbi kütta. Nii ma saan aru.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      No see kõik selleks aga küsimus puudutas ainult seda, et kui suurt voolu läbi TO-247 korpuse viikude lasta saaks ilma et muretsema peaks hakkama. Aga ma leidsin nende viikude täpsed mõõdud praegu nii et arvutan nende järgi.

      Mida pidasid silmas selle all, et "mitu sama otstarbega koiba"? TO-247 korpusel on 3 viiku pluss substraadi ühendus korpusel kuid see on puhtalt selle jaoks, et korpuse soojustakistust miinimumini viia.

      Comment


        #4
        Nonii:

        Ühe transjala läbipõlemiseks on vaja olulisemalt suuremat voolu. Kuid kui sa nüüd arvutad milline soojus transis eraldub siis võid avastada et reaalselt ei saa sellist voolu pidevalt lubada isegi lõpmata suure radikaga, sest korpuse termilised parameetrid seda ei võimalda.
        Kõige mõistlikum on võtta vastava transi datasheet, seal on kõik parameetrid ja graafikud olemas, saad asja üheselt selgeks. www.irf.com nt. kui on IR trans jne jne jne. Ära unusta, et välistemperatuur ei ole konstante 20 kraadi, kinnises korpuses võid arvestada kuni 40 kraadiga.

        Comment

        Working...
        X