Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

ostsiloskoobi vajadusest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Leidsin itaaliakeelselt lehelt arvuti taha käiva ossi, 100Mhz hinnaks 1.196 EUR. Oli ka 5Mhz pakkuda.
    http://www.artek.it/it/index.htm?http://ww...?s_prodotto=284

    Comment


      #17
      Tõin selle ossi(C1-77, 10Mhz, 2 kanalit) retist ära. Värk selline et tal puudub igasugune dokumentatsioon ja netist mul midagi ei õnnestu leida(vene keelt ei tunne ka). Leidsin ainult skeemi.
      Muidu oleks see dokumentatsioon savi, aga seda ossi on vaja kalibreerida ja pealtnäha pole selleks ühtegi nuppu. Mul veel 3 päeva aega asja tagasi viia. Kui seda kalibreerida ei saa, viin tagasi ja ostan noorest tehnikust analoogse kuid ühe kanaliga ja dokumentatsiooniga ossi.

      Ehk oskab keegi aidata?

      Comment


        #18
        Võimalik, et leian manuaali kuid igal juhul venekeelse. Olex sellest abi (et kas hakkan tuhnima)?
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #19
          Oleks küll.

          Comment


            #20
            Docs leitud, vaata oma meili (@hot)
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #21
              kui on kahe kanaliga, siis stereo asjade tegemisel, näit. sag. karakteristika ülesvõtmisel on ta väga hea, kui rahakott kannatab jäta alles , kalibreeritakse ainult juhul, kui tahad impulssi mõõta ehk kasutada teda voltmeetrina, ja sedagi esipaneelil olevatest nuppudest.esipaneelil peab olema üks üksik kontaktpesa, kust saad kalibreeritud pinge, mis antakse sisendisse ja pannakse sisendi regulaator ja kiired võrkruudustikul paika, see on natuke keerulisem protsess kuid kui paar korda läbi teed on asi selge.see on vajalik ainult pinge mõõtmise korral. sul oleks vaja juhendit uurin elu annan märku

              Comment


                #22
                Jah, sain su meili kätte. Praegu mul sellega nii kiire pole, sest sain nädala lõpuni pikendust prooviajale ja ma leidsin ise need nupud kalibreerimiseks üles.
                Paraku nendel nuppudel pole nii suur mõju nagu ma ootasin. Minu tehtud ja umbkaudu 3Mhz ostsillaator tundub selles skoobis siiski rohkem 8Mhz ja kui kiire kiiruseks panen 200ms/ühik, siis 8 ühikulise ekraani läbib ta mingi 2-3 sekundiga. Nii mööda vist olla ei saa ju? Või teen mina midagi valesti?

                Kommenteeriks veel Tartu Tiigi elektroonikat: Helistasin sinna ja ütlesin et ei ela Tartus, et ise vaatama tulla ja tahaks teada mis ja kas neil ostsilloskoope on. Tädi ütles et neil on küll ja eks ma tulgu vaadaku siis mis neil on. Ma andsin veel kord teada, et olen Tallinnast ja ei saa lihtsalt vaatama sinna tulla ja ehk saaks tädi siiski ise öelda mis neil on. Tädi ütles et ma ütleks mis ma tahan ja ta ütleb kas neil on või ei - tema ei viitsi öelda mulle, mis neil on. Paraku mul kõikvõimalike ostsilloskoopide nimed peas ei ole, et tädilt küsida ja ütlesin headaega. Vaevalt neil tõesti nii suur valik ostsilloskoope on, et nende nimede mainimine üle minuti aega võtaks ja ega see tädi kuigi sõbraliku tooniga ei rääkinud kah.

                Comment


                  #23
                  ja ja...see Tiigi elektroonika...kunagi käisin ka sealt takke ja muud asju ostmas,see tädi vahtis parasjagu telekat > ja teenendas mind(seebikad),ja kui küsisin midagi siis sai veel pahaseks,et mida ma siia üldse ronin >
                  Pole vist õige koht selliseks jutuks....aga see on juba liig mis liig.Kõigis teistes elektroonika kauplustes on teenendus väga hea ja antakse ka nõu kui küsid
                  Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                  Comment


                    #24
                    See X-telje mööda olek on ehk tingitud sellest et nupp on võlli otcas vales asendis?
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #25
                      Kuidas seda mõista? Et see nupp, millega ma kiire kiirust määran on paigast ja tegelikult olen pannud muu kiiruse? Ei saa olla, sest 200ms on kõige äärmisem seal ja üle ei saa minna.

                      Comment


                        #26
                        Mul pole seda kolakat küll hetkel nina ees kuid manuaali järgi saab igas piirkonnas laotussagedust muuta sujuvalt 2,5 kordse ülekattega.
                        200mS diapasoon on ülevaateline (!?) ehk siis kalibreerimata, aeglaseim kalibreeritud diap. on 50 mS.
                        Sageduse nupu ikka keerasid päripäeva lõpuni (käib klõps)?
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #27
                          Pean suure piinlikusega tunnistama, et ei teadnud ega osanud arvata et see nupp, mis aja lüliti OTSAS on, on ka keeratav ja et see mõjutab midagi. Nüüd sain kiire normaalsele kiirusele. Vaja veel asi täpsemalt ära kalibreerida.
                          Ainuke suurem probleem seoses selle skoobiga on nüüd juhtmed/andurid. Uus maksab tevalos 335 krooni, mis on natuke soolane. Isetehtud juhe/andur on juba 0.5V peal müra täis.

                          Comment

                          Working...
                          X