Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Sekundaarvoolu piiramine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Sekundaarvoolu piiramine

    Seadme toiteks oleks tarvis mingi 3,5 A voolu. Trafo sekundaarmähisel on see aga tunduvalt kõrgem. Tõenäoliselt ma pean seda siis kuidagi piirama, jah? Takistiga proovisin, mõjus.Kuigi takisti läks kuumaks. Küsimus siis olekski, et kas muid võimalusi pole? Takisti polnud piisavalt võimas ega ka sobiva takistusega.

    #2
    ma nüüd ei mõista, mis jaoks vaja voolu piirata seade tarbib voolu täpselt nii palju kui toide seda võimaldab ja olenevalt seadme võimsusest ka kui palju seda vaja, mida sa sellega üldse toidad

    Comment


      #3
      Kui pinged sobivad, siis tarbib seade sellist voolu nagu ta ise tahab, st kui palju tal hetkel vaja läheb.
      Asjast arusaamiseks tõmbame paraleeli veevärgiga. Pinge - surve, vool - veel voolamise kiirus. Kui sul mingi aparaat tahab saada mingi hulga vett tunnis mingi surve juures, siis seda ei ole vaja ju piirata, see ei tähenda midagi, et kui ilma seadmeta kraani lahti keeraks ja kanalisatsiooni laseks, siis tuleks sealt kaks korda rohkem vett... lihtsalt asi võtab nii palju kui vaja.
      Teine lugu on hoopis siis, kui sul on trafo ühe pingega ja seade teise pingega. Siis on takistit vaja. Vee puhul oleks siis lugu selline, et sul tuleb kraanist suurema survega ja su kolakas lendaks sellise survega lõhki. Siis võid panna vahele takistuse, st siis mingi kalibreeritud auguga seibi vms, millest läheb sobivalt palju just läbi. Nagu siit aru saad, peab seade tarbima koguaeg sama palju vett sel juhul, et teisel pool takistust jääks surve konstantseks... Kui seade ei tarbi sama palju vett, siis on juba aktiivset regulaatorit vaja, mingit surveklappi vms. (pingeregulaatorit).

      Comment


        #4
        Asja selgituseks veel üks näide.

        Oletame, et mingi pisiseade töötab alalispingel 12v ja seadme voolutarve on kaduv-väike (nt 0.005A ehk 5 milliamprit). Selle seadme võib vabalt ühendada 12V auto akuga, mis annaks kasvõi 100A voolu ja rohkemgi kui vaja peaks olema.

        Voolutugevus vooluahelas sõltub sellest pisiseadmest, mitte vooluallikast.

        Narva Elektrijaamad toodavad roppu moodi energiat, mis võimalab käivitada väga võimsaid seadmeid, aga kui õhtul säästupirni tööle paneme, siis see tarbib Narva vooluallikast ainult ca 100 milliamprit voolu.

        Tõenäoliselt oli sul vaja sekundaarpinget sobivaks (vähemaks) saada.

        Comment


          #5
          Loll pea on ikka kere nuhtluseks olnud. Nüüd, kui asi selgeks saanud, tundub kõik täiesti loogiline. Oleks pidanud ise mõtlema.Aga see selleks.Häbi mulle tänud teile.

          Comment

          Working...
          X