Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas aktiiv filtrit toimima saada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kuidas aktiiv filtrit toimima saada?



    üritasin selle skeemi järgi aktiiv filtrit teha tahtsin seda signaalikaablile vahele panna aga kuna ma suht võhik siis ei hakanud se süsteem tööle
    asi võibolla selles et ma ei osanud seda UA741(data sheethttp://www.hot.ee/nullseitse/07301021.pdf) õigesti ära ühendada voolu võtsin vanast nokia laadiast 8v massi ühendasin kaabli varjestusega. aga  nii kui vool skeemile järele anda nii käib võimus plõks ja kõik vait mõõtsin siis pinget väljundis 2v panin konde vahele 0.1uF mõõtsin uuesti pinget enam peale ei tulnud aga sama asi ikka nii kui laadia pistikusse surun jääb vait kui jälle välja tõmban hakkab edasi mängima

    #2
    Skeem on mõeldud 2-polaarse toitega töötama (otsi teine laadija veel). Ühe allikaga ei saa korralikult käima - sisendisse jääb ju ka pinge peale mida sa oma signaaliallika kaudu lühistad. Opakas läheb reziimist välja ja ongi vaikus.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      kuhu se ground siis käib või kuhu ma selle teisest laadiast plussi panen kuidas ma üldse juhtmed ühendan selle kivi külge???

      Comment


        #4
        2 ühesuguse pingega allikat on järjestikku, ühe + läheb 2. miinusele. Selle ühenduse loeme maaks ja ühendad skeemi maaklemmiga (C2 küljes). Maha läheb ka signaaliallika üldotc ja väljundjuhtme mätas. Laadija + läheb kivi plussile. Teise laadija vaba otc ehk miinus on nüüd miinustoide mis läheb kivi miinusele. Pane tähele et kivile endale maad ei lähegi!
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          kas se kivi hakkab +- 12 v tööle? 2x 12 voldise adapteri saaks
          või kui mul oleks 30v traffo kas siis saab otse ühendada miinus miinusesse ja pluss plussi ja out klemmile tekiks maa???

          Comment


            #6
            oot oot päris nii lihtne see ka ei ole. mine loe sealt www.hot.ee/qwerty009 (kahepolaarne toide)

            Comment


              #7
              kõik elektoonikud ajavad täiesti erinevat juttu
              palju neid erineviad versioone koguneb

              Comment


                #8
                Eh teie.....
                OV-d saab ju ka ühepolaarselt toita

                Ov võib muidugi suvalise võtta
                lõikesagedus on seemil u 500Hz

                Edit: parandasin skeemis oma lauslollused ära
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  kui suurt toitepinget se skeem vajab ja kuidas lõikesagedust muuta saab???

                  Comment


                    #10
                    kui suurt toitepinget se skeem vajab ja kuidas lõikesagedust muuta saab???
                    Niipalju ,kui opakas tahab, arvan, et 12 V piisab
                    Lõikesagedust saad muuta c2 ja c3 väärtuse muutmisega, suurendamisel sagedus alaneb.
                    Skeemi enda võtsin circuitmakeri näitest ja panin puuduvad pulikad juurde, kusjuures kui otsid,leiad enda skeemiga sarnasusi ;D
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #11

                      martinj äkki sa oskad öelda kuidas see peaks tööle hakkama
                      mina igatahes seda tööle ei saanud
                      sellel ua741-l on Vs- ja GND koos niiet se ei saa ju olla 2 polaarse toitega selle kivi datasheet on mu esimesel postitusel
                      ma ühendasin kõik nii nagu skeemil ja aga nii kui vool järgi anda jääb võim vait, milles viga võib olla?

                      Comment


                        #12
                        Kõigepealt muretse +/- 12V toide, küll siis töötab.
                        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                        Comment


                          #13

                          martinj äkki sa oskad öelda kuidas see peaks tööle hakkama
                          mina igatahes seda tööle ei saanud
                          sellel ua741-l on Vs- ja GND koos niiet se ei saa ju olla 2 polaarse toitega selle kivi datasheet on mu esimesel postitusel
                          ma ühendasin kõik nii nagu skeemil ja aga nii kui vool järgi anda jääb võim vait, milles viga võib olla?
                          Kus Sa sellel kivil datasheedil gnd otsa näed ??? muide opvõimudel ei olegi maa otsa. Ühendad nii. ovõimu miinustoite maasse, plusstoitele pinge peale. ja siis teed kahest suure takistusega takistist pingejaguri ja liidad selle pinge + sisendi omaga. Sisendisse ja väljundisse pane kah konded vahele. vaata minu skeemi, aga pane oma opakas asemele.
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #14
                            Kas see filter toimib ka eelvõimendina?

                            Comment


                              #15

                              Kus Sa sellel kivil datasheedil gnd otsa näed ??? muide opvõimudel ei olegi maa otsa. Ühendad nii. ovõimu miinustoite maasse, plusstoitele pinge peale. ja siis teed kahest suure takistusega takistist pingejaguri ja liidad selle pinge + sisendi omaga. Sisendisse ja väljundisse pane kah konded vahele. vaata minu skeemi, aga pane oma opakas asemele.

                              Ma olen küll tavaliselt selliste opakate otsa juhtunud millel maa olemas on imestan just, et sellel ei ole aga paistab, et siin asendab maad mingil määral offsetid. Kui maa on puudu ei ole mõtet ka 2polaarsel toitepingel. Mina teeksin praegu nii, et paneksin mõlemasse offsetti maa, sobiva toitepinge ja asi peaks käima hakkama ja kui ei hakka siis võtaks mõne asjalikuma opaka.
                              Kui kuidagimoodi enam ei saa siis vaata manuali.

                              Comment

                              Working...
                              X