Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kuidas aktiiv filtrit toimima saada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    vähestel opakatel on maad vaja, selles skeemis on bias olemas läbi 100k ja 22k takistite. Nii et ok.

    Comment


      #17
      Kus Sa sellel kivil datasheedil gnd otsa näed muide opvõimudel ei olegi maa otsa. Ühendad nii. ovõimu miinustoite maasse, plusstoitele pinge peale. ja siis teed kahest suure takistusega takistist pingejaguri ja liidad selle pinge + sisendi omaga. Sisendisse ja väljundisse pane kah konded vahele. vaata minu skeemi, aga pane oma opakas asemele.
      see läheb juba liiga keeruliseks ma tegin pildi sellest data sheedist mis mulle tevalost kaasa anti

      seal on ju näidatud et us- ja GND on koos

      Comment


        #18


        see läheb juba liiga keeruliseks ma tegin pildi sellest data sheedist mis mulle tevalost kaasa anti
        seal on ju näidatud et us- ja GND on koos
        Ühepolaarse toite korral ongi - ja GND sama asi, aga
        siis tuleb sisendile kunstlikult anda pool toitepinget
        milleks ongi kolm takki ja konde.
        741 vajab kõrgemat toitepinget kui 8V.
        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

        Comment


          #19
          Kas see filter toimib ka eelvõimendina?
          Ei, kui opaka võimendust suurendada, läheks asi genereerima.
          Pane teine opakas otsa ja reguleeri sellega võimendus paika.
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            #20
            se asi ei hakka tööle kõik variandid läbi proovitud lihtsalt ei tööta ja ongi kõik
            seda skeemi on kõik kohad täis peaks ju ometi töötav skeem olema

            Comment


              #21
              selle pisikese skeemiga jäädki ehitama, võta see skeem, mida martinj pakkus ja võid kindel olla, et kohe käima läheb. rusikareegel-mida lihtsam ehitada,seda keerukam käima saada.

              Comment


                #22
                OT:
                oskab keegi mingit kivi öelda (opakas) mis on yhe kanaliga, l2heks 9v patarei pealt tööle ja võimalusel skeemi ka (mingit lihtsamat sorti eelvõim)
                http://www.alldatasheet.com/

                Comment


                  #23

                  kas se C1 on offsetide vahel ja kas lõikesagedust saab muuta ka ainult c2 muutmisega või peab c2 ja c3 koos muutma mingi valemi järgi?

                  Comment


                    #24
                    C1 on sageduskorrektsioonikonde, mida igal ov-l polegi vaja-vaata datasheeti.
                    Lõikesagesus avaldub suht keerulise valemi järgi, milles esinevad r2 ,r3 ,c1 ja c2, peast ei tea ja ei viitsi tultada kah, otsi netist, see on standartne filter
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #25
                      tegin su skeemi valmis lõikab madalad ära kõrged jäävad alles

                      Comment


                        #26
                        Kas see filter toimib ka eelvõimendina?
                        Vaata LM358 datasheeti (Nationali) seal lehtedel 17,18
                        filter koos võimendusega Q25.
                        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                        Comment


                          #27
                          tegin su skeemi valmis lõikab madalad ära kõrged jäävad alles
                          Sedasi juhtub siis,kui kivi toidet ei saa.
                          Mõõda,milline on alalispinge OV väljundi peal (enne väljundsidestuskondet) Peab olema umbes pool toitepinget.
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #28
                            ma ei saa sealt ua741 data sheedilt aru mitu volti ma siis sellele kivile peale pean laskma
                            lasin sinu süsteemiga 12v lõikas madalad välja ja oligi kõik
                            või miks se kivi piisavalt toidet ei saa???
                            ühendasin täpselt nii nagu su skeemil ainult seda c1 50pF ei pannud vahele ja R2 R3 asemele panin 13Kohm takid ja C2 asemele panin 0.1 mF konde ülejäänud kõik sama

                            milline se väljundsidestuskonde seal on?

                            Comment


                              #29
                              Mul ühes oppide raamatus pakutakse 741 toiteks +/-15V
                              ja +/-10% . Seega sul 27-33V.
                              VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                              Comment


                                #30

                                kui ma 30v sisse lasen siis palju need punase ringiga konded pinget kannatavad mul on praegu se 100uF konde 16V ja 10uF konde on 25v ja se ülemine takisti on ikka 100 k ohmi mitte mingi 100r ohmi

                                Comment

                                Working...
                                X