Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kui hästi talub kütteelement voldi variatsiooni?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kui hästi talub kütteelement voldi variatsiooni?

    Traadiks on nn Kanthal (FeCrAl). Kuna toiteallikal on üheks kriitilisemaks omaduseks suurus siis oleks tore kui lõpust filtreeriva kondeka saaks ära jätta, see aga tähendaks jubedat kõikumist 3.5 ja 9 voldi vahel @ ~100kHz. Nii lihtsakoelisele väljundile ei tohiks see ju eriti mõjuda? Või mõjub?

    Lisaks oskab keegi soovitada MOSFETi mis madala voldi juures hästi töötaks? gate ja drain 2-3.5V, 2-8A N või P channel vahet pole, hetkel tundub IRF9321PBF päris sümpaatne aga simuleerides ei anna sellega alla 3v minna
    <span style=\'font-size:8pt;line-height:100%\'>Pinokkio on piraat</span>

    #2
    Vs: Kui hästi talub kütteelement voldi variatsiooni?

    Traat kuumutuselemendil iseenesest on pingekõikumine savi, takistus on takistus. Aga meeles tasuks pidada seda et traadirullil on ka induktiivsus, ehk kuidas see mõjub tagasi toitele? releedele jne pannakse teatavasti flyback diood, võib ka siin hea idee olla.

    Comment


      #3
      Vs: Kui hästi talub kütteelement voldi variatsiooni?

      Traat, kuumutuses töötab enne vajaliku temperatuuri saavutamist ülevooluga, sest sisetakistus on väiksem normaalsel, vajalikul võimsusel töötavast ja töötemperatuuril olevast traadiga võrreldes. Kui aga vool-võimsus on väike, on ka see traat peenike. Lülitades mingi lihtsa pooljuhtregulaatoriga (türistor, sümistor, ...) mis töötavad kontaktivaba lülitina juhuslikus ajalises faasis sünkroonis el. võrgu ajalise faasiga. Saab see küttekeha võibolla 100 korda sekundis täispingematsu selga. See aga on peenikese traadi surm! Soojuspaisumine + induktiivsusest tingitud traadi liikumised (magnetväli jne.) Uuematel (kõvasti keerukamatel ja seega ka kordades kallimatel) regulaatoritel reguleeritakse väljatransistoritega väljalülimisfaasi, sünkroonis el. võrguga. Seega küttekeha saab alati sisselülimisel siinuse alguse ja lõpus see siinuse poolperioodi katkestatakse. Lambid kestavad seljuhul kauem. Kunagi aastakümneid tagasi tuli teha soojendi hõõglambil ~150W. Ja see lambike pidas vastu mõnest tunnist, mõne päevani! Siis sai see asendatud 500W lambiga ja toda köetud 1/2 perioodi (diood ette). Jäi tööle sama temperatuuriga, aga niit sees jämedam ja ei lõpetanud nii kähku "töölepingut"! Kõige kallim tarbijale on ~230V halogeenlampidele, paigaldada lihtne valgustugevuse regulaator.
      viimati muutis kasutaja rainadov; 12 February 2013, 11:30. Põhjus: täht

      Comment


        #4
        Vs: Kui hästi talub kütteelement voldi variatsiooni?

        Vastates ka küsimusele, 100kHz-ga võib ikka väga peenikest traati toita nii et traat ise on viimane asi mille pärast muretseda.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment

        Working...
        X