Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

TIL 198

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TIL 198

    Kust võiks leida optoisolaatori TIL 198
    analoogi?

    #2
    Farnell is one of the world's largest distributors of electronic components. With a stock of over 950,000 electronic components, we provide FAST same day despatch and FREE technical support.

    Toote kood: 326-008, 15,midagi eurot. Laos ei ole
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Kas tõesti odavamat ei ole? Sõber kasutas ka mingit analoogi ja ütles, et maksis alla 20 krooni.

      Comment


        #4
        Ühesõnaga mul oleks vaja sellist optoisolaatorit
        mille saaks panna arvuti kõvaketta LED-i asemele.
        Ta ei tohiks koormata emaplaati rohkem kui konkreetne
        LED. Selle optoisolaatoriga tahaks lülitada
        teist skeemi kui kettalt loeb või kirjutab.
        Skeemis on antud TIL 198, aga selle ostmine jääb
        nagunii ära.

        Comment


          #5
          nu võta siis vene opakas AOT128

          Comment


            #6
            Aga mis selle TIL198 töö ülesanne on? Kas peab takistama voolu liikumist mingis kindlas suunas või on midagi muud?

            Comment


              #7
              Ma arvan, et skeemi sobib suvaline optron. Til..'is on ühes kestas 2 optroni ja väljundtrans on darlingtonlülituses. See annab suurema võimenduse. Kui seda on tingimata vaj, võib ju ise ühe lisatransi panna ja ongi võrdväärne asendustükk olemas.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Kas selles skeemis võib selle TIL 198 millegagi asendada?

                Comment


                  #9
                  Siia sobib tõesti suvaline transiga optron (4N35 jne).
                  Vaatasin, et CNY17-4 onTevalos laos olemas, 10 raha.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Võtame selle sama skeemi. Mis jubinaid mul on siis vaja kui tahan selle endale kokku tinutada. Vahetan siis TIL198 ühest nendega (missugune?). Siis timeri 555üks nendest (missugune?). Counterit ma ei osanud valida. Sellist ei olnud nagu 4017 ja ei tee nendel vahet ka. Kas sellelt leiaks midagi? Mis juppe veel on vaja. Andke nõu.

                    Comment


                      #11
                      Võid võtta ka cny17, on odavam. Vahet ei ole, sul pole mingeid kõrgepingeid ega suuri kiirusi.
                      Taimer NE555 käib väga hästi.
                      4017, Kood: 300-019, hind 16 raha.
                      Edasi otsid sobivad LED'id ja ühe takisti ning jupi makettplaati, kuhu krempel kokku joota.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Kas selles skeemis võib selle TIL 198 millegagi asendada?

                        Just seda skeemi ma mõtlesingi. Tahangi seda
                        endale teha.

                        Comment


                          #13
                          Kas takisteid ei lähe rohkem vaja? Skeemil on ju 47K ja 68K.
                          Mis asi see seal on kuhu juurde on kirjutatud 220? Mis sellega teha kuhu on kirjutatud 1 mikrofarad? Kas see on äkki lihtsalt mingi komponendi mahtuvus, või tuleb sinna ühendada kondekas? Milliseid makettplaate on ja milline sobiks kõige paremini?

                          Olen algaja ja paluks lihtsaid, selgitavaid vastuseid. Ärge kõvasti lööge.

                          Comment


                            #14
                            See, mille juurde on kirjutatud 220, on takisti, mille takistus on 220 oomi. Teised skeemis näidatud takistid on nimiväärtustega 47 kilo-oomi ning 68 kilo-oomi. Takistite väärtusi skeemidel antakse tihti ainult eesliite esitähte kasutades (K = kilo-oom ja ilma täheta on lihtsalt oomides). Ma ei tea, kas tegu on Euroopa standardiga või mitte.
                            See teine jubin, mille juurde on kirjutatud 1 mikrofarad ongi tegelikult kondensaator. Oled täiesti õigel teel. See tähendab, et selle kondensaatori mahtuvus peab olema 1 mikrofarad
                            Nagu vahelduvvool - on ja ei ole

                            Comment


                              #15
                              Missugune see konde olema peaks? Elektrolüüt äkki, mis pingele?

                              Comment

                              Working...
                              X