Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Transmitter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Transmitter

    nonii süüd oleme siis jõudnud niikaugele et tahaks teada kas oleks võimalik ehitada kvartsiga mingit raadiosaatjat/vastuvõtjat kuna kvartsid on olemas(7.3MHz)ja tahaks saada ka päris korraliku rangiga nt õismäe-lasnamäe vahele teha nagu sõbraga "liin" :P või jääb see liiga pikaks vahemaaks ja kui keegi leiaks skeemi mis seda võimaldaks siis oleksin ma VÄGA tänulik


    #2
    kindlasti saaks, aga... see saatja, mis sellel kvartsil tehtud tooks paksu-paksu pahandust. see saatja, mis oleks lubatud, tahab suurt rahakotti ja piisavalt suuri kogemusi.

    Comment


      #3
      Kahjuks pole see seaduslik... juhul kui sul pole vastavat luba. Sageduste osas küll ei oska öelda, kuna ise ei tegele selle alaga, aga seda tean, et raadioamatööridele on eraldatud vastavad sagedused, 7,3Mhz kohta ei oska öelda. Aga muidu on võimalik teha küll. Ja tegemine iseenesest pole keelatud, selle sisselülitamine ja kasutamine on keelatud.
      ...

      Comment


        #4
        See pole küll vist see vastus mida ootasid kuid kas sa raadioamatörismi peale oled mõelnud? Vennad peavad sidet teisele poole maakera jne. On seoke asi nagu aurooraside - kui ei eksi siis saadetakse enne välja arvutatud "pilvelt" peegeldusega kogu seanss ära (kokku surutuna muidugi). Pärast vahetatakse nn. QSL kaarte ehk sinu saate vastuvõtja annab kinnituse et sind kuulis ja side toimus. Kogutakse (ja eputatakse) nagu marke...
        Ma ise EI ole sellega tegelenud kuid olen lugenud. Kõlab huvitav. Saatjate lubatud võimsused olid väikesed kuid keegi ei läinud alla kW-i (kuulujutt muidugi).
        Muide, amatöörid pidasid sidet ka Kon-Tiki parvega (ra-ga samuti) ja Kuu ekspeditsiooniga. Lahe!
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Raadioamatörism on tõesti huvitav asi. Ei käi siin midagi seansshaaval, vaid ikka kordamööda rääkides. Kasutatakse ainult ühte külgriba ja seetõttu mahub väga palju jaamasid ühele sagedusalale. Enamasti pole ameerikaga rääkimine mingi probleem, amatöörid üritavad ikka saada sidet eksootisemate kohtadega nagu näiteks vahemeresaared jne. Pärast saadetakse mõlemalt poolt sidet kinnitav kaart kas siis postiga või mingi raadioamatööride spetspostivärgi kaudu(aeglane). Suht tihti ollakse ikka nõus Eestisse oma kaarti postiga saatma, et kohe postiga tagasi ka saada, Eesti ka nende jaoks eksootiline maa... Kohati kasutatakse ka arvuteid sides, see siiski suht aeglane viis ja ülekandekiirus on baitides sekundis, st jõuab enne lause lõpu ära trükkida kui pool lauset kohale jõuab. Morse koodi kasutatakse ka.
          Tallinnas on näiteks raadioamatööride ring õpilastele huvikeskuses "Kullo" (vist oli mustamäe tee 59?), õp. August Pärn, jaama nimi oli viimati veel ES1WN.
          Võimsused on ikka suured. Nõukogude aegadel sai kütta umbes pooleteisekilovatise sõjaväe võimendiga(kaks suurt GU81M lampi paraleelis) või siis natu väiksema võimendiga(kolm GU50 lampi paraleelis) ja keegi ei tulnud kobisema, köeti nii, et "mast helendas" :P, nüüd on aga nii palju igasugust elektroonikat ümbruses ja näiteks maandamata arvutil on kohe sellise antenni all pilt läinud.Põhiliselt kasutatakse 7,9,21,24 ja 28 MHz (vist, pole enam 6 aastat asjaga tegelenud)sagedusi, on ka mõned kõrgemad veel.

          Comment


            #6
            Eesti raadioamatööridest on lugeda

            http://www.neti.ee/cgi-bin/teema/MEELELAHU.../Amatoorraadio/
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment

            Working...
            X