Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Tuule tugevuse mõõtmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Tuule tugevuse mõõtmine

    Mul oleks vaja ehitada seade, mis mõõdaks tuule tugevust. Mul pole vaja teada tuule kiirust m/s, vaid võiks tuule kiirust näidata LED'i skaalal. Abiks oleksid skeemid ja joonised seadme valmistamiseks. Ma olen ise internetist otsinud, kuid tulutult. ??? Igasugune abi on oodatud.

    #2
    Mul oleks vaja ehitada seade, mis mõõdaks tuule tugevust. Mul pole vaja teada tuule kiirust m/s, vaid võiks tuule kiirust näidata LED'i skaalal. Abiks oleksid skeemid ja joonised seadme valmistamiseks. Ma olen ise internetist otsinud, kuid tulutult. ??? Igasugune abi on oodatud.
    Üks variant oleks se, et paned vana mänguauto elektri-
    mootori otsa tiiviku ja mõõdad LEDidega pinget(võimu
    levelmeeter).
    Teisena võid kasutada auto bensunäidiku põhimõtet.
    VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

    Comment


      #3
      Jah nii on kõige lihtsam. Mikromootorile propp otsa ja VU meeter näitama. Mootori ja propi pead tuulelipu külge ühendama, et õiges suunas ikka püsiks.
      "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

      Comment


        #4
        Suured tänud. Ma arvan ise ka, et see on kõige lihtsam moodus, lihtsalt ise ei tulnud selle peale .

        Comment


          #5
          või siis jalgratta spidomeetrit kasutada
          (siis saaks ehk isegi km/h kiirust näidata)

          Comment


            #6
            kas keegi proovinud ka on seda yltse? palju sealt otsetelt tuulise ilma korral võib tulla(mitu V või W)?
            http://www.alldatasheet.com/

            Comment


              #7
              ma arvan et v6imalus on ka kasutada propellerit ja herkonit...siis veel mingi kivi ja selleks pole soft ka eriti keeruline ja ledid saab siis kohe kivi jalgade kylge pookida...

              Comment


                #8
                Vaata Dallase lehele (nüüd Maxim), neil oli ilmajaam + skeemid. Paraku neid kive ei leia aga ideid saab. Nt. tiivikut pole vaja tuulelipu külge panna kui propa on horisontaalselt. Otsi märksõna "one wire weather station"
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Propelleri asemel kasutage kopsikutega tiiviku systeemi, kus kopad tiirlevad ringi nagu helikopteril, siis ei ole tuule suund tähtis, lihtsam ehk ehitada.
                  Head susserdamist !

                  Comment


                    #10
                    ma arvan et v6imalus on ka kasutada propellerit ja herkonit...siis veel mingi kivi ja selleks pole soft ka eriti keeruline ja ledid saab siis kohe kivi jalgade kylge pookida...
                    loll kysimus, aga mis asi on herkon :-[
                    http://www.alldatasheet.com/

                    Comment


                      #11
                      Herkon (hermeetilised kontaktid) on sisuliselt lüliti klaaskestas. Magnetiga tõmbad kontakti kinni, eemaldamisel lähevad lahti (või vastupidi). Vanasti olid kõik aknaklaasid neid täis - signalisatsioon.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Herkon (hermeetilised kontaktid) on sisuliselt lüliti klaaskestas. Magnetiga tõmbad kontakti kinni, eemaldamisel lähevad lahti (või vastupidi). Vanasti olid kõik aknaklaasid neid täis - signalisatsioon.
                        tänan info eest !
                        nimelt proovisin m66ta palju seal volte/ampreid siis ka tuleb: sain 5v vahelduvat ja alalist max (näpu vahel keerutades). ja siis umbes 20mA. kasutasin yht vana analoog meetrit. ei tia kes need just täpsed arvud on.
                        (kui skaalal on 50 yhikut ja 10v reziimis näitab kymme, kas siis see tähendaki et see kymme? kui ei siis on need mõõtmised valed :-[)
                        http://www.alldatasheet.com/

                        Comment


                          #13
                          ära näe vaeva voltide/ampritega. mõõteriista pead häälestama nii, et mõõduka tugevusega tuul viiks näidu umbes skaala keskele. kui tahad täpselt teada tuule kiirust m/sek, siis tuleb skaala ehtsa tuulemõõtjaga kalibreerida.

                          Comment


                            #14
                            ära näe vaeva voltide/ampritega. mõõteriista pead häälestama nii, et mõõduka tugevusega tuul viiks näidu umbes skaala keskele. kui tahad täpselt teada tuule kiirust m/sek, siis tuleb skaala ehtsa tuulemõõtjaga kalibreerida.
                            m66tsin uuesti, 50v skaalas. ca 2v ja see peaks õige olema.
                            ei, mina kyll mingeid meetreid sekundis taga aja, ma lihtsalt sportlikust huvist uurisin
                            arvan et panen http://ourworld.compuserve.com/homepages/B...htm#vumeter.gif sellele taha (kui see ikka on piisavalt võimas ;D)
                            http://www.alldatasheet.com/

                            Comment

                            Working...
                            X