Juhtum selline et on 200W AT toitekas, mis oleks tarvis siis välja lülitada (220v otsast) kui arvuti kinni läheb. Sellel hetkel lülitub välja ka kõvaketta mootor. Ma mõtlesin et kui mootor käib siis on juhtmes ampreid rohkem kui muidu, ja seda rakendada... türistorid, releed või mis... kõik ideed/skeemid oodatud
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
AT toiteka väljalülitus
Collapse
X
-
Tere.
Mul selline küsimus, et kas AT toitekal on vaja ka mõned juhtmed lühistada, et teda nagu käima saada. Kui on vaja lühistada , siis millised juhtmed.Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...
Comment
-
Minu kogemuste järgi lähevad enamus ka ilma koormuseta käima. Kuigi on ka erandeid. Sisse lülitatakse neid lülititest, lüliti juhe on see teine nelja soonega seal.
ATX hoopis teine lugu. Seal üks osa töötab koguaeg ja annab standby pinet 5v. Siis kui sisse lülitamise ots ja maa kokku panna, siis hakkab asi käima ja kui ta arvab, et ta on töövalmis, siis annab signaali pwr good, selle peale peaks emaplaat end käivitama. Kusjuures alati ei ole nii, näiteks üks compaqi toitekas tahtis hoopis 5v sellele käivituse otsale saada, et käivituda.
Comment
-
Ahjaa, teema ka. Et siis at toiteka automaatne seiskamine. HDD volu järgi mina seda ei teeks kindlasti, see vool ei ole üldse kindel ja võib kõikuda. Suht kaval oleks see välja lülitamise signaal kuskilt pordist võtta aga seal võib olla oht, et see sinna kogemata tekib, samuti oleks jama seda sinna ise tekitada. Realisatsioon ise oleks lihtne ühe releega, kui mingi nupuga lühistad relee kontaktid ära ja masin saab voolu ja lükkab relee sisse. Hiljem signaali saabudes lastakse relee lahti ja korras. Selle signaali võtmise kohta aga mina küll ei oska soovitada.
Comment
Comment