Vaja on mõõta temperatuuri üle pika vahemaa. Maksimaalne vahemaa on 200m. Kas on keegi on seda edukalt teinud? Kui jah, siis mis andurit/lahendust kasutades. Kaabliks oleks CAT5/MHS. Andurid ühendatakse kas Raspberry või mõne protsessori külge (see on veel lahtine).
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
Temperatuuri mõõtmine üle pika vahemaa
Collapse
X
-
Vs: Temperatuuri mõõtmine üle pika vahemaa
Kui 1-wire võrku kasutada, võiks CAT5-ga isegi 200m välja vedada. Ise küll katsetand pole.
The network radius is limited by several factors: the timing of waveform reflections, the time delay produced by the cable, the resistance of the cable, and the degradation of signal levels. The typical signal propagation speed in a phone cable is about 2/3 of the speed of light. In a 750m cable, for example, the roundtrip delay is 7.5µs. If the master pulls the line low for 7.5µs to start a read time slot, then the end of the master's low pulse (i.e., after a roundtrip) coincides with the instant at which a near-end fast slave may stop pulling the line low. Consequently, the roundtrip delay of such a long cable makes it impossible for the master to communicate with that near-end slave.
Network weight is limited by the ability of the cable to be charged and discharged quickly enough to satisfy the 1-Wire protocol. A simple resistor pullup has a weight limitation of about 200m. Sophisticated 1-Wire master designs have overcome this limitation by using active pullups, that provide higher currents under logic control and have extended the maximum supportable weight to over 500m. See application note 244, "Advanced 1-Wire Network Driver."
-
Vs: Temperatuuri mõõtmine üle pika vahemaa
Kui mõlemas punktis toide ja internet olemas, siis oleks kõige lihtsam Arduino'ga asi lahendada.
Kui ainult mõõta vaja, siis oleks kõige lihtsam raadio anduriga ilmajaam.
Paneks ilmajaamale ja andurile suund antennid.
433 MHz korral ehitaka Yagid, kus andur oleks ühe yagi dipooliks ja teise yagi dipooliks oleks vastuvõtja.
2,4 GHz korral kasutaks pringlesi purgi tüüpi antenne.MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !
Comment
-
Vs: Temperatuuri mõõtmine üle pika vahemaa
Tavaline CAT5 pole välikaabliks mõeldud ja selleks otstarbeks ei sobi. Kui sa hakkaksid poest ostma spetsvälikaablit, siis läheks see mõttetult kalliks.
Ma pakun, et tõmba see 200 m veneaegse sidekaabliga PRPPM 2*0,9. Kaks soont ja ristlõige 0,9 mm2. Võib tõmmata õhuliinina, kui panna maa sisse. Tuleb vast kõige odavam, kui hakkad mässama antennide, saatjate ja vastuvõtjatega. Mul on tõmmatud lühike lõik selle kaabliga ja tundub, et sellisel sagedusel, millel töötab Elioni internet ja televisioon, töötab ta hästi.
Ma pakuks sellist kaablit, kui loed raha ja odavus on prioriteediks. Soovi korral võid kirjutada privasse.
PS. Algsest postitusest ei selgu, kas see 200 m lõik vaja tõmmata sise-, või välitingimustes. Kui sise, siis pakuks sisetingimustesse sobivat veneaegset sidekaablit TRP 2*0,5 väga odavalt.
Comment
-
Vs: Temperatuuri mõõtmine üle pika vahemaa
Pakun, et võiks mõõta tavalise poes müüdava 5 € digitaalse temperatuurimõõtjaga. Paned andurile kaabli vahele. Toimib, mul on tehtud, nii ma vaatan kasvuhoones olevat temperatuuri majast. Muidugi sobib see juhul, kui on vaja ainult temperatuuri vaadata sellise pikkusega vahemaal.
Comment
-
Vs: Temperatuuri mõõtmine üle pika vahemaa
Esmalt postitatud Jal poolt Vaata postitustKaabeldus toimub külmas(talvel ~0) sisetingimuses. Ja andureid on ~30tk osad lähemal, osad kaugemal. Lisaks on kogu see info vaja salvestada välisesse MySQL andmebaasi.
Minul veebitermomeetri taga hetkel kuus andurit, aga ruuteriga on keerulisem ja kallim, Arduinoga tuleks odavam.
Ja LogTemp on kah võimeline MySQL andmebaasiga suhtlema, kui andmebaas ligi laseb. mysql.planet.ee väljaspoolt ei lase.
LogTemp tuleks kõige odavam - ostad hunniku 1-wire andureid, joodad mõnest takisist ja dioodist kokku COM pordi 1-wire adapteri ja paned mõnekümne euroga ostedud XP d jooksutavasse arvutisse LogTempi tiksuma. Kaabeldusega on muidugi veidi mässamist - 1-Wire võrk ei taha hargnemisi ja kõik andurid peaks olema järjest ühe kaabli otsas. (Kui mitut võrku ja COM porti ei kasuta).viimati muutis kasutaja klm; 01 February 2014, 14:33.MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !
Comment
-
Vs: Temperatuuri mõõtmine üle pika vahemaa
Logtemp töötab mul juba mitu aastat. Mõõdab päikesepaneeli temperatuuri ja võrdleb seda akupaagi omaga ja siis vastavalt reguleerib tsirkulatsiooni tööd.Töötab ta mul servicena ja üldiselt ei mäleta et oleks väga probleeme olnud. Kõige pikem kaabel on ~15 meetrit pikk.
Kuid kui nüüd hakata vedama 1-wire kaableid ühest andurist teise siis, jääb ka 200m väheks. Ma väga ei usu et 1-wire sellega toime tuleks. On olemas ka mingid i2c extenderid!?
Kuid kui kasutada paarisaja meetri pikkuse kaabli otsas lihtsalt NTC'd? probleem on kindlasti kaablis tekkiv pingelang, kuid selle suurus on ju suuresti teada, teiseks see kaabli takistus muutub sutsu ka temperatuuri mõjul, kuid kui andurid kalibreerida temperatuuri vahemiku keskele, siis ehk ei olekski asi nii hull?
Comment
-
Vs: Temperatuuri mõõtmine üle pika vahemaa
COM porte võib ju ühes arvutis rohkem olla kui üks USB toetas vist kuni 128 porti, või midagi sellist.
Termoanduri saad ju ühendada 3 soonelise juhtmega, see kompenseerib juhtme takistuse muutuse.MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !
Comment
-
Vs: Temperatuuri mõõtmine üle pika vahemaa
Esmalt postitatud klm poolt Vaata postitustCOM porte võib ju ühes arvutis rohkem olla kui üks USB toetas vist kuni 128 porti, või midagi sellist.
aga palju korraga ta üle elab pole proovinud. Pole niipalju kontrollereid.
1-wire peaks olema natuke rahulikum lahendus.
Comment
-
Vs: Temperatuuri mõõtmine üle pika vahemaa
Loll küsimus aga millal need digi termomeetrid alles moodi tulid? Pane Pt1000 4juhtme reziimi ja mõõda kasvõi kilomeetri kauguselt. Siis ei oma pingelang jms enam tähtsust. http://www.allaboutcircuits.com/vol_1/chpt_8/9.html näiteks. Sellega võid ka mikro oome mõõta. Kuidas leida PCB pealt lühist ilma rakendamatta pliiakut ja jälgmata kus suits tuleb. Loomulikult rakendad plaadile paar amprit(vähem kui võimsus läheb üle poole W). Siis käid mV meetriga mööda toite radu ja vaatad kus suunas pingelang on. Kelvini mõõtmine peaks sama selge olema elektroonikul kui oomi seadus.Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.
Comment
Comment