Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

3 ventikat y-101hte ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    3 ventikat y-101hte ?

    niisiis , plaanis panna 3 ventikat y-101hte .. vaatasin , proovisin ja mõtlesin .. et kuhu olex kõige sobilikum yhendada tiivikute otsad sial ?
    muidu vendid on sellised : DC brushless / Wind Ace / model : D4OM12 / dc : 12v 0.05A
    et siis yx mõte olid nad panna kuskile (kohta täpsemalt ple veel välja mõelnud) kus on nähtaval .. kasutegur võib olla neil täiesti 0 .. aga liccalt et tuulutaxxid

    mõtsin et kuidagi äkki saax yhendada vendid väljundite kylge ? et siis kui keeran musa kõvemax , siis hakkaks ka kiiremini ringi käima ? kas sjuuke asi olex võimalik ?


    #2
    Niisama lihtsalt nüüd küll väljunditelt midagi ei saa. Sinna ühendades tuleb ainult jamasid, võid nii mootorid kui ka heli rikkuda. Ainuke koht, kus oleks ventikal kasu, oleks taga selle radika jahutamine, st siis sinna tagant otse vastu puhuma panna, enamvähem nagu prosede kuulerid.
    Üldiselt peaks ikka liikuma mõttetute ventide eemaldamise mitte lisamise suunas. Väga vastik on olla kui koguaeg mingi aparatuur sahiseb kõrval. Igasugused mootorid helikaablite läheduses võivad mürasid tekitada ja see ei ole ka mitte hea. Seega minu soovitus: kui ei ole vaja just panna siis ära pane. Muidu võid panna tagaküljele selle pika radika taha kui see liiga kuumaks läheb.

    Comment


      #3
      ma prääga vaatan et ikka peris kuum on :P no ok , sis ma mõtlen et panex 2 ventti radika peale , väljapoole ja sis yhe sissepoole , korpuse kylge , et puhub välja :P

      aga kuskilt trafost ju ikka saab võtta voolu ??

      Comment


        #4
        Normaalne võim ei taha vente, pane parem korpuse katteplekk peale tagasi ja jälgi et õhutusavad alt ja pealt ja küljelt oleks avatud. Sundjahutuse tegemine eeldaks korpuse ümbertegemist aga ma olen 99% kindel et seda pole üldse vaja.

        Comment


          #5
          no okei , aga plaanin siiski selle hullu mõtte ellu viia - kas siis teie abiga või teie abita .. aga paluksin siis siinkohal teie abi -> asjal ei pea jääma mitte mingit praktilist abi jahutamisel ..

          Comment


            #6
            Üldiselt ma ühinen KaruTEC'i arvamusega kuid kui just tahad, kasuta vendi pöörete temp. järgi reguleerimise skeemi: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/vent.JPG
            Termistor vastu radikat ja anna tuld!
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              kui tahad ventilaatorid panna tööle signaali võimsuse peale, siis pööra tähelepanu indikaatorile.sealt saab võtta ventilaatorite kiiruse reguleerimispinge. idee on lihtne- mida rohkem võimsust, seda suuremad pöörded.

              Comment


                #8
                hm .. no jah .. aitäh selle eest , aga kuskohast võtta see 12V?

                Comment


                  #9
                  ;Dkunagi kasutati saatjate juures lampidel vesijahutust väga efektiivne oli. ;D

                  Comment


                    #10
                    hallooo !!! palun vaadake mu viimast kysimust !!!

                    Comment


                      #11
                      hm .. no jah .. aitäh selle eest , aga kuskohast võtta see 12V?
                      Võimendis on ju mingi (>12V) pinge. Paned 7812 stabika vahele ja ongi olemas.
                      Takisti sobib ka.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        hallooo !!! palun vaadake mu viimast kysimust !!!
                        osta kõige odavam adapter reguleeritava pingega.
                        101 mõistlik radika ilukate ära võtta.
                        VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                        Comment


                          #13

                          Võimendis on ju mingi (>12V) pinge. Paned 7812 stabika vahele ja ongi olemas.
                          Takisti sobib ka.
                          no jah ,a kas siis tõesti pole naq võimalik võimendist enesest võtta seda 12v ?

                          Comment


                            #14
                            vaata surgi testriga trahvo peal,aga nii tõmbad millegi muu pinge ära :-/
                            Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                            Comment


                              #15
                              ??? kui tehase poolt peale pole pandud siis ei vaja see võim järelikult ventikat ja 3tk olex kindlasti liiast.
                              Kui tahad siis pane see 1 ventikas radika kohale, või taha aga sellest tõeliselt suurt kasu ei saa olema.
                              S A C
                              Siberian Audio Concept

                              Comment

                              Working...
                              X