Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Algaja küsimus takisti kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Algaja küsimus takisti kohta

    Tekkis nimelt üks küsimus pote ühendamise kohta skeemi.

    Mis on kummagi variandi plussid miinused või põhimõtteliselt polegi vahet? Nimelt olen näinud skeeme nii ühte kui teist moodi ühendatult, seepärast küsingi, et mis neil nagu vahet on elektroonika seisukohast?

    Ette tänades!

    #2
    Teoreetiliselt pole vahet, kuid praktiliselt on teine parem. Asi selles, et takistuskeha kulub ja võivad tekkida halvad kontaktid.teise skeemi puhul satub ahel täielikku katkestusse, Esimese puhul mitte. Oluline on see näiteks sellistes kohtades, kus ahela katkestus võib rikkuda ülejäänud skeemi (näit lõppvõimendi jõudevoolu reguleerimine) või suure voolu korral, mil siis tekib suurem sädelemine.

    Niipalju ma tean, et teist varianti kasutatakse põhiliselt kooli füüsikapraktikumides/ja ka õpikutes ja esimest varianti ülejäänud ahelates.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3

      Niipalju ma tean, et teist varianti kasutatakse põhiliselt kooli füüsikapraktikumides/ja ka õpikutes ja esimest varianti ülejäänud ahelates.
      Nii ta nagu on jah, ma pole näinud ühtegi aparaati ega seadet kus oleks kasutatud teist varjanti, kuigi teoreetiliselt on see kasutatav.
      ...

      Comment

      Working...
      X