Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Transistorite valimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Transistorite valimine

    Mul on selline kysimus et kuidas ja mille järgi tuleks omale transistoreid valida nt mida silmas pidada jne. Noh vaja oleks selleks, et mootoreid käivitada aga ma ei suuda õigemini ei oska otsustada millist transistorit kasutada samas tahaks ka nt 3v lambikest põlema saada(eraldi transiga). Äkki siis keegi seletaks et kuidas mis transistorit valida või hoopis kust abi saada(kalkulaatorid, inimesed, programmid.

    Ette tänades
    Mina


    #2
    Mootori käivitamisel ja lambi jaoks pole oluline vaadata transistori töösagedust, vooluvõimendusteguri võib ka siinkohal kahe silma vahele jätta. Põhilised parameetrid mida jälgida on kollektorivool ja suurim lubatav hajuvõimsus. Usun, et 3 voldise lambi jaoks peaks sobima KT315, mootori puhul oleneb muidugi millise mootoriga on tegu ja kui võimsus just sadadesse vattidesse ei lähe siis peaks sobima KT814, KT815 kui on vaja suuremat võimsust siis KT805, KT818, KT819, nende hulgas on nii n-p-n transistoreid kui ka p-n-p. Seda kumba kasutada otsustad selle järgi kas hakkad transistori tüürima (baasipinge) negatiivse või positiivse vooluga. p-n-p puhul on see negatiivne ja n-p-n puhul positiivne
    ...

    Comment


      #3
      njaa no seda kyll aga kas keegi oskaks äkki õpetada ise erinevaid transistoreid valima et mille järgi ja kas selleks on äkki mingi õpetus või raamat või midagi sellist. See on ikka selleks et siia foorumisse yhesuguseid teemasid ei tuleks. Noh oleks jah hea selliseid asju teada

      Comment

      Working...
      X