Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

takistuse mõõtmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    takistuse mõõtmine

    Mul on selline mure: on leiutatud suurepärane salarelv kui on puudu 1 väga tähtis asi ma ei saa mõõta takistust vaja olex teada et nao kas takistus on 100, 200, 400 või hoopis mingi muu x Oomi ja seda olex siis vaja kontrollida mingi programmeeritava piciga. Programmijupp nt selline:

    if sensor 3 = 100 Ohm then on motor A
    if sensor 3 = 200 Ohm then on motor B
    ...

    kas keegi oskaks nagu sellise sensor 3 mulle leiutada ma oleksin siis väga tänulik:d

    ette tänades Rain


    #2
    PIC12F629 sisaldab sisemist komparaatorit koos p´rogetava tugipinge allikaga. Muudad tugipinget ja uurid kas komparaator lülitus.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      hmm... njaa sedand kyll aga ma ei oska nagu etriti sellist verki kasutada kas midagi lihtsamat ei olex võimalik aretada selleks et saax panna 10 andurit kylge.

      Pisike täpsustus ülesandele programmeeritava pici all mõtlen ma sellist kiipi mis juhiks samas ak teisi asju ja sellel kuliks siis selle jaoks siis max 4 jalga aga andurite vahel ja nende jalgade vahel võib skeem olla muidugi suurem ja sisaldada rohkem mikroskeeme.

      Comment


        #4
        paluin öelge kui see värk hoopis võmatu on sest sis tuleb mul midagi muud välja mõtlema hakata :-/

        Comment


          #5
          A/D muundiga PICid ka olemas (12f675 vist). Skeem tuleb küll lihtne, kood ilmselt samuti. Eelis selles et saad alati funktsionaalsust muuta.
          Loomulikult võid kasutada ka mingit digivoltmeetrite A/D muundit, neid on ELFAs küllaga. Motori vms. väljundi selleisele klotsile külge riputamine on tiba keerulisem.
          Ja lõpuks saad panna paar LM393 tüüpi komparaatorit "saba pidi" kokku. Annad ühele sisendile tugipinge, 2.-e aga üle takisti toitepinge. Sisendi ja maa vahele asi mille takistust mõõdad. Väljund siis mootori vms. juhtimisele.
          Kui vaja teist pidi juhtimist (nt. takistuse suurenedes üle piiri väljund kõrgeks), vaheta lihtsalt sisendid omavahel ära.

          PS. Kas saaksid endale korraliku klaveri muretseda - su postitusi on vahest väga raske lugeda...
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            Et takistust teada, ei pea olema tingimata AD või komparaator olemas. Ise olen kasutanud sellist skeemi:
            PIC prose 1 jalg, tavalise sisend-väljundiga(TTL), mõõdetav tak jala ja maa vahele, lisaks konde jala ja maa vahele. Nüüd PIC progeb jala väljundiks ja annab mingiks ajaks pinge peale, see laadib konde ära. Siis jalg sisendiks ja lugeda aega, palju kulub, et sisend läheb 0-li. Selle aja järgi saab arvutada takistuse.
            Kusjuures päris täpne süsteem, väikese muudatusega ma mõõdan 1% täpsusega, mis skeemi lihtsust arvestades on päris tore. Ise olen rahul, see on peamine.

            Kuid jah sellist asja tehes pead oskama programmi kirjutada, kuid eelis on valmismooduli lihtsus.

            Comment


              #7
              aitähh urmas ma yritan siis seda kasutada kudagi moodi aga ma mõtlen et kas sellega saab ka. Minu ideed selgitav joonis on selline: (http://www.zone.ee/robz/joonis.GIF?2)

              Comment


                #8
                inimesed ma tahaks ikkagist m ingeid vastuseid saada mis mul aitaks seda verki teha kuna ka urmase om aon suht segane ja ei töötra nii nagu minul olex vaja

                Comment

                Working...
                X