Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

pööramine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    pööramine

    mul on selline mure et kuidas keerata nagu üht asja 90 kraadi nagu N->E north east
    vaja olex nagu ledi vahetada
    parem olex veel kui saax nagu 90 kraadi
    ja tagasi
    magnetitega annax teha?
    kuidagi moodi???


    #2
    Kas saaks väljenduda nii et ka teised selle asja pööramise murest aru saaksid... Mis asja nimi on, et ilmakaarte vahet peab käima? Kas ikka tasub sellisel viisil küsimust "põnevamaks" ajada? Pole justkui mõistatuste foorum, või ma eksin?
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      samm-mootoriga

      Comment


        #4
        no röögin uuesti samm haaval
        on 2 ledi
        1 led on eespool
        see led saab ir kiirega laksu kirja(see avaneb)
        käivitub mehhanism(asi mida ma tahan teilt saada)
        ees on led nr 2
        2 LED saab laksu kirja
        käivitub mehhanism(asi mida ma tahan teilt saada)
        ees jälle LED nr 1

        Comment


          #5
          no röögin uuesti samm haaval
          on 2 ledi
          1 led on eespool
          see led saab ir kiirega laksu kirja(see avaneb)
          käivitub mehhanism(asi mida ma tahan teilt saada)
          ees on led nr 2
          2 LED saab laksu kirja
          käivitub mehhanism(asi mida ma tahan teilt saada)
          ees jälle LED nr 1
          oookei , räägi sis milleks seda vaja on või kuskohas kasutad seda võimidagisellist???
          ei usu et sa LEDe laksima hakkad :P

          Comment


            #6
            no lasen kyll ir kiirega need LEDid on ir kiirega nagu:P

            Comment


              #7
                LED on valgusdioodi lühend, annab välja nähtavat valgust või ka nähtamatut (IR ehk infrapunane). Fotodioodiks nimetatakse aga kui ta on valgustundlik (reageerib valgusele). Muide, osa tüüpe infrapuna valgusdioodidest töötavad edukalt ka fotodioodidena (näiteks vene AL108 ).
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                Kle bloody-orc meistrimees, kas sa mõne oma leiutise valmis ka oled saanud. Ma vaatan, et iga päev teed uue masina. Kui ei häbene siis näita teistele ka mida sa saavutanud oled.
                Kui kuidagimoodi enam ei saa siis vaata manuali.

                Comment


                  #9
                  Noorel sõbral on huvitavad ideed aga väljendusoskus tagasihoidlik... Ajapikku läheb paremaks.
                  Äkki joonistab kasvõi Paint'iga mida tahad saada. Esialgu minusugune tuhm kuju küll aru ei saa.
                  IR-kiire sensorit (kui seda tahad) saab teha kasvõi nii et fotodiood miinus otca pidi toitesse (nool näitab toite poole). Teine otc mõne CMOS loogikaelemendi sisendisse (K561TL1, kui vene kive kasutad) ja sama punkt veel 3M takisti kaudu maha. Minul selline skeem kunagi töötas küll. "side kaugus" oli kuni 2 cm.
                  Loogikakivi väljundisse paned nt. trigeri (4013 või vene kivi K561TM2). See "fikseerib" pulsi. Ühendus siis vastavalt sinu järgnevale seletusele.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    no te jah tahatre näha minu "saavutusi" aga noh leht alles valmib. Nädalavahetusel tuleb välja ja siis on see minu profilis kirjas:P

                    Comment


                      #11
                      mul muidugi ka selline kysimus et kuidas oleks võimalik teha mingit "pulti" nii nagu ma ennem tahtsin aga pikema maa peale (3m nt) et nagu saadan mingi kiire peale(kasvõi telekapuldiga) ja siis ta nt avaks relee

                      Comment


                        #12
                        Jah, seda saab kindlasti teha. Anduriks valmis tükk - ELIRM8602 või sarnased. Seee eeldab kiire moduleerimist mingi signaaliga. Teleka puldis juba nii on. Vasyuvõtja peab koodi ära tundma. R-dimmeris nii tegin. Võta kood ja kasuta kui huvi.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Jah, seda saab kindlasti teha. Anduriks valmis tükk - ELIRM8602 või sarnased. Seee eeldab kiire moduleerimist mingi signaaliga. Teleka puldis juba nii on. Vasyuvõtja peab koodi ära tundma. R-dimmeris nii tegin. Võta kood ja kasuta kui huvi.
                          asi tekitas huvi aga mis see "ELIRM8602" on mis tyyp(kivi,andur, mis?) ja kus see r-dimmer asetseb. Äkki selgitaks natukene asja lähemalt kui viitsimist on

                          Comment


                            #14
                            ELIRM8601 (tegin näpuka!) on IR-vastuvõtja koos filtrite jms-ga, digiväljund. R-dimmerit vaata foorumi otsingust (ei viici hetkel serverist otse aadressi järgi vaadata). Põhimõtteliselt leiad netis ka mõne muu IR-vastuvõtu koodi. Ah jaa, see asi pruugib proset, PIC12F629 nimeks (35 raha Tevalo letis). Kui proset pole kavas kasutada, on kasutu link sinu jaoks.
                            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                            Comment


                              #15
                              sinu lingi leidsin aga jah naca liiga kulukas minu jaoks kahjuks ja ka natuke segane et nagu mis need load asjad on seal http://www.hot.ee/felch/rdimmer.JPG

                              Comment

                              Working...
                              X