Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Riba-tõkke filtri disain

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Riba-tõkke filtri disain

    Tere!

    Vaja ühe kooli aine raames ribatõkke filter disainida ja valmis joota, kuid ei oska ise päris õigeid komponentide väärtusi välja arvutada.

    Filtri parameetrid peaksid olema:

    - keelualal sumbuvus vähemalt -40 dB ja sagedusvahemik 540-543 MHz
    - pääsualal sumbuvus -1dB ja sagedusvahemikud 0-470 ja 600-.... Mhz
    - pääsuala sobitus -10dB

    Otsustasin kasutada "twin-T" riba-tõkkefiltrit (kahjuks eesti keelset nime ei tea) ja tegin spice simulaatoris sellise mudeli valmis:



    Ja siin on väljundilt (R4) saadud signaalianalüüs:



    Selektiivsuse poole pealt on korras ja keelualal on sumbuvus piisav aga probleem seisneb selles, et tehes signaali analüüsi saan pääsualal sumbuvuseks ligi -57 db, mis ei vasta kohe üldse nõuetele. Kas on ehk sobituse pärast selline probleem? Ei saa täpselt aru ka, mis asi on see pääsuala sobitus ja kuidas filtrit üldse sobitada. Kas ma saan õigesti aru, et filter on sobitatud, kui filtri ja koormuse aktiivtakistused on võrdsed ja reaktiivtakistsued kompenseerivad üksteist? Ja kui nii, siis kuidas ma kompenseerin filtri reaktiivtakistust (antud näite puhul mahtuvuslik takistus, siis kas lisada koormusele induktiivpool vastava reaktiivtakistusega?)

    Võib-olla väga lollid küsimused, aga minu teooria teadmised on mind hetkel hätta jätnud ja kahjuks juhendaja on ka selline, et vaadake ise kuidas saate.

    Tänud abistamast!

    #2
    Vs: Riba-tõkke filtri disain

    Sadade megahertside alas kasutatakse tegelikkuses LC filtreid, mitte RC filtreid.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment

    Working...
    X