Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

naatriumlamp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    naatriumlamp

    kas keegi teab midagi naatriumpirnist(naatriumlambile) ..?

    -kust saab
    -palju maksavad
    -millist lampi vajavad(soklit)

    ja kuidas käib selle lambi ehitamine... ja mis üleüldse tööpõhimõte on.. ..?

    kui keegi minad kasvõi natukenegi aidata oskab suurenevad mu teadmised ikkagi 90% :P

    ette tänades:

    motiskleja
    arvuti teeb seda mida sa tal käsid teha, mitte seda mida sa TAHAD, et ta teeks.

    #2
    tundub , et see elektroonikute jaoks tume maa.. :P
    arvuti teeb seda mida sa tal käsid teha, mitte seda mida sa TAHAD, et ta teeks.

    Comment


      #3
      Toksi guuglisse mercury high pressure sodium lighting ja loe.

      Comment


        #4
        oki .. uurisin seda asja niipalju kauipalju ma keelest aru sain, aga
        ei leidnud mingeid materjale mis aitaksid mul ise seda lampi ehitada.

        ... kas tõesti jääb asi sellepärast ehitamata, et ma ei leia materjali... ..?

        ... oleks ikka äärmiselt nöga.


        niipalju sain teada, et mul on vaja ballastit ,starterit ,soklit.

        aga mis need on..?


        1 pilt..
        arvuti teeb seda mida sa tal käsid teha, mitte seda mida sa TAHAD, et ta teeks.

        Comment


          #5
          see valge on vist mingi trafo ja need punased all vasakus nurgas on kondekad :unsure:
          http://www.alldatasheet.com/

          Comment


            #6
            See pilt meenutab pigem päevavalguslambi süüteseadet...
            Praksis käivad lambid kõrgepingegeneraatoriga. Täpset pinget paraku ei tea.
            - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
            - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

            Comment


              #7
              Kas on mõeldud neid naatriumlampe, mis tänavavalgustuses seda kollast valgust annavad? Kui nii, siis tuleks nendega rääkida kes neid hooldavad/vahetavad. Sellistel käib järjestikku drossel nagu ka DRL-lampidel ja lisaks vist mingi starter. Elektrikaupade kauplustes ka vast oskavad öelda midagi tarka...
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                Kas mitte seda tüüpi lambid ei tööta sagedusmuundi põhimõttel - gaasi ioonide ergastamisel tekkiv kiirgus on nähtamatu ja ergastab lambi kestal olevat luminofoori mis omakorda kiirgab nähtavas spektris?
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Naatriumlambis ei kasutata luminofoori. DRL-is küll. Naatriumlambi sisemises torus olev gaasisegu annabki ainult kollases spektris valgust. Tahab ca 3kV süütepinget. Praegustes lampides on naatriumiühendid asendatud elavhõbedaühenditega- valgus on valge, kasutegur kaa suurem.

                  Comment


                    #10
                    Pildil on kõrgsurve lambi süütaja ja ballast. Selliseid võid kohata valgusefektides (skännerid, moving headid...)
                    Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                    Comment


                      #11
                      uurisin asja valgustite poest.


                      need vennad rääkisid seal, et valgusti maksab 2 tuhat
                      ja lamp 230.-

                      aga ma tõesti ei vaja elektriposti valgustiga kaasa.


                      mind huvitab ikkagi see elektroonika, mis sääl peitub.

                      esimesed järeldused:

                      mul on vaja ~ 3kV trafot (starterit)...see peaks asja käivitama..??
                      ballastit ...................mis see on..?
                      konde.....................milleks see on..?
                      soklit........................sellest saan aru
                      lapi(pirni)..................sellest saan aru
                      +lambikuppel ja kõik selline asi..........see ju kõikse lihtsam



                      Mõelnud olen ma HPS-e ,kõrgsurve lampe ehk siis naatriumlampe -

                      need on valgustugevuse(luumenid) hulga poolest kõige võimsamad

                      ja just see valgusspekter on taime õite kasvule kõige parem (ainuke sobiv).




                      ette tänades:

                      motiskleja
                      arvuti teeb seda mida sa tal käsid teha, mitte seda mida sa TAHAD, et ta teeks.

                      Comment


                        #12
                        Hakkad rohelisi viieosalise lehega taimekesi kasvatama või? B)
                        Varsti hakkab Narva elektrit edastama ka hõbekaablit mööda... audiofiilidel jällegi pidu

                        Comment


                          #13
                          Ega seal elektroonikat kui sellist polegi, kisub rohkem elektri poole Aga ega sa ise tehes suurt odavamalt ilmselt saa, sest kõik jupid pead nii või teisiti ostma. Starter on sul seal pildi peal see valge asi. Starter on vist midagi süütepooli sarnast seestpoolt vaadates. Ballast on see rauast jurakas starteri all. See meenutab natuke trafot, on palju rauda ja palju vaske. Konded ilmselt aitavad starteril süüdata? Jahutuse peale peaks ka mõtlema, need lambid lähvad ikka marukuumaks.

                          ma ei tea kui botaanikasõbralik siinne mode on...
                          Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                          Comment


                            #14
                            lambid läevad marukuumaks..?

                            ei.

                            võrreldes hõõglampidega on soojus/valgus vahekord hoopis midagi muud.




                            taimed jah...... 5, 7 , või 9-sa lehega
                            arvuti teeb seda mida sa tal käsid teha, mitte seda mida sa TAHAD, et ta teeks.

                            Comment


                              #15
                              Asi peaks kuidagi nii toimima:


                              Trafo on siis see kahe mähisega asi (autotransformer ja reactor section), kondekas on inglisemaa keeles capacitor ja starter on see ignitor... Enne käivitamist starter peaks lühistama ära liini, kui pinge on liiga kõrge (st et lamp ei põle) ja siis liini natu hiljem lahti lastes tekib poolil suur pinge, mis tekitab lambis läbilöögi ja süütab lambi... edaspidi pole enam starterit vaja.

                              Comment

                              Working...
                              X