Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektrolüütkondensaatorid?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Elektrolüütkondensaatorid?

    Sellised kondekad mille skeemitähis(vene skeemis) on mõlemad pooled pluss otsad, mis need on? Välimuselt täpselt nagu lüüdid ainult plussi ja miinust pole.

    #2
    Need on mittepolaarsed elektrolüütkondensaatorid.
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Kas ma võin seda tavalise lüüdiga asendada?

      Comment


        #4
        Võid, kuid pead panema neid kaks tükki jadamisi, miinused kokku, plussid skeemi.Samuti pead sel juhul suurendama üksiku lüüdi mahtuvust 2X.
        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

        Comment


          #5
          Tänud! Ei suutnud omal käel nende olemust tuvastada. Mis ajal sellised kondekad kasutusele võeti? Enda Polütehnikumi ajast küll ei mäleta selliseid ja pole vahepeal kaua aega elektroonikaga tegelenud.

          Comment


            #6
            Ära usu Martinj-t!!!!!!!!!&#33 ;!!!!!!

            Mittepolaarse kondeka tegemisel käivad PLUSSID KOKKU!!!!!!!!! !!!!!!!!!&# 33;


            Mittepolaarkondekaid kasutatakse olukordades kus tegemist kas vahelduvpingega või pidevalt muutuva polaarsusega alalispingega.

            Ja ka Lääne tootjatel on mittepolaarid olemas.

            Comment


              #7
              Originally posted by tahanteada@Apr 16 2004, 11:48
              Ära usu Martinj-t!!!!!!!!!&#33 ;!!!!!!

              Mittepolaarse kondeka tegemisel käivad PLUSSID KOKKU!!!!!!!!! !!!!!!!!!&# 33;


              Mittepolaarkondekaid kasutatakse olukordades kus tegemist kas vahelduvpingega või pidevalt muutuva polaarsusega alalispingega.

              Ja ka Lääne tootjatel on mittepolaarid olemas.
              Usu ikka, ei juhtu midagi hullu

              Elektriliselt võttes ju vahet pole, kumb kondekas enne ühendatud - üks saab tagurpidi pinge peale niiguinii.

              Kui ühendad kaks asja jadamisi ja vahel hargnemist pole, siis on ju suva kumma konde enne paned või kuidas ???

              Ja ,muide mittepolaarseid kondesid tehti vene ajal nii, et liitkondest, millel oli miinus ühine, võeti kasutusele ainult plussid .

              To tahanteada : Kui ma eksin, seleta ära (kasvõi popularteaduslikult), miks nii ei tohi ühendada . Võibolla ma eksin :unsure:
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Ei, MartinJ-l on siiski õigus. Ja Tahanteada-l samuti - ühendada võid kumbat pidi tahad.
                Kui väga norima hakata siis korrektne ühendus käib nii et kondede kokkuühendatud koibadele annad läbi mingi takisti alalispinge peale. Polaarsus sedapidi, kuidas konded ühendatud. Pinge peaks olema valitud nii et konded üle lubatu spannungit ei saaks ja et nad jääksid ikka alalise suhtes õiget pidi ühendatuks. Praktikas seda trikki eriti ei kasutata.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  On sellised 5mikrof-sed kondekad mul eelvõimendi väljundis. Panin nüüd sinna 2*10 ja töötab väga hästi. Ma usun, et töötaks ka siis kui sinna tavaline lüüt panna.

                  Comment


                    #10
                    Kui pingete erinevus olemas, saaksid tõepoolest polaarse lüüdi panna.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      Tähelepanu!Polaarsus võib mingil hetkel muutuda.Soovitan siiski kaks polaarset lüüti sama polaarselt kokku panna.Mahtuvus peab kaks korda suurem olema.

                      Comment


                        #12
                        Ärge ajage jama - see, et nii tööstuslikus mittepolaarses lüüdis sisseehitatult PLUSSID KOOS ja ka see, et trükkplaatidel - isetehtuna KÄIVAD PLUSSID KOKKU tuleb LIHTSAST FÜÜSIKAREEGLIST, et kuidas elektronid ja augud liiguvad. Ja füüsikaseadusi ning reegleid leiab füüsikaõpikutest - head lugemist!!!!!!!!

                        Ja vaielda pole mõtet - juba nii 20 aastat tagasi ehitati Eestis elektroonikaseadmeid, milledes kasutati mittepolaarseid lahendusi - 2 kondekat läksid trükkplaadile ning ka trükkplaadil olev märgistus oli nii tähistatud, et PLUSSID KOKKU.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by tahanteada@Apr 19 2004, 11:17
                          Ärge ajage jama - see, et nii tööstuslikus mittepolaarses lüüdis sisseehitatult PLUSSID KOOS ja ka see, et trükkplaatidel - isetehtuna KÄIVAD PLUSSID KOKKU tuleb LIHTSAST FÜÜSIKAREEGLIST, et kuidas elektronid ja augud liiguvad. Ja füüsikaseadusi ning reegleid leiab füüsikaõpikutest - head lugemist!!!!!!!!

                          Ja vaielda pole mõtet - juba nii 20 aastat tagasi ehitati Eestis elektroonikaseadmeid, milledes kasutati mittepolaarseid lahendusi - 2 kondekat läksid trükkplaadile ning ka trükkplaadil olev märgistus oli nii tähistatud, et PLUSSID KOKKU.
                          Kirchoffi seaduseid tunned ??? Hargnematus ahelas on vool igal pool ühesugune !
                          Niiet vahet pole mis järjekorras me need jupid kokku ühendame.
                          Aukudest ja elektronidest niipalju, et need konded on ühendatud omavahel juhtmega
                          ja seal liiguvad ainult elektronid, kus Sul need augud on ??? , Ah õigus, leekrolüüt kondet võib teatud tingimustel vaadelda ka nagu pooljuhti(oksiidikiht).



                          Soovitus. võta kätte füüsikaõpik ja loe, kuidas jagunevad laengud kahe konde jadaühendusel. Hea kui viitaksid teatud lehekülgedele samuti...

                          P.S mina olen oma füüsikaõpikute lugemised juba ära lugenud ja ei viitsi raamatukokku neid otsima minna..
                          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                          Comment


                            #14
                            tahanteada - mine kooli. Ära aja inimestele kärpseid pähe. Trantsi sees või küll aukudest ja muudest jubinatest rääkida, kõik ühe kristalli peal ja mõjutavad teineteist. Kuid kuidas ühest kondekast elektronid või augud teise kondekasse hüppavad, ma ei ole näinud.

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by tahanteada@Apr 19 2004, 11:17
                              Ärge ajage jama - see, et nii tööstuslikus mittepolaarses lüüdis sisseehitatult PLUSSID KOOS ja ka see, et trükkplaatidel - isetehtuna KÄIVAD PLUSSID KOKKU tuleb LIHTSAST FÜÜSIKAREEGLIST, et kuidas elektronid ja augud liiguvad. Ja füüsikaseadusi ning reegleid leiab füüsikaõpikutest - head lugemist!!!!!!!!

                              Ja vaielda pole mõtet - juba nii 20 aastat tagasi ehitati Eestis elektroonikaseadmeid, milledes kasutati mittepolaarseid lahendusi - 2 kondekat läksid trükkplaadile ning ka trükkplaadil olev märgistus oli nii tähistatud, et PLUSSID KOKKU.
                              Kus ma kirjutasin seda, et "et nii tööstuslikus mittepolaarses lüüdis sisseehitatult PLUSSID KOOS ja ka see, et trükkplaatidel - " ???
                              Ma kirjutasin, et sai teha tööstuslikust liitkondest, millel ei kasutatud miinust .
                              Ja kas Sa Kirchhoffi seaduseid tead ??? Kui ahel ei hargne on voolutugevus koguahelas sama .järelikult vahet pole mis järjekorras elemendid paiknevad

                              Füüsikaõpikut ma võtma ei lähe... mis puutub siia elektronide ja aukude liikumine ???


                              A mis siis Su arvates juhtub, kui ühendad miinused kokku ???


                              Edit: uups, maa mõtlesin, et mu eelmine postitus läks kaotsi. vabandust kahe sarnase postituse pärast :mellow:
                              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                              Comment

                              Working...
                              X