Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektrolüütkondensaatorid?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Tahanteada on meil geenius.
    Aga tegelikult on mõistlik kokku ühendada need otsad mis on ka korpuse küljes. Olid vist miinused, ma ei tea täpselt. Madalal pingel suurt vahet muidugi pole.

    See augu ja elektroni jutt on muidugi väga loogiline, nimelt elektron on nagu piljardikuul mis tuleb auku lüüa ja pulga asemel on vool ja see et nagu kosk ja pask ja ongi elektroonika imelihtne, võib teistelegi õpetada.

    Comment


      #17
      Aga ehk tasuks ka loogiline mõtlemine "sisse lülitada", siis saaks kiiremini aru, et:
      lüütkondeka sees on postiivne laeng (+) -"klemmil" ning negatiivne laeng (-) + "klemmil". Seda tingib kondekate ehitus ning vastupidi pinge all olev lüüt-kondel tekib sisemine "leke" mille tõttu mahtuvus hakkab vähenema.

      Ja tegin ka pisikatse - meisterdasin mõned 5 mikrosed mittepolaarsed lüüdid, osad "õigetpidi" et plussid kokku ja osad "valesti", et miinused kokku. Ning hoidsin pinge peal 2 tundi.
      Tulemus:
      Õigetpidi ühendatud lüütide korral oli mahtuvus sama mis alguses, - 5 mikrot
      Kuid tagurpidi ühendatud lüütidel oli mahtuvus vähenenud 4,8-4,9 mikroni. Ja varasematest pikematest katsetest tean mahtuvuse langust isegi kuni 10x!!!

      Comment


        #18
        Kes tahab, see usub tahanteada-t. Kuid vaadake ta eelmisis postitusi, kõik on seni olnud sellised veidra. Nii et ikka - kes tahab, see usub. Mind ta ümber ei veennud, tean nii teooriat kui ka praktikas olen kasutanud kondesid. Aga noh vaielge edasi.

        Comment


          #19
          Loogikast on asi väga kaugel. Mõõtetulemus 4.9 mikrot pigem kinnitab sinu eksimust.

          Comment


            #20
            Ja veel: kõik tööstuslikud mittepolaarsed on sisemiselt - pidi kokku ühendatud, see on küll tehnoloogiline vajadus.
            Ehk siis kõik maailma bipolaarsed on valesti tehtud

            Comment


              #21
              Originally posted by tahanteada@Apr 20 2004, 11:36


              Ja tegin ka pisikatse - meisterdasin mõned 5 mikrosed mittepolaarsed lüüdid, osad "õigetpidi" et plussid kokku ja osad "valesti", et miinused kokku. Ning hoidsin pinge peal 2 tundi.
              Tulemus:
              Õigetpidi ühendatud lüütide korral oli mahtuvus sama mis alguses, - 5 mikrot
              Kuid tagurpidi ühendatud lüütidel oli mahtuvus vähenenud 4,8-4,9 mikroni. Ja varasematest pikematest katsetest tean mahtuvuse langust isegi kuni 10x!!!
              see 0.2uF erinevust on raudselt mõõteviga. Ja pakun et varasemates katsetes kuivasid Sul lüüdid ära.
              Muide, suht kesktaseme multimeetriga (prtek506) mõõtes saan sama konde mahtuvuse igakord veidi erineva. Ja muide lüüdid pole loodud täppiskondedeks.

              Edit: veel üks küsimus. Kuidas ühel ühendusel jääb konde vastaspinge alla ja teistpidi mitte ???

              Edit2: kuidas küll nii lihtsast probleemist nii tuline vaidlus tekkis ..
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #22
                Originally posted by martinj@Apr 19 2004, 08:42
                [A mis siis Su arvates juhtub, kui ühendad miinused kokku ???


                Konstruktsiooniliselt soovitati neil lüütidel millel -korpuses ühendada miinused
                kokku, tänapäeval kõik kilega kaetud.

                Edit: Jälle ämber, omateada klikkasin 2.lehele aga eelneva üllitise saatsin
                esilehte tsiteerides.
                Huvitav, miks enam kustutada saa?
                VÕIMENDITE REMONT ja KAASAJASTAMINE

                Comment


                  #23
                  Mida te poisid siin jamate kas kell juba helises ja füüsika tund algas???

                  Mina olen juba ammu arusaamisel, et enne kui jootekolb kättevõtta tasuks enne raamatut lugeda ja algteadmised sealt selgeks teha, mitte kohe klaviatuuri vaevata.Kui niipalju lihtsaid probleeme jääd tooli ja kuvari vahele siis aitab ainult RAAMAT.Ma pean lugu ja austan neid foorumi liikmeid, kes pedagoogi ametit peavad. põhiprobleem on loogilise mõtlemise puudumine ja oskus iseseisvalt järeldusi teha.Lihtsam on küsida.

                  soovin kõigile jõudu ja järjepidevust ! :blink:

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by humax@Apr 20 2004, 16:01
                    Mida te poisid siin jamate kas kell juba helises ja füüsika tund algas???

                    Mina olen juba ammu arusaamisel, et enne kui jootekolb kättevõtta tasuks enne raamatut lugeda ja algteadmised sealt selgeks teha, mitte kohe klaviatuuri vaevata.Kui niipalju lihtsaid probleeme jääd tooli ja kuvari vahele siis aitab ainult RAAMAT.Ma pean lugu ja austan neid foorumi liikmeid, kes pedagoogi ametit peavad. põhiprobleem on loogilise mõtlemise puudumine ja oskus iseseisvalt järeldusi teha.Lihtsam on küsida.

                    soovin kõigile jõudu ja järjepidevust ! :blink:
                    To jyrka: sõnumite kustutamise kohta loe veebiabi foorumist, ega ma ise ka ei osanud Tuleb Minu seadetesse minna jne..

                    To humax: vaidluses selgub tõde ega Sa ise kohemata ei tea mõnda head raamatut mittepolaarsete lüütide ehitamise kohta ???

                    Kuidasmoodi on seotud iseseisev mõtlemine ja pedagoogika ?
                    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                    Comment


                      #25
                      Originally posted by tahanteada@Apr 20 2004, 10:36
                      ...vastupidi pinge all olev lüüt-kondel tekib sisemine "leke" mille tõttu mahtuvus hakkab vähenema...

                      ..meisterdasin mõned 5 mikrosed mittepolaarsed lüüdid, .. Ning hoidsin pinge peal 2 tundi....
                      Eelnevas juba küsiti kuid ehk ei märgatud: kuidas plusside kokku ühendamine väldib ühel osakondel vastupinge tekkimist ja miinuste ühendamine mitte??

                      Teaduslik lähenemine kuid katse ei ole puhas. Sa eeldad vaikimisi et konded on ühesugused. Lüütidel pole ebatavaline isegi 50% mahtuvuse kõikumine nominaalist, 20% on "normaalne". Katses saadud 4% on isegi eriti hea klapp.
                      Lisaks sõltub konde (lüüdi) mahtuvus pingest. Ja nagu mainitud, tuleks korrektsel ühendamisel kondede keskpunkti anda polariseeriv pinge.
                      Huvitav oleks teada mis seadmega mahtuvust mõõdeti.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #26
                        Mina ka esimest korda kuulen väidet, et kondekaid ei tohiks ühendada negatiivne-negatiivsega kokku, et moodustada mittepolaarseid kondekaid. Kuna aukjuhtivus ja elektronjuhtivus on täielikult pööratavad mõisted ja auku võib käsitleda negatiivse elektronina, millel on sama mass, vastupidine kiirus, inerts jms füüsikast tulenevad omadused. Seega ei saa kohe kuidagi olla füüsikalisel tasemel erinevust, kuidas kondekad kokku ühendada.

                        Kondekad ühendatakse kokku niipidi, kuidas mugavam on. Kui on plaadil kaks kondekat kõrvuti ja nad on isoleerimata, siis oleks muidugi tark mõte ühendada kokku need pooled, mis korpustesse lähevad, et vältida lühiseid. Isoleeritud kondekatel pole vahet. Paljud kohe toodetavad mittepolaarsed elektrolüütkondekad ongi juba 2 topelt mahtuvusega kondekat jadamisi ühendatud ühes korpuses (seetõttu muidugi ruumalalt on asi 4 korda suurem). Näiteks
                        http://www.kemet.com/kemet/web/homepage/ke...TaLdPerChar.PDF
                        siin on ühendatud kokku kondekatel negatiivsed otsad:
                        Some KEMET Series provide convenient assemblies of non-polar pairs. The two negative terminals are connected internally. It is also permissible to connect the two positive terminals to form a non-polar pair.

                        Seega miinuste kokku ühendamine ei saa kohe kuidagi vale olla, kui juba toodetakse selliseid asju. Samuti pole ma kohanud veel ühtegi raamatut, kus keegi väidaks, et kondeka mittepolariseerimisel oleks polaarsete kondekate ühendamisel suund tähtis. Siin ei ole veel ma näinud ühtegi kindlat tõestust, et lüüdi polaarsus on oluline. Kui keegi teab sellist raamatut vms. usaldatavat algmaterjali, kus seda väidetakse, siis andku siin teada, seniks jään oma arvamuse juurde.

                        Katsetega on alati lood sellised, et see peaks olema korratav ja kindlasti ka korratud. Ühe katse järgi ei ole võimalik veel järeldusi teha, katse tulemus läheneb reaalsele väärtusele alles katsete arvu kasvamisel. Nii üldist järeldust ei tohi küll teha nii lühikese aja järel! Sinu katsetulemustes puudub loogika - ka "valet" pidi ühendatud lüütidest oli ju üks õige polaarsusega pinge all ja seega ei oleks tohtinud temaga mitte midagi juhtuda ju! Kui üldistatakse, et nende lüütide mõlema mahtuvus vähenes, siis on ikka kindlasti mingi lüüdi enda viga ka mängus.
                        Samuti olen mitmest kohast netis lugenud, et niimoodi saadud mittepolaarset lüüti ei tohi kasutada suurema kui poole ühe lüüdi maksimaalse lubatud pingega, sest muidu võib lüütide ebasümmeetriast tingitud lekete erinevus teise lüüdi ikka maha tappa. Kas antud katsel sellest kinni peeti? Jällegi, tõestuseks oleks katsetulemused, mitte järeldused. Arvud räägivad enda eest, neid ei ole vaja varjata...

                        Samamoodi soovitan hr. tahanteada'l enne 10 korda läbi mõelda oma teadmiste õigsuses kui tulihingeliselt alustab rünnakut teiste vastu ja samuti ootaks rünnakut argumenteeritult. Argument ei ole teiste ebakompetentseteks sõimamine!

                        Comment

                        Working...
                        X