Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

    Lühidalt: korteri soojaarvesti patarei oli tühjenenud täielikult, ja kuigi ma asendasin patarei, ei hakka seade uuesti tööle. Tootja sõnul tuleks ta uuesti programmeerida, ja soovitas ikkagi välja vahetada.

    Küsin siiski, kas sellist mõõdikut on võimalik töökorda seada, kas keegi siinolijatest valdab teemat? Või on see mõttetu tegevus?

    Lisan lingi minu teemale ehitusfoorumis: http://www.ehitusfoorum.com/viewtopic.php?t=52483

    Seade avatuna: ja pealtnäha:

    #2
    Vs: Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

    Seda on põhimõtteliselt võimalik tööle saada aga selle jaoks peavad olema teatud vahendid ja teadmised, mida võib Eestimaal mitte olla. Kuna tegemist on rahalise arvelduse alauseks kasutatava mõõteriistaga, siis ei anta seda infot ja vahendeid kergelt välja, kui üldse.
    Ilmselt tuleb elektroonika kuskilt teisest tehasest kui kogu arvesti, seega üks ümber nurga variant oleks kui selgitad välja, kes on seal sees oleva elektroonika tegija ja hakkad selle kaudu või kasutatud kivide kaudu otsima.
    Lisaks tekkib muidugi ka küsimus, kas arvesti näitu kasutav teine osapool enam aksepteerib selist häkitud arvestit ja selle näitu. Puht juriidiliselt oli tal õigus sind kuu peale saata kohe pärast seda kui pilt arvestil kadus.
    viimati muutis kasutaja moi; 27 m 2016, 15:15.

    Comment


      #3
      Vs: Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

      Võimalik et asi seotud taatlemistsükliga, kui parimenne läbi siis toimub enesehävitus. Patarei eluiga on selline paras aeg.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        Vs: Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

        Vaevalt see taatlemisega seotud on, lihtsalt tootja tahab, et ikka kaupa ostetaks. Oleks patarei õigel ajal ära vahetanud, ilma toitekatkestuseta, oleks ilmselt veel 12a. probleemideta töötanud.

        Comment


          #5
          Vs: Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

          Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
          Oleks patarei õigel ajal ära vahetanud, ilma toitekatkestuseta,
          Kuidas vahetada patareid ilma et vool katkeks? Saab, aga üsna keeruline.

          Taatlemisel oleks vee voolu mõõtja test ja termomeetrite test?
          Kunagi oli vaja litsentsi järgi testida kromatograafe.
          Selleks tööks tuli vajalikud kontrolltermomeetrid testida Inglismaal.
          Ei sobinud ei Eesti ega Soome laborid.

          Comment


            #6
            Vs: Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

            Esimene pilt suurelt http://www.upload.ee/image/5514825/IMG_6079.jpg

            1. peale patarei vahetust on seade storage-modes ja vajab aktiveerimist (pikk nupulevajutus vms protseduur),
            2. mikroprotsessori mälu vajab sisu säilitamiseks toidet (pikemal katkestusel vaja uuesti programm sisse sööta).
            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
            ATiP1pN4XeM

            Comment


              #7
              Vs: Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

              Olen seda nuppu ka üle minuti vajutanud ja all hoidnud, midagi ei aita. Scott, on sul veel ideid, mida proovida?

              Kirjutasin tehase esindajale, ja üldiselt on jah nii, et saksamaal vahetatakse need rutiinselt välja, patareivahetust isegi ei mainita kasutusjuhendites. Patarei ühendasin jah olemasolevaga paralleelselt ja seejärel eemaldasin vana (nagu juhendati siin: http://www.netzingenieur.xlstatik.de/wmz.htm ), kuid nagu ka tehase mees ütles, kustub programm toite täielikul hääbumisel ja selle taastamist ei tehta, pole lihtsalt otstarbekas. Oleksin ma muidugi õigel ajal patareivahetuse teinud, oleks asi edasi toiminud. Minu kirjavahetuse tulemuseks on, et tehas saadab mulle tasuta ühe 3 a vana mudeli, kasutamata seadme, olen tõeliselt üllatunud, ilmselt lohutuseks, nähes, et keegi kuskil Eestis näeb vaeva asjaga, mida Saksamaal harilikult ei tehta. Tore ju, nüüd tuleb see saabumisel lihtsalt torustikku ühendada ja 10 a pärast jälgida vajadust patarei vahetuseks.

              Rahalise arvestuse kohta: tegu on majasisese arvestiga, ja mul oli haldajaga kokkulepe, et võin ise seadme avada ja proovida seda tööle saada, nii et midagi illegaalset siin ei ole.

              Comment


                #8
                Vs: Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

                Kui programm kustunud, siis mida seal ikka enam proovida on. Kui just lähed lammutad naabrimehe oma laiali ja üritad sealt seest tarkuse maha lugeda.

                Comment


                  #9
                  Vs: Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

                  Esmalt postitatud rein113 poolt Vaata postitust
                  Scott, on sul veel ideid, mida proovida?
                  Ega ei ole, pakkusin lihtsalt loogilisi variante.

                  Prose margi võid kirja panna, andmelehelt saab uurida, kuidas ülekirjutamisega asjad käivad. Aga kas tehas annab Sulle softifaili...
                  73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                  ATiP1pN4XeM

                  Comment


                    #10
                    Vs: Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

                    Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                    Aga kas tehas annab Sulle softifaili...
                    Kui seal on loetav, elektriline, vedeliku voolu mõõtja ja sisse-välja temperatuurid teada
                    siis saaks ju arvutada. Indikaatorile näitamine ka veel lisaks.
                    Ei peaks olema eriti keeruline. Kas on teiste osaliste poolt aksepteeriav - ei tea.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Korteri soojaarvesti uuesti programmeerimine, Rossweiner WMZmf

                      Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                      Kui seal on loetav, elektriline, vedeliku voolu mõõtja ja sisse-välja temperatuurid teada
                      siis saaks ju arvutada. Indikaatorile näitamine ka veel lisaks.
                      Ei peaks olema eriti keeruline. Kas on teiste osaliste poolt aksepteeriav - ei tea.
                      ; Kui härra saab tehasest töötava isendi, siis sellelt on mõtekas soft maha lugeda, kui see olemasolevale sobib! Salvestada programm ka praegusesse vanasse mõõtjasse. Saab teise, loodetavalt töökorras mõõtja!

                      Comment

                      Working...
                      X