Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektroforeesi instrument

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Elektroforeesi instrument

    Minu kätte sattus üks põnev keemikute instrument. Pillub sädemeid ja suitseb. Kas keegi teab kuskohast võiks leida seadme skeemi, kasutusjuhendit vms dokumentatsiooni?

    Reageerib nimele : Прибор для электрофореза ПЭФА-1 , või ПЭФ-3
    Tagaküljel on number: ТУ 5-375-4231-77

    Iga info on abiks. Hetkel on täiesti tume maa.

    Pilt kah.
    Click image for larger version

Name:	20160301_222944.png
Views:	1
Size:	169,1 KB
ID:	878565

    #2
    Vs: Elektroforeesi instrument

    https://et.m.wikipedia.org/wiki/Elektroforees Otsi vene saitidelt, sealt saab rohkem infot aparaadi kohta.

    Comment


      #3
      Vs: Elektroforeesi instrument

      Leidsin, et põhisuitseja on selline potentsiomeeter.
      Click image for larger version

Name:	20160305_170304.jpg
Views:	1
Size:	49,7 KB
ID:	869456
      Kuigi takisti kui selline ei ole tavaliselt probleemide tekitajaks on see komponent kahtlemata viga saanud. Kas keegi oskaks mulle selle tüki nominaalid ära tõlkida? Ma mõõtmiste tulemusi ei usalda. Need näitavad vaheldumisi megaoome ja lühist. Sellel on kaks potentsiomeetrit ühe võlli küljes. 20KC/10KC saab lugeda keskmisest reast... Aga KC (kilosiimens? :P ) on kahtlane ühik antud kontekstis.

      Comment


        #4
        Vs: Elektroforeesi instrument

        Selline tabel oli netis.


        Kui siit vaadata siis neil on need poted ühe ja kahekordsed.
        Vast see O tähistab ühest -> odinarnõi ja
        C kahest -> stvoennõi
        Seega siis 20k oomi
        Sealt tabelist annab vast täpsemalt uurida.

        Aga kuidas sa seda toidet kasutasid?
        Palju sealt voolu pidi tulema?
        Vast sina või oli see juba enne maha põlenud.

        Tegelikult selle riista pingeotsd pannakse vedelikku ja seal tekkiv väike vool kannab osakesi kaasa.
        Nii nad neid aineid lahutavad.


        Üks soovitus veel.
        Kui mingit asja pildistada siis oleks hea kui tekstid oleks selgemalt nähtav.
        Eriti selle mA skaala oleks oluline,

        Comment


          #5
          Vs: Elektroforeesi instrument

          20KC/10KC saab lugeda keskmisest reast... Aga KC (kilosiimens? :P ) on kahtlane ühik antud kontekstis.
          Например, сопротивление 0,47 Ом ± 5 % сокращенно обозначается Е47И; сопротивление 4,7 кОм ± 10 % — 4К7С, сопротивление 4,7 МОм ± 20 % — 4M7BJ

          http://radioginn.ucoz.ru/index/0-5#13

          Comment


            #6
            Vs: Elektroforeesi instrument

            Tavaline traadist keritud reguleeritav pidur. Kaheosaline. üks on 10 kiloomi ja teine 20 kiloomi. Täpsusklass kummagil 10%, võimsus kuni 2 vatti, võlli stopperit ei ole, maksimaalne pinge 380 volti ... Netis on ju küll ja veel seda infot.

            Comment


              #7
              Vs: Elektroforeesi instrument

              Tänud vastuste eest. Küllap takerdusid minu otsingud vene keele oskusesse.

              Vastan A.R. küsimustele.

              "Aga kuidas sa seda toidet kasutasid?" : Mina sain seadme tema praeguses seisukorras. Seda kasutasind geenitehnoloogia tudengid polümeraasi ahelreaktsiooni tulemuste uurimiseks geelfloreesi meetodil. Oma katsetustel olen ta ilma koormuseta tööle pannud.

              "Palju sealt voolu pidi tulema?" : Keerluine öelda. Ma pole seda masinat kunagi kasutanud, ning dokumentatsiooni ei ole . Üldiselt mulle näib, et on kolm töörešhiimi ning neid saab valida vasaku pöördlülitiga.
              Erinevad pinged tulevad kahe trafo erinevatelt sekundaaridelt, sama lülitiga millega valitakse pinget valitakse ka (oletan) voolupiiraja vool. Voolu piirab (jällegi, oletan) metsik transistor väga metsiku radiaatori küljes.
              Ning siis näib veel olevat kaks puhtal voolu piiravat rešhiimi, 1mA ja 250 mA. Mida pinge sellel ajal teeb, ei tea.

              "Vast sina või oli see juba enne maha põlenud." : Veakirjeldus oli, et suitseb ja lõhnab põlemise järgi. Samas momendil kui mina seadme esimest korda sisse lülitasin lendas veidi sädemeid ka. Hiljem täheldasin, et sädeleja oli 4K7 oomine traatakisti. Ehk siis viga tekkis enne kui seade minuni jõudis. Vooluringi jälgi ajades jõudsingi selleni, et värviv vahetanud suure võimsusega takistid, pildil olev potentsiomeeter ja lõpu leidnud 4k7 oomi on jadamisi.
              Vahetasin 4k7 ning järgmisel katsetusel tuli suits just potentsiomeetrist.

              Vabandan pildi kvaliteedi pärast. Foorum seab mahupiirangud.

              Palve kasutajale dumb_user. Palun defineeri "pidur" . Nominaalid mida sa loetled viitavad takistile või reostaadile. Ja kui sa pahaks ei pane ja raatsid jaga siis palun anna link kuskohast su info pärineb.

              Comment


                #8
                Vs: Elektroforeesi instrument

                Siin on asi võibolla minu fantaasia taga. Pidur on takisti, reguleeritav pidur on pote või reostaat. Sest mida muud see takisti ikka teeb kui takistab. No ja pidur ju samamoodi takistab. Seega on tegemist sama protsessiga ja võib ka teistmoodi nimetada. Tõenäoliselt on mõni välismaalane selle ka retarderiks nimetanud ...
                Samamoodi võib mahtuvust nimetada ruumalaks ja sedasi jõuab sinna, et silindrilise konde mahtuvuse jaoks on vaja teada kõrgust ja põhja pindala ... aga kui see liiga segasena tundub siis ei ole vaja nii fantaasiarikkalt läheneda.

                Pidurijutt on näiteks siin lehel http://www.155la3.ru/datafiles/pp2_3.pdf või siis veel tulemusi https://www.google.ee/#q=ресистор+пп2-16
                viimati muutis kasutaja dumb_user; 06 m 2016, 10:42. Põhjus: Veel juttu

                Comment


                  #9
                  Vs: Elektroforeesi instrument

                  Selge.
                  Remondiks oleks hea kui oleks selle riistpuu skeem.
                  Netis ei paistnud olevat aga keemikutel võiks olla.
                  Näiteks Toomel, muuseumis.

                  See riist ei tohiks olla pööraselt keeruline, saab ka ise skeemi paberile joonistada.
                  __________________________________________________ ___________
                  Nädala pärast, kui varem korda ei saa, võib SPETSIAlLISTIDEGA rääkida.

                  Comment

                  Working...
                  X