Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trafode mähkimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Trafode mähkimine

    tere,

    teab keegi kedagi, kes sellest midagi teab?

    #2
    Vs: trafode mähkimine

    Väga paljud siin teavad midagi trafode mähkimisest. Otsid teenust või tahad abi ise mähkimisel? Esita konkreetsem küsimus, siis saad konkreetsema vastuse ka. Milline trafo ja mida sellega vaja teha on?

    Comment


      #3
      Vs: trafode mähkimine

      Jah, siin ilmselt enamus on ise mähkinud, (ma viimast tegin eile) aga täpselt: mida just vaja on?
      Head susserdamist !

      Comment


        #4
        Vs: trafode mähkimine

        kysimus oli tôesti umbropsu. mul on Revox 722 lôppvôim, mille trafo ma paistan olevat kogemata läbi lasknud (keerasin pingevalija 220v peale, tuleb välja oleks pidanud olema 240). kysisin yhest komisjonipoest, öeldi, et ilmselt tuleks ringi mähkida. ise ma selleks vôimeline pole, seetôttu tahaks teada, kas keegi sellist teenust pakub & mis hinnaga.

        Comment


          #5
          Vs: trafode mähkimine

          Esmalt postitatud eksiil poolt Vaata postitust
          kysimus oli tôesti umbropsu. mul on Revox 722 lôppvôim, mille trafo ma paistan olevat kogemata läbi lasknud (keerasin pingevalija 220v peale, tuleb välja oleks pidanud olema 240). kysisin yhest komisjonipoest, öeldi, et ilmselt tuleks ringi mähkida. ise ma selleks vôimeline pole, seetôttu tahaks teada, kas keegi sellist teenust pakub & mis hinnaga.
          Kas jutt jõu trafost ? Mõnel võimendil on ka väljundtrafo olemas. Kui mingi mähisega asi ära kõrbeb siis on tavaliselt ninaga tunda kõrbelõhna. Midagi on ka mustaks või pudedaks kuumusega muutunud. Kui neid tunnuseid ei ole siis tuleb testriga kontrollida trafo sekundaar pingete olemasolu. Kui on, on trafo korras. kui ei ole siis seletan edasi. ised on kusagilt mustaks põlenud.

          Comment


            #6
            Vs: trafode mähkimine

            kôrbelôhna ei ole. lihtsalt pärast pingeselektori keeramist lôi paari minuti pärast kaitsme läbi. & nyyd nii, et iga vahetatud kaitse kestab ca 3 sekundit.

            Comment


              #7
              Vs: trafode mähkimine

              Sellisel juhul on kusagil lühis. Igaks juhuks küsin üle, kas trafosse läheb ikka võrgu pinge? Ega ei ole tegu mõne impulss toite plokiga? Usalda aga kontrolli! OOletan, et ob võrgust toide. Pane kaitsme asemele või lihtsalt asjaga järjestikku suurema võimsusega elektri pirn, siis ei pea pidevalt kaitset vahetama. Tõenäoliselt pirn põleb üsna heledalt. Siis tuleks sekundaarmähis või mähised, kui palju neid on? ükshaaval lahti ühendada. Kindlasti kirjuta enne üles kuhu miski ots läks, pärast on muidu kõik meelest läinud. Kui pirn ikka sama heledalt edasi põleb siis vaata veel üle mis on enne trafot, ehk on lühis seal. Tihti on enne trafot näiteks filter kus lühis võib olla. Ühenda lahti ka primaar mähise otsad ja lase sinna 220 ehk 240 volti läbi lambi sisse. Kui lamp ikka heledalt põleb ja silmaga on näha , et kõikide mähiste otsad pele sisenevate on vabad, siis on viga trafos, monteeri välja ja vaatame mis edasi teha. Millised on trafo andmed? Kas peal mingeid kirju on?
              Nuusuta trafot lähedalt, kas tõesti kõrbe lõhna ei ole?

              Comment


                #8
                Vs: trafode mähkimine

                12 punkti! Väga hea nõuanne.

                Comment


                  #9
                  Vs: trafode mähkimine

                  Esmalt postitatud eksiil poolt Vaata postitust
                  lihtsalt pärast pingeselektori keeramist lôi paari minuti pärast kaitsme läbi.
                  Midagi võis seal valesti ühenduda. Tasub kontrollida.
                  Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                  Comment


                    #10
                    Vs: trafode mähkimine

                    Iseenesest pingevalija 220 peale keeramine trafot küll maha ei tohiks põletada, kannatab kõik mis peale trafot, kuid seegi peaks piisava tolerantsiga olema.

                    Comment

                    Working...
                    X