Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Laserspirograafia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Laserspirograafia

    Et tähendab lugesin selle asjanduse kohta sealt Tevalo Heade mõtete koha alt ja mulle jäi nagu arusaamatuks see skeem, nimelt ma ei loe sealt välja komponente, et ehk kui keegi on sellega varem tegelenud oskab anda mulle nende komponentide nimed

    Või kui kellegil on veel mõnda taolist skeemi siis andku aga heaga, ise ei õnnestunud rohkem neid leida ja ehk keegi seletaks mulle ka selle ära kuidas need kujundid tekivad, et kas ma naq pean ise seal kõrval olema ja seda kiirust kruttima pidevalt???

    Tänudega MrX!

    #2
    Asja mõte on selles, et sul on laser ja siis mingi hulk "loperdavaid" peegleid. Kui paned ühe peegli, võid saada ainult ringikesi, kahe peegliga juba võib saada kaheksaid ja mida edasi, seda keerulisemaks asi läheb. Ise ei pea midagi kruttima aga effekt on seda parem, mida erinevate kiirustega mootorid peegleid liigutavad, peeglid ei tohiks teineteise suhtes kordsete(sama, 2x suurem, 3x suurem jne) kiirustega liikuda, niiviisi kaotad effekti. Selleks on seal need nupud, millega saad asja tuunida natuke.
    Laseri paned ise nii võimsa nagu vaja ja veel muidugi ohtlikuks ei tohiks ka asi muutuda, tuleks võimsamate seadmetega vältida asja rahva sekka laskmist, kus keegi võiks laserisse vaadata, lased näiteks lakke vms. Nii võimsaid lasereid vaevalt kohtad, alusta niisama tavalisest laserpointerist.
    Peeglid peaksid olema võimalikult hästi peegeldavast materjalist, netis räägiti, et sobiks väga hästi mõne vana ja mittetöötava kõvaketta ketta pinnast välja lõigata sobivad tükikesed, loomulikult ise mitte neid näppida ja siis kleepida mootori otsa.
    Keerulisem osa on asja juures arvutus, et ka kõige äärmiste peeglite asendite korral ei paistaks kiir viimasest peeglist mööda.

    Comment


      #3
      Nii, selge aga et siis kas keegi oskab need takistid ja asjad sealt skeemilt öelda, kahjux mitte ei loe välja

      Comment


        #4
        DA1,1-LM317
        DD1,1-74L514 (K155TL2)
        DD2-74LS90 (K555IE2)
        D1,1-1N4007
        D2,1-1N4007
        Q1-2N2219A
        Q1,1-2N2219A
        C1-47OuF
        C1,1-220uF X 16V
        C2-3,3uF X 16V
        R1-4,7k
        R1,1-270
        R2-10
        R3-3,3k POT
        R3-1k
        R3-1k
        R3,1-100k
        R4-10,2
        R4,1-10
        R2,1-3,3k
        CT10-seda peab keegi teine ütlema kuna mina ei leidnud sellelevastet.

        Nagu tähele panid ka on siin R3 mesid 3 tk see on joonisel nimodi ja nii ma seal kirja panin ei hakanud ise muutma neid kuna pärast võib sul see segama hakata ja segadusse ajada..niisiis panin kõik nii nagu jooniselt välja lugesin..

        Comment


          #5
          tea mis ime läbi peaks kõvaketta kettast sellise korraliku ringi kätte saama, mida peeglina kasutad? Kõvaketast ei kutsuta asjata KÕVAkettaks...

          Comment


            #6
            Originally posted by jupats@Apr 22 2004, 09:50
            DA1,1-LM317
            DD1,1-74L514 (K155TL2)
            DD2-74LS90 (K555IE2)
            D1,1-1N4007
            D2,1-1N4007
            Q1-2N2219A
            Q1,1-2N2219A
            C1-47OuF
            C1,1-220uF X 16V
            C2-3,3uF X 16V
            R1-4,7k
            R1,1-270
            R2-10
            R3-3,3k POT
            R3-1k
            R3-1k
            R3,1-100k
            R4-10,2
            R4,1-10
            R2,1-3,3k
            CT10-seda peab keegi teine ütlema kuna mina ei leidnud sellelevastet.

            Nagu tähele panid ka on siin R3 mesid 3 tk see on joonisel nimodi ja nii ma seal kirja panin ei hakanud ise muutma neid kuna pärast võib sul see segama hakata ja segadusse ajada..niisiis panin kõik nii nagu jooniselt välja lugesin..
            Tänan aga kas keegi selle skeemi mingit selgemat varianti ei tea, väga tänulik olen igatahes !!! Äitäääh!!

            Comment


              #7
              k6vaketas pole sugugi hea m6te kuna pannes mingi 3 mootoriga ja kolme peegliga siis l6puks j22b see pointeri kiir v2ga n6rgaks...k6vaketas ei peegelda piisavalt...parem kasutada ntx ymaraid taskupeegleid mida igas putks v6i turul myygil...

              Comment


                #8
                peegleid, millel esimene pind peegeldam vist turult nii kergesti ei saa...ma proovisin korra peegeldada tavalise peegliga ja kiir pani ikka nii segast, lagunes kaheks, peale esimest peeglit juba(loogiline ka ju, peeglipind taga ja klaasi pind eest)

                Comment


                  #9
                  Ma vaatan vb mingi päev on rohkem aega siis joonistan ümber sulle veits selgema..

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by Eggy@Apr 22 2004, 11:14
                    tea mis ime läbi peaks kõvaketta kettast sellise korraliku ringi kätte saama, mida peeglina kasutad? Kõvaketast ei kutsuta asjata KÕVAkettaks...
                    Läheb kyll OT kätte, aga kas sa tead kui kõva on KÕVAketas ? Ei ole ta nii kõva yhti, kunagi materjaliõpetuse tunnis katsetasime. Kõvakettaid tehti alumiiniumist, võibolla miskist sulamist, igastahes pehme oli. Kurjad keeled räägivad et tänapäeval tehakse hoopis plastmassist

                    Comment


                      #11
                      Kõvaketta ja laserpointeriga... now way. Kui see lasrpointeri kiir peab 3 kõvaketta peegelduse läbi tegema ei jää tast suuremat mudagi järgi. Ma tegin CD plaadist need peeglid, siis juba oli midagi, aga CD plaat ei ole ka hea sest ka sellel ei ole esipinna peegeldust. Ja tavalised tasku peeglid jms. tuleks kohe välja jätta, sest neid ei saa ju töödelda.
                      Päris hea variant tundub olema mingisugune plastmass millele on peegeldav kiht peale kantud. Näiteks vanast autotulest saaks sellise tüki.

                      Comment


                        #12
                        Meil on ju olemas klaasitöökojad, tasuks sealt küsida. Kui tahta korralikku asja, tuleb sinna ka natsa investeerida

                        P.S. Painduvad plastikust (odavamad kui klaasist) peeglid ei sobi, nad ei ole sirged ja hakkavad moonutama. Proovitud.
                        Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                        Comment


                          #13
                          Ja tavalised tasku peeglid jms. tuleks kohe välja jätta, sest neid ei saa ju töödelda
                          Klaasi saab töödelda vee all.

                          Comment


                            #14
                            Võib ka peeglist ruudud lõigata ja sellest täitsa piisab ma katsetasin ka kunagi seda et mida ta teeb kleepisin arvuti ventika külge kandilise peegli jupi ja ei jää ta vibrama ka niiet lõika täpselt ruudud välja ja ajab asja ära küll kui tahad võid ka teravad nurgad natsa maha lõigata aga pole vajadust.... seda tasub proovida küll..

                            Comment

                            Working...
                            X