Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kalkulaatori ekraan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kalkulaatori ekraan

    Probleem siis selline:
    Kotis oli kalkulaator..taskuarvuti Citizen SR-166 (kyllaltki vana mark). Ühel päeval avastasin, et ekraanil on must laialivalgunud laik ja sisemine klaas mõradeks. Põhjus oli arvatavasti löögist, sest mis see muu ikka olla võis. Kui ON-ist tööle panen, siis tulevad ette poolikud numbrid ja ühesõnaga nö "protsessor" on vist korras.

    Kas keegi teab, kas ja kust neid ekraane saab osta/vahetada? Palju maksma läheks, aga võibolla on hoopis mõtekam uus arvuti osta???

    Ette tänades,
    G.

    #2
    Mul oli kah kunagi sama asi! Ma lõin selle naelaga puukuuri seina külge ja asi korras (ostsin ikka uue kah) ;D

    Comment


      #3
      irw..
      Ma mõtlesin, et annan enda oma koerale söögiks ;D

      Muidu kas keegi oskab öelda, kust saaks kõige soodsamalt näiteks Casio arvutit, mis on kaherealine ja näitab tehted ära, mida parajasti teed?!

      Ma tean, et neid on saada umbes 300 kr, aga võibolla saaks ka 200 kr kusagilt??

      Comment


        #4
        Küsimus tavaliste 8 numbrikohaga kalkulaatoriekraanide väljaviikude ja üldise organisatsiooni kohta. Tahtsin kunagi kasutada sagedusmõõtja displayna, kuid
        mingit normaalset väljaviikude otstarvet ei paistnud nenedel LCD-del olevat.
        Üksikute segmentide asemel sain korraga terve numbri, siis terve rea alumisi kriipse jne. Kas nendel on siiski samasugune organisatsioon, nagu LED numberindikaatoritel (ühe tähega segmendid koos, numbri kasutamiseks pingestatakse ühisanoode või -katoode) või midagi muud? On kellelgi õnnestunud
        nendest midagi toimivat ehitada?
        Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

        Comment


          #5
          Olen selliseid uurinud, üks teema on siin:
          http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=15952
          Üsna levinud on 10-kohalised 7-segmendiliste numbritega LCD-d, valmistükk koos juhtmikroskeemiga. Teine teema:
          http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=8234
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment

          Working...
          X