Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kas keegi oskab aidata ja öelda, mis seade see on?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas keegi oskab aidata ja öelda, mis seade see on?

    On keegi varem sellist aparaati kusagil näinud? Mis sellega tehakse?

    Seade

    #2
    igastahes LCD paneel on seal väga hea asi B)

    Comment


      #3
      ilus kena on ta seal küll, aga arvuti taga tööle ei taha hakata :angry:
      Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
      www.sansui.us/AU-9500.htm

      Comment


        #4
        LCD pistikut vaadates jääb mulje et tegemist on standartse juhtimisega LCD-displeiga. Ma isegi oletaks et hakkab arvuti küljes tööle (võin eksida). Kontrolleri plaadil hakkas silma staatiline mälu (2064 - 2K*8 ja hulka koodi EPROMe). Proset ennast ei õnnestunud tuvastada.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Prose on Z80 4MHz. Mälud SRM2064 on 8K*8.

          Comment


            #6
            lausa 2 Z80 proset on sellel :P + veel igasuguseid kivisid, mille kohta google oska päris palju inffi anda.
            Lisasin sinna aadressile datasheedi LCD kohta, kellel see PDF ei avane, siis tegin väljalõike PIN'ide kohta.
            No kurat, asi peab ju selle --> http://www27.brinkster.com/robin17/lcd/i/lcd447802.gif skeemi järgi töötama :angry: valgustust ei arvesta
            Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
            www.sansui.us/AU-9500.htm

            Comment


              #7
              Aga mismoodi ta ei tööta - milles avaldub? Äkki kontrasti pinge vale ja sa lihtsalt ei näe pilti?
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Originally posted by felch@May 6 2004, 11:14
                Aga mismoodi ta ei tööta - milles avaldub? Äkki kontrasti pinge vale ja sa lihtsalt ei näe pilti?
                avaldub nii, et kui programm vilgutab mingit kirja, siis LCD'l vilguvad ebamäärased kastid, kui arvuti edastab seisva pildi, siis seisavad ebamäärased kastid :blink:
                Kontrastile panin selle poteka vahele nagu peab... mingi suvalise muidugi... selline nagu Brigi lõppude reguleerimisel on... samas kui seda kruttida, siis nagu muutub kontrast ka...

                Kuid samas on ka selline jama, et see kontrollerkivi läheb VÄGA kuumaks, kui võtan toite toiteplokist (+5) ... kuumaks ei lähe ainult siis, kui LPT pole ühendatud
                Sellepärast kasutan toiteks nõrka 9V patareid.
                Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                www.sansui.us/AU-9500.htm

                Comment


                  #9
                  Kuumenemine on väga kahtlane. Uuri veelkord ühendusi, eriti toiteahelaid. Halval juhul saad nii oma LCD-st lahti.
                  PS. Mõned LCD-d tahavad kontrasti pinnile negatiivset pinget....mida datasheet räägib?
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    http://www.zone.ee/hinnaparing/lcd/skeem.JPG?2

                    alumise skeemi järgi on toide pandud
                    Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                    www.sansui.us/AU-9500.htm

                    Comment


                      #11
                      Jah, see on standardühendus ja täiesti õige. Kuskohast toite võtab - arvuti +5 pealt? Kui eraldi allikast siis kas signaali (lpt juhe) maa on ikka küljes? Ja lõpuks: proovi mõne muu softiga ka.
                      - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                      - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                      Comment


                        #12
                        Kui võtan toite arvutist, siis kivi kuumeneb meeletult :huh:
                        seega kasutan ühte nõrka 9V patareid... ja sellega on ka nii, et kui ühendan kõik skeemi järgi, siis ei näita display midagi, kui aga vahetan + klemmi - klemmiga ära, siis hakkavad kastikesed vilkuma ja hüppama...
                        Mis mõttes maa juhe? Toiteallika "-" klemmi ühendasin LPT korpusega - tulemus sama, proovisin ka teistpidi polaarsusega.
                        Softi olen ka vahetanud.
                        Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                        www.sansui.us/AU-9500.htm

                        Comment


                          #13
                          Voolu oleks ikka parem testriga mõõta, mitte näpuga kivi temperatuuri. Ja kui ikka korra tagurpidi toidet näitad, siis kipub asi ikke läbi minema. Ja 5 voldi asemel 9-t ära ikke anna.
                          Kui testrit pole, siis anna võib-olla veel täätav asi kellelegi, kes oskab asja putitada. Muidu pead asja lihtsalt ära viskama.

                          Comment


                            #14
                            mul oli ka ühe LCdga selline jama..24X1 oli vist. Kivi kuumenes arvuti taga ikka nii meeletult, et kasvõi prae mune. Oli ka ühendatud selle samuse skeemi järgi. Toide tuli ka arvuti toitekast. Ma mõõtsin siis ükskord selle voolu ka ää, kui ma nüüd õieti mäletan, siis see oli ikkka om paarsama mA :blink: sellal kui kivi kuumenes....nu ei teagi soga pildus mul see ka, jagu ma temast ei saanudki. Nüüd hiljuti proovisin pic'iga seda juhtida ja kivi ei kuumenenud seal üldse...

                            PS! Mitme realine ja märgine see isend on? ma oletan, et 1 rida, aga ma ei saa sellest aru, et miks seal 5!!! seda kontrolleri kivi on...mul ainult ühega, aga jah sellel abiks ka veel kaks väiksemat elajat.

                            Comment


                              #15
                              2x40 pikslit on
                              no see 9V patarei annab praegu mingi 6V ilma tarbijata... ei tohiks palju olla
                              noo... tagurpidi toidet on ta kindlasti näinud... aga ilmelik ongi see, et õigetpidi toide ei pane midagi tööle... tagurpidi aga hakkavad kastikesed tööle...
                              Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                              www.sansui.us/AU-9500.htm

                              Comment

                              Working...
                              X