Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kas keegi oskab aidata ja öelda, mis seade see on?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    kui toite taha paned, siis ta vist alguses ei pidanudki midagi näitama pidi ennem initialiseerima(kas ma nüüd tõlkisin õieti ei oska öelda)...muide seda ma küll ei usu, et 2X40 pixlit, sest üks "kast" on juba 5X7 doti (punkti, "pixlit") ja neid kaste on ikka 2X40.
    PS! (JÄlle??) kui kellelgi on PIC16f©84 kivile mingit programmi, mis oleks võimeline juhtima HD44780 kontrolleriga 1X24 LCD'd

    Comment


      #17
      Originally posted by Eggy@May 7 2004, 19:59
      kui toite taha paned, siis ta vist alguses ei pidanudki midagi näitama pidi ennem initialiseerima(kas ma nüüd tõlkisin õieti ei oska öelda)...muide seda ma küll ei usu, et 2X40 pixlit, sest üks "kast" on juba 5X7 doti (punkti, "pixlit") ja neid kaste on ikka 2X40.
      PS! (JÄlle??) kui kellelgi on PIC16f©84 kivile mingit programmi, mis oleks võimeline juhtima HD44780 kontrolleriga 1X24 LCD'd
      http://www.zone.ee/hinnaparing/lcd/2x40.JPG?2
      Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
      www.sansui.us/AU-9500.htm

      Comment


        #18
        (5X8)X2X40 icc võib ka ju nii..

        Comment


          #19
          Originally posted by Nimeta@May 7 2004, 19:54
          mingi 6V ilma tarbijata... ei tohiks palju olla....
          ... tagurpidi toidet on ta kindlasti näinud...
          Võib olla küll! Ja tagurpidi toide võib ja suure tõenäosusega teebki LCD-st lutcu viskamise kivi. Kahtlustan, et just nii juhtuski. Eriti veel siis kui kivi sätrsub ja tarbib 200mA (normaalne vool on ca 2mA!!&#33
          Ära kunagi ühenda pinget mingile elektroonikaseadmele tagurpidi külge. Kui kindel ei ole, jäta ühendamata kuni lisainffi saad.
          Mul õnnestus 1 prose nii läbi põletada et torkasin ta pessa nihkega. Pingete polaarsused jäid küll õigeks aga ikkagi kärssas!

          LCD ei näita peale pingestamist tõepoolest mitte midagi, ei peagi. Kontrasti juurde keerates näed poole displei ulatuses tumedaid märgivälju ja kogu lugu. Kirjad tekivad alles siis kui juhtimine peal.
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #20
            Toite vale polaarsusega ühendamisest.
            Kunagi oli ühel mu tuttaval tehtud minu väljamõeldud skeemiga sagedusmõõtja, mikroskeemid TTL, põhiliselt 133-seeria, oma 20 tk. plaadil. Toiteks oli 4 leelisakut, pinge 5V. Ühendas siis selle kogemata valepidi ja kuni aru sai, miks värk ei käi, olid kivid üle 100 kraadi kuumenenud. Kuni kõik maha jahtus, jõudis selge arusaamiseni et kõik vaja välja vahetada. Igaks juhuks siiski pani veel toite ka õigetpidi külge ja - imestus tohutu - kõik töötas nagu varemgi. Võite ette kujutada kergendusohet!
            Siiski ülimalt kahtlane et CMOS veel ellu jääb peale sellist apsu. Niipalju kui minul on olnud juhust uurida valepidi pinget saanud CMOS-kive (enamuses 176 või 561 seeria), oli küll kõigile eluõhtu saabunud.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #21
              mul on lootus veel üks selline seade saada...
              aga kuidas teha kindlaks, kas on 10k - 20k potensiomeeter? Hetkel kasutasin mingit võimendi seest saadud 3K3B märgistusega potekat.
              Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
              www.sansui.us/AU-9500.htm

              Comment


                #22
                See sobib küll. Väga väike pote tarbib lihtsalt liiga palju voolu ja ehk muutub kontrasti regull veidi hüppeliseks ka.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment

                Working...
                X