Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

AT toiteplokk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    AT toiteplokk

    Otsisin siit foorumist, aga ei leidnudki täpselt, mida on vaja teha, et AT toiteplokk käima saada ilma emaplaadita. Vabandust, tean küll, et seda teemat on siin arutatud :unsure:
    Et siis milline juhe tuleb maaga ühendada..
    Ehitan Cd-playerit toiteplokist ja cd-rom´ist.

    #2
    kui ma ei eksi peaks AT toitel olema juhtmega eraldi lüliti...lülitad siss ja töötabki..

    Comment


      #3
      Kui sa seda plokki m6tled, mis ma sulle selle "p6rsaga" kaasa andsin, siis seal oli yks musta isolatsiooniga 2-sooneline suurte klemmidega lylitusjuhe vooluringi avamiseks.

      Comment


        #4
        Samas annavad reeglina vanemad toitekad ainult kahe juhtme kokku kerimisel pinget...

        Comment


          #5
          Njah.. olin nende ATX plokkide tööle panemisest nii segaduses, et ei tulnud sellepeale..

          Igatahes lihtne cd-deck on nüüd valmis. Toitekast viskasin ventika välja ja toppisin cd-rom´i sisse. Päris odav variant. Selle võiks ju "Heade mõtete" rubriiki visata

          Comment


            #6
            jahutus välja?? Oli see ikka hea idee? :unsure:

            Comment


              #7
              See toitekas oli 200W
              Cd-rom võtab sealt ju vaid kopikad. Katsusin mingi aeg - radikad oli vaid õrnalt leiged..

              Comment


                #8
                Ma üritan samasugust asja teha, aga minu AT toide ei anna cdromile voolu...
                Toite vent käivitamisel korraks tõmbleb ja jääb siis seisma, toiteplokist kostub särisemist...
                Kas on kusikl lühis, või on lihtsalt liiga väike koormus?
                200W plokk on.

                Edit: Just vaatasin cdromi esipaneeli ja nägin, et led põleb.

                Comment


                  #9
                  Just katkusin ühe 250W toiteka lahti. Sel roheline juhe, mis saabub trükkplaadile, kus kirjutatud PS-ON. See ots massi ja toitekas töötab. Kokku jootnud on selle asja vist küll mingi purjus hiinlane. Kusagilt lugesin, et odava ja viletsa toiteka tunneb selle järgi, et sisendis toroidfiltrit ei ole ja radikal pole mitte MOSFET transid vaid tavalised.
                  Tegin 12V ahela veidi ringi...nüüd reguleeritav 10V...14,5V - hea autoakusid laadida...
                  Kui aga säriseb, siis trükkplaadil mingi külmjoode.

                  Comment


                    #10
                    Hmm... mul küll mingit rohelist juhet seal pole.
                    Seal on kollased (+12), punased (+5), mustad (gnd) ning üks sinine (-12), üks valge (-5) ja üks oranž (PG).
                    Ja teiseks: mis on külmjoode?
                    Mis teha, olen noob...

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by Lypsik@May 19 2004, 15:47
                      Ja teiseks: mis on külmjoode?
                      Mis teha, olen noob...
                      Külmjoode on halb joode elektroonikadetaili ja trükkiplaadi vahel Mitte eriti oodatav nähtus

                      Comment


                        #12
                        Asi selles ikka ei ole...
                        Ühendasin oma 486 emaplaadi külge selle toite. Vent hakkas ringi käima ja särinat polnud.

                        Comment


                          #13
                          Pigem on antud juhul särina põhjus liiga madalas koormuses. Blokk jääb tühijooksureziimi kus muundi gener ajuti käivitub ja siis jääb seisma. Ossiga vaadates väeb pideva võnkumise asemel "pakette" Nende kordumise sagedus määrabki särina tooni. Mõtet saad kontrollida kui paned blokile külge veidi rohkem koormust (vana vint või PC).
                          Särin peaks tulema muundi trafost.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Siis oli mul ju õigus. Pakkusin ka, et liiga vähe koormust.
                            Probleem on mul selline, et kuna matahan sellest toiteplokist ja ühest cd-aparaadist ehitada omale cd-decki, siis on probleem koormuse leidmisega.
                            Nimelt ei saa ma ju panna sinna külge lihtsalt ühte vana arvutit, et koormust oleks ning samas kõvaketast sinna kuskile juurde plärisema ka ei taha ja polegi sellist vaba ketast, mida saaks sinna toppida...
                            Niisiis, kas ma ei saaks koormust tekitada mingite juhtmete kokkuühendamisel või on äkki kellelgi välja pakkuda mõni seade, mis ei tekitaks müra ja samas oleks max ligikaudu samade mõõtmetega, mis kõvaketas või äärmisel juhul kaks korda nii suur ja mis koormab seda toitekat...

                            Comment


                              #15
                              Kas hõõglamp sobiks? Takisti ehk samuti.
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X