Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

AT toiteplokk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Hõõglamp oleks vast liig, aga takisti oleks küll mõeldav. Aga milline siis ja kuhu toppida?

    Comment


      #17
      :unsure: mul oli at toitega sama probla... korrax läx tööle sis akkas särisema(tegin ka cd-playerit) niipeaaga kui ventika lahti ühendasin töötas ka väga väikeste koormustega... pole aimugi mix...
      Intel inside.. Idiot outside...

      Comment


        #18
        Lisakoormuse peaks panema +5V ahelasse. Takisti arvutad nii et ikka vähemalt 1/2A läbi käiks. Ta hakkab muidugi kuumenema...
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #19
          Toite korpuse peale on kirjutatud nii: +5V 20A
          Mis tüüpi takistit mul vaja on?

          Comment


            #20
            Appi tuleb lihtne Ohmi seadus R=U/I...pakuks siis 10 oomi takistuseks...

            Comment


              #21
              Originally posted by sebastian@May 21 2004, 22:20
              Appi tuleb lihtne Ohmi seadus R=U/I...pakuks siis 10 oomi takistuseks...
              Kuidas sa selle said?

              Comment


                #22
                kas cd-playeri jaoks muu toiteplokk ei sobi ve? Või siis ainult AT toiteplokk...
                olen natu saabas selle koha pealt :P

                Comment


                  #23
                  Sobib ka ATX, micro-ATX ja mingi suvaline trafo, peaasi, et sa sealt õige pinge ja voolutugevuse kätte saad... AT toidet on lihtsalt kergem tööle saada ilma arvutita.
                  Minu juhtum on muidugi erand

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by sebastian@May 21 2004, 22:20
                    Appi tuleb lihtne Ohmi seadus R=U/I...pakuks siis 10 oomi takistuseks...
                    Mina sain küll vastuseks ligikaudu 2,5Ω. Tahaks küll teada, kuidas sa said 10 ja mina 2,5...

                    Edit: Millist takistit mul vaja läheb?
                    Tevalo hinnakirjas on ju mingi 10 erinevat tüüpi takistit. Kust mina, kui algaja, tean milline neist see sobilik on?

                    Comment


                      #25
                      Takisti peab olema piisava võimsusega. Võimsust arvutatakse P=U*I=U*U/R
                      Ehk siis felch´i soovituse järgi
                      U=5V ja I=0,5A vastab takisti siiski 10 oomi võimsusega vähemalt 2,5W
                      Ja Sinu arvutatud takisti 2,5 oomi puhul
                      U=5V ja I=2A peab takisti võimsus olema vähemalt 10W

                      Comment


                        #26
                        Kui pinge on 5V ja voolutugevust vaja 0.5A siis U/I=10oomi.
                        Kui kuidagimoodi enam ei saa siis vaata manuali.

                        Comment


                          #27
                          Kui pinge on 5V ja voolutugevust vaja 0.5A siis U/I=10oomi. Kahju küll seda voolu niisama raisku lasta. Sellele peaks mingi tegevuse leidma.
                          Kui kuidagimoodi enam ei saa siis vaata manuali.

                          Comment


                            #28
                            Ma sain nüüd oma veast aru.
                            Lugesin CD-aparaadi pealt 2A, aga see oli +12V ahelas.
                            +5V ahelas peaks olema 0.3A kuni 0.6A (mul on kaks aparaati, ühel on kirjas 0.3 ja teisel 0.6)
                            Originally posted by smartman@Jun 1 2004, 18:05
                            Kahju küll seda voolu niisama raisku lasta. Sellele peaks mingi tegevuse leidma.
                            Kahjuks pole mul sinna rohkem midagi panna. Ma küll mõtlesin, et ehitan sellest mingi 2-in-1 combo CD+Tuner deck'i, aga mul pole ühtegi sobivat raadiot, mida laiali lammutada ja tweakima hakata. Kuigi siiski tahaks seda ikkagi teha...

                            Comment


                              #29
                              Kumb neist takistitest sobib, kui ükski?
                              www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=60-102-50&lng=est
                              www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=60-052-50&lng=est

                              Edit: Ma isegi leidsin ühe raadio, mida lammutada: Toshiko TJ-208L.

                              Minu oma on tumesinine ja natuke uuem ilmselt, sest minu omale on peale kirjutatud 2002.

                              Ma eriti ei usu, et selle skeem kuskilt leidub, sest veebist ei leia selle aparaadi üldinfo või olemasolu kohta ka peaaegu midagi. Või eksin?

                              Comment


                                #30
                                Kumb neist takistitest sobib, kui ükski?
                                Mõlemad muutuksid üsna kiiresti suitsuks...
                                Takisti peab olema piisavalt suure võimsusega.
                                Mine poodi ja kindlasti leitakse sulle sobiv 3-7 vatine takk. Või saab mitmest kombineerida.

                                Mis puutub võimsuse "raisku" minemisse, siis ära lase ennast sellest segada. Las ta läheb, ehkki tegelikult kulub ju takistil eralduv võimsus üllal eesmärgil - toiteploki tööreziimi stabiliseerimiseks

                                Comment

                                Working...
                                X