Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

AT toiteplokk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Ma tahaks selle raadioga veel mässata, aga kas teha uus teema audiofoorumisse või jätkata siin?

    Comment


      #32
      Ma lõpuks otsustasin, et teen mp3+cd decki ja koormuseks tuleb ikkagi emaplaat.
      Aga see selleks. Praegu on mul selline küsimus: on vaja 390ohm takistit pingele 12V, kas ¼W takisti kõlbab?

      Comment


        #33
        Toiteka enda plaadil on takistid koormuseks olemas mulle toodi paar nädalat tagasi 7 plokki mis ka kõik tööle läksid. Neist kahte sarnast ei olnud. Sai tehtud paar akulaadijat õigemini 15,5V toiteplokk.

        Comment


          #34
          on vaja 390ohm takistit pingele 12V, kas ¼W takisti kõlbab?
          Takistil eraldub 12 x 12 : 390 = 0,37W võimsust siis, seega ¼W takisti jääb nõrgaks.
          Valemite teisendusi saaks ju füüsikaõpikutest ja muudest kohtadest ära õppida...
          Seda läheb ju pidevalt tarvis, kuis siis koguaeg küsima jääda?
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #35
            Originally posted by fre@Aug 5 2004, 22:00
            Valemite teisendusi saaks ju füüsikaõpikutest ja muudest kohtadest ära õppida...
            Seda läheb ju pidevalt tarvis, kuis siis koguaeg küsima jääda?
            Õppeaasta lõpus korjatakse õpikud ju käest ära...
            Aga et asi omale selgeks teha küsin ma siis seda: kas takisti võimsus võib siis suurem olla või peab olema täiesti täpne? Ja veel teine küsimus: mingi suvalise võimsusega takisteid ma ei näe, aga @ndres märkis, et vajalikku võimsust saab kui mitmest takistist kombineerida - mida ma peaks seejuures järgima?

            Comment


              #36
              Aga @ndres andis ka võimsuse arvutamise juhise ja ikkagi oli vaja jälle üle küsida... Lihtsalt tähelepanelikkust annaks harjutada juurde... Elektroonika on niisugune tore teadus, mis annab ka loomingulise ja loogilise mõtlemise arendamise võimalust.
              Detailidele määratud lubatud võimsuse ületamine lühendab nende tööiga ja kui väga üle pingutada, siis tuleb ka see vajalikolev suits sealt välja (vt. allpool)... Seega võiks loogiliselt mõeldes jõuda järelduseni et võimsusvaru puhul midagi paha ei juhtu.
              Pakun mõtteaineks/harjutamiseks arvutada niisugust varianti: Neljast ühesugusest takistist koostada segalülitus - kahekaupa jadamisi ja need siis omakorda rööbiti. Kuidas jagunevad võimsused, pinged ja voolud? Milline oleks kogutakistus? Võiks ka harjutada mingi konkreetse nominaalväärtusega ja pingega. Oleks kasulik asjast arusaamiseks. Kui sellise lülitusega arusaamine käes, võiks vaadata ka sellist varianti kui samadest takistitest koostada segalülitus nii et algul kahekaupa rööbiti ja siis need omakorda jadamisi.
              Niisama lihtsad näited annaks harjutamisel hiljem väga vajaliku arusaamise ja enesekindluse...
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment

              Working...
              X