Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Laser

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Laser

    Mõtlesin laserspirograafi ehitada. Läksin Baltasse ja ostsin seal ühe "laser"-võtmehoidja. Ma ei ole varem huvi tundnud, millest need koosnevad.. Natuke üllatusin - hõõgniidi moodi asi vabas õhus, ja lääts
    Seal kolm nööp-patareid, ma panin talle adapteri 3V. Reguleerisin natuke läätse, ja päris lõbus mänguasi tuli
    U. 300 meetri kaugustele majadele jääb päris kena tooniga arvan, et u. 20 cm läbimõõduka laik.
    Praegu just rõdult norisin kauguses jalutavaid inimesi, nende ette jäävasse vaatevälja "Laserit" suunates. Päris nalja sai. (Binokkel vajalik)
    Spirograafini pole veel jõudnudki.

    Katsun edaspidi korralik olla :P

    Tegelikult tahtsin küsida, et kas keegi teab, palju see mänguasi pinget talub? Ei taha kohe läbi põletada.

    #2
    Originally posted by Tonye@May 18 2004, 00:36
    Tegelikult tahtsin küsida, et kas keegi teab, palju see mänguasi pinget talub? Ei taha kohe läbi põletada.
    Rohkem ei talugi. Laserdioodid on eriti tundlikud ülepingete suhtes. Kui tal on ees mingi stabilisaatori skeem siis võib asi olla vähem kriitiline.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      ytleme siis nii et tahaks ka omale osta aga ei tea kust (kas oskad soovitada mingit kohta) saaks siis ka oma robotites kasutada sellist vinget asja. Aga seeda et kas laser seinast ei peegelda ega ju... või on vaja mingit peeglit selleks.

      Comment


        #4
        Eriti ei peegeldu küll. Laser peegeldub samuti kui valgus.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          Originally posted by felch+May 18 2004, 09:22--></div><table border='0' align='center' width='95%' cellpadding='3' cellspacing='1'><tr><td>QUOTE (felch @ May 18 2004, 09:22)</td></tr><tr><td id='QUOTE'> <!--QuoteBegin-Tonye@May 18 2004, 00:36
          Tegelikult tahtsin küsida, et kas keegi teab, palju see mänguasi pinget talub? Ei taha kohe läbi põletada.
          Rohkem ei talugi. Laserdioodid on eriti tundlikud ülepingete suhtes. Kui tal on ees mingi stabilisaatori skeem siis võib asi olla vähem kriitiline. [/b][/quote]
          Aga sees on tal ju 3 x 1,5 V patareid..

          Comment


            #6
            Laseri jaoks on oluline vool ja odaval "võtmehoidjal" on see umbes 30mA. Kunagi küpsetasin üht isendit prooviks...50mA peal töötas veel korralikult...80mA juures andis minuti pärast otsad.
            Aga pean hoiatama, et tavaliste võtmehoidja-laserite modifitseerimine võib viia seadusega vastuollu. Asi selles, et tavaliselt on dioodlaserilaseri kiirgusvõimsus kuni 5mW (võtmehoidjatel 1-3mW), ehk IIIb ja on siis lubatud üldiseks kasutuseks. Kui dioodlaserile 70mA peale suruda, eraldub kiirgust kuni 10mW ja see on juba otseselt ohtlik. Metalli just ei lõika , kuid otse laserisse vaadates on jama majas&#33; Samuti ei tasu unustada peegeldusi akendelt, mööblilt jne&#33;
            Võtmehoidja-laseritel muud elektroonikat sees pole, kui voolu piirav takisti ja lüliti. Paremartel isenditel lisaks laserile ka fotodiood, mis reguleerib voolu vastavalt heledusele.

            Comment


              #7
              Originally posted by sebastian@May 18 2004, 11:39
              50mA peal töötas veel korralikult...80mA juures andis minuti pärast otsad.
              Ma keerasin alandi peal pingeks 3 volti. Voolu annab see aga u. 300mA ?&#33;?
              Ja töötab väga ilusti

              Comment


                #8
                aga ikkagist kust ostsite need pulgad ja kas on yldse võimalik teha neid lõikavaid lasereid või on see "saients fiktsion"

                Comment


                  #9
                  Originally posted by Tonye@May 18 2004, 00:36
                  Läksin Baltasse ja ostsin seal ühe "laser"-võtmehoidja.
                  Baltijaama putkast saad sellise 22-29 krooniga :P Turult peaks kah saama.

                  Comment


                    #10
                    300mA annab su toide siis kui otsad lühistad...kui see laser niisugust voolu välja kannataks, võiks tõesti midagi juba sulatada...aga nii hästi selle Baltijaama laseriga ka ei lähe
                    Selleks, et metalli sulatada, on vaja juba kilovatiseid lasereid. Näitena: 1W dioodlaser, mis kiirgab infrapunast valgust, on TO3 kestas...väliselt sama, mis Brigi või Estonia võimu lõputranss...see sulatab tumedat plastmassi ja kuna kiirt ei näe, siis ülimalt ohtlik...ja muidugi maksab tuhandeid.

                    Comment


                      #11
                      Mustamäel A. H. Tammsaare peatuses on kolm putkat: kõike ülekäigurajapoolsem putka on ka selline igasuguse saasta putka. Sealt saab ka neid keychain-pointer lasereid...

                      Edit: Õismäel võib neid vidinaid otsida Väike-Õismäe Säästumarketist. Pole küll kindel, kas seal neid enam on/üldse olnud on... :unsure:

                      Comment


                        #12
                        Kui dioodlaserile 70mA peale suruda, eraldub kiirgust kuni 10mW ja see on juba otseselt ohtlik.
                        Meie kasutame tööl efektvalgustuseks kuni 100mW lasereid, on ka võimsamaid... Olen neid parandand ja on ka kiir silma tulnud, pole küll pimedamaks jäänud. Või hakkab see pikalt sissevaadates mõjuma? Laserid ise www.yagang.com.
                        [reklaam]Väga lahedad muide, peo tegemiseks on kindlasti mõtekas rentida, mitte ise ehitada&#33;[/reklaam]
                        Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by madis@May 18 2004, 22:40
                          Meie kasutame tööl efektvalgustuseks kuni 100mW lasereid, ...ja on ka kiir silma tulnud, pole küll pimedamaks jäänud. ...
                          Siis tekib küsimus et mida võmsus ikkagi näitab? PMPO? Juba 10mW-ga saab silma võrkkesta rikkuda, silma lääts vaid "parandab" suunatust. Kindlasti on oluline ka mõjuaeg.
                          Mina igatahes ei riskiks. Kellavedrust silmas niigi kurvad mälestused kuigi vedas ja kõik läks (peale pikka ravi) hästi....
                          Olen aru saanud et laseri kiire mõju on sarnane soojusega (jootekolb&#33 - ta kalgendab rakke (nagu muna keetmisel) ja tulemuseks "läbipõletatud" punkt võrkkestas. Samal põhjusel ei tohi Päikest läbi teleskoobi vadata ja ikka samal põhjusel paneb nt. veekann aknalaual heleda päikesepaiste käes paberi põlema

                          Laseriga muide keevitatakse irdunud võrkkest ka tagasi&#33; nii et kasulik rakendus täiesti olemas.

                          @ siit-sealt loetu põhjal
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            Äkki sa, felch, oskad ka öelda, kui võimsad need laserid on, mida ttü-s kasutatakse(loengus katsel, laboris)
                            Niisama hakkas huvitama, et kui juba pisikesest võtmehoidjast võib u. 7mW saada..

                            Comment


                              #15
                              Füssa praksis on mingi 5...10mW. Viimane number on küll kahtlane. PMPO?
                              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                              Comment

                              Working...
                              X