Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

päikesepatarei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    päikesepatarei

    Mõtlesin aretada siin sellise asja nagu on kuskil novaluksis jne. müüa...et päevasel ajal laeb päikesepatareidega ennast täis ja siis õhtul põleb sellise lambikese..aga nüüd kysimus kas seda oleks võimalik aretada tavaliste taskuarvutite päikeseplaatide pealt...mul neid vanadelt arvutitelt igaksjuhuy ypris hulgem kokku korjatud...

    Tean küll et see pole nagu eriline huvitav ja mõtekas küsimus no aga ma alles algaja ju ka...
    Info võib olla ELUOHTLIK!

    #2
    Kui palju, siis või proovida. Vaja kokku saada vähemalt 10*10cm pindalaga element, iga üksik element annab 0,3 volti, seega saad ise arvestada, mitu volti vaja, ja palju järjestikku ühendada, Paralleeli pannes saad siis voolu juurde.

    10*10 cm peaks andma otsese päikese korral umbes 0,2 vatti, 12 voldi puhul umbes 20ma.

    Mul endal kunagi ostetud vene patarei, 60*30cm, 9 volti ja kuni 300ma. Kui saad samad mõõtmed, võib võimsus sarnane olla.

    Comment


      #3
      teoreetiliselt peaks olema võimalik päikesepatarei teha "lahtisaetud" transidest - so. kt805, kt808 jne kuplid pealt maha saagida ja siis päikese kätte asetada

      Comment

      Working...
      X