Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PWM ja LED?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PWM ja LED?

    Oleks vaja heledat LED-i.
    Sai toidetud 5x suurema vooluga, vesivannis, 2 tundi proovitud.
    Oli küll heledam, ca 2x

    Mis võiks juhtuda kui toide oleks PWM? Ilma filtrita !
    Ilmselt valgus pulseerib.
    Aga kuidas oleks, võiks olla, vastupidavusega?
    On keegi proovinud?

    #2
    Vs: PWM ja LED?

    Mis see mõte või rakendus oleks?
    LED põleb üldjuhul läbi seetõttu, et jahutus on ebapiisav, s.t siseelu temp tõuseb nii kõrgeks, et materjali omadused pannakse liiga lähedale piirile. Mingu siis niit katki, irdugu sisemiselt lahti või mingu sisekliima paigast ära.
    Et seda ei juhtuks, ei tohi liiga kaugele asja viia.
    Kui vaid üliviivuks see tööle ajada, ei tohiks midagi juhtuda. Eeldusel, et sisemaailma väga üle võlli ei keera.
    Võiks ju arvata, et lõpmata lühikese ja lõpmata suure pulsiga saab kas LEDist jagu või saab ta panna tööle lõpmata effektiivselt, s.o piiri peal.
    Mida tihemalt pulsitad, seda rohkem soojenemine rolli mängib. Sügaval LEDi sees käivad protsessid välistingimustest hoolimata, seal jõuab palav väga kiiresti hakata.
    Mida kõrgema effektiivsusega LEDiga proovid, seda rohkem suhtelist heledust saad.
    Ehk mingi 0603 korpuses väga effektiivne LED võib eritingimustel üliere, aga ülivähevõimas olla, samas mingi power-LED võib olla madalama effektiivsusega, aga nähtav erinevus on pisikesega mäekõrgune.
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: PWM ja LED?

      Ma sain eelmine aasta messil ka ka kokku tegelastega, kes ei suutnud põhjendada miks aga nei oli vaja "väga võimsat" riba. Niipea kui jutt jõudis mingite mõõdetavate ühikuteni nagu luumen cõi CRI siis kadusid nad ära. Tol hetkel kõige vingem näidis 4000 lm/m, oli neile väga lahja.

      Comment


        #4
        Vs: PWM ja LED?

        Mul on kusagil peas oleva prügi hulgas selline "naised saunas rääkisid" tasemel teadmine, et pwm-iga trikitades võib ledi tajutava heleduse saada tõesti kõrgemaks, kuna silm piisavalt kiiret värelust ei taju, aga heleduse registreerib ära ka lühiajalisest pulsist. Ehk siis, nagu W@ldur ütles, saab nii hoida siseelu mõistlikul tasemel, ja nagu dumb_user ütles, hajuvvõimsus jääb madalamaks. Kavandades uut seadet oleks ilmselt muidugi lihtsam võtta varuga LED, aga no mõnikord on ju inimlik vajadus nööbi külge uus ja teistsugune pintsak leiutada.
        Toidan trolle!

        Comment


          #5
          Vs: PWM ja LED?

          Ühesõnaga, LEDiga saab välku teha küll ja mitte taskulambina vilgutades.
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            #6
            Vs: PWM ja LED?

            Selle vilgutamise uba on selles, et siis saab sealt korraks rohkem heledust. Aga kuna LED umbes pool ajast ei tööta siis tekib ka vähem soojust. Igasugu autotuled ja foorid ka vilguvad. Võtke mõni kõrgema FPSiga kaamera ja vaadake. Tõenäoliselt aga pole see heledus primaarne. Oletan, et sedasi loodetakse pikemat tööiga. Kogu asja teeb võimalikuks inimese silma "väga uimane reageerimine" ja sedasi on ka realiseeritud igasugu lampe millel heleduseandur on kohe sealsamas LEDi kõrval. Hõõgniidi ja luminofooriga läheb aga helendumise lõppemiseks väga kaua aega ja nende puhul pole mitte mingit mõtet seda andurit kuskile sinna paigutada kuhu valgus jõuab. Lisaks saab selle PWM'iga mängides ka nö tajutavat heledust muuta. Kuna see on aga überhea häirete allikas siis heleduse jaoks on tehtud ka voolupiiramisega lahendused, kus PWM jääb toiteploki piiresse. Sel juhul reklaamitakse asja nimega "flicker-free" ja lamp või ribad või mis iganes seal on ei hakka tolle PWM signaali jaoks tööle antennina.

            Comment


              #7
              Vs: PWM ja LED?

              Ma väidan, et vilgutamise ehk PWMitamise mõte on saada just vähem valgust, aga mitte lineaarsel viisil, eelkõige toitekapoolelt vaadates.
              Uimase silma tõttu saab portsust vilgutustest võrreldes 100% käitamisega madalama heleduse, aga viisakas oleks (või vähemalt mina praktiseerin nii), et vooluregu, mis püsivoolu treib, oleks selliselt valitud, et ka 100% peal jääks veel LED elu ja tervise juurde, või lülituks ahel kindlasti välja. See viimane sõltub kontrollahelast, seega eriti turvaline oleks vool enne sõbralikult ära piirata. Või püsipinge, kui tilulilutada :-)
              Erilahendused.
              PS või mail.

              Comment


                #8
                Vs: PWM ja LED?

                Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
                Mis see mõte või rakendus oleks?
                LED põleb üldjuhul läbi seetõttu, et jahutus on ebapiisav
                Vaja on saada 365 nm kiirgust 3mm diam auku.
                Auke on korraga töös 16 tk.
                Kasutusel on suur allikas, üks kiiritus on tund.

                Katsusin siis võtta UV LED, tõsta voolu ja jahutada vees - võimsus kasvas.


                Mõõtsin sellega

                LED on kuskil 5-6 korda võimsam.

                Siinse jutu peale mõõtsin ka luxmeetriga:
                UV taskulamp 210 lux
                diood 5,9 mA 50 lux
                67,5 mA 270 lux
                145 mA 280 lux.

                20 mA ei saanud katsetada - polnud õigeid takisteid.
                ****
                Oli plaan võtta kasutusele
                mootori, kiiruse, regulaator, 3-35vdc, 90w, 10khz, zs-x4b, 335vdc, zsx4b, motor, speed, controller, regulyator, skorosti, dlya, el, motorov, elektromotorov


                Aga see vilkumine ja kõrge pinge
                Homme ostan regulaatori ära ja katsetan, siis saab selgeks.
                viimati muutis kasutaja A.R.; 05 m 2019, 18:22.

                Comment


                  #9
                  Vs: PWM ja LED?

                  PWM on ikka võimsuse vähendamiseks. Suurendada võimsust ei usu, maksimum võimsus peaks ikka olema 100% juures.

                  Comment


                    #10
                    Vs: PWM ja LED?

                    Max võimsus lõpeb pimedusega.
                    Vast õnnestub optika-> pinge (või vool) tagasisidegaLED-i põlema jätta.
                    Kuidas LED seda üle elab on probleem.
                    viimati muutis kasutaja A.R.; 05 m 2019, 22:02.

                    Comment


                      #11
                      PWM ja LED?

                      Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                      Vast õnnestub optika-> pinge (või vool) tagasisidegaLED-i põlema jätta.
                      Kas asja mõte on et suurema vooluga ledi efektiivsus tõuseb?
                      Laseril pidi nii olema, aga ledi graafikus pigem on efektiivsus languses voolu suurenemisega?
                      Võibolla hoopis temperatuuri mõõta, aga siiski liiga ebastabiilne kukub välja arvatavasti.

                      Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
                      diood 5,9 mA 50 lux
                      67,5 mA 270 lux
                      145 mA 280 lux.
                      5,9ma juures 8,47 lux/ma kohta
                      67ma juures 4 lux/ma kohta
                      145ma juures 1,93 lux/ma kohta

                      Kui neid näite uskuda siis voolu suurenemisega efektiivsus väheneb. Seega kui kaks korda vool suurendada ja siis pwm-iga vilgutada 50% juures saab küll sama koguse sooja toodetud aga valgust juba vähem, sest suurema voolu korral efektiivsus langeb.
                      viimati muutis kasutaja Scott; 06 m 2019, 20:39. Põhjus: järjestikpostitused kokku (kasuta multiquote nuppu mitme postituse tsiteerimisel)

                      Comment


                        #12
                        Vs: PWM ja LED?

                        Esmalt postitatud urmas78 poolt
                        Kui neid näite uskuda siis voolu suurenemisega efektiivsus väheneb. Seega kui kaks korda vool suurendada ja siis pwm-iga vilgutada 50% juures saab küll sama koguse sooja toodetud aga valgust juba vähem, sest suurema voolu korral efektiivsus langeb.
                        Üks suur mõjutegur on temperatuur.
                        Kui puhuda peale siis kiirgus kasvas.
                        Üks võimalus oleks võtta LTPL-C034UVG365 või KTDS-3534UV365B
                        ja jahutada Peltie või veesärgiga maha.

                        Väike diood on proovis ka hinna tõttu.
                        Hiinlane pakub neid 0,1$ tükk, 10 tükki korraga.
                        Samas nad kirjale ei vastanud.
                        viimati muutis kasutaja A.R.; 06 m 2019, 09:14.

                        Comment


                          #13
                          Vs: PWM ja LED?

                          Hiinas on algamas aastavahetus. Aastavahetusel nad tööd ei tee, võimalik et juba pidupäevad käes.
                          Aga suurema võimsusega pikka eluiga ei ennustaks, isegi jahutades. Jõudu testides.

                          Comment


                            #14
                            Vs: PWM ja LED?

                            Pigem on PWM mõte selles, et juhtahelas ei tekiks liigset soojust (nagu lineaarse regulaatori puhul).
                            Ka skeemitehniliselt ja programselt on lihtsam juhtida impulsi kaupa kui sujuvalt voolu muuta.
                            Head susserdamist !

                            Comment


                              #15
                              Vs: PWM ja LED?

                              Siinkohal jään eriarvamusele. Ledi vool vaja ikka stabiilsena hoida, pwm seda ei tee.
                              Kõigepealt vaja tekitada konstantne vool ja pwm katkestab voolu vahepeal, sellega reguleeritakse heledust, keskmist voolutarvet. Kui ajad ledile suva voolu ja pwm-itad, siis saad läbi läinud ledi, sest led tahab ka PWM reziimis konstantset voolu. Midagi müstilist see pwm ei tee, ei kõrvalda püsivoolu vajadust.

                              Võimalik et mõeldi impulsstoidet mis sisaldab pwm modulatsiooni kivi, induktiivsust ja kondesid, mille abil tekitatakse püsivooluallikas, aga kardan et mõeldi lihtsalt trantsi toitele vahele.

                              Comment

                              Working...
                              X