Kasutan NE555 ultrahelisignaali genereerimiseks, taga on võim ja tviiterid. Juhin NE555 läbi reset jala, lastest sinna peale vastavalt HIGH või LOW. Selline lülitamine tekitab kahjuks kuuldavad klõpsud. Kuidas võiks sellistest lülitamise klõpsudest lahti saada?
Teade
Collapse
Foorumi reeglid.
Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less
NE555 reset klõps
Collapse
X
-
Vs: NE555 reset klõps
kassa tervet skeemi ei viitsi siia üles riputada -- see klõps võib olla tingitud 555-le järgnevast ahelast mis ~AC-ga on kogutoite kesväärtuse lähedal aga selle puudumisel "hüppab" toite ±Max peale . . . . . . kõige "lihtsam" ?? oleks kõlarid silda panna mis läheb kõrimpedantsi sisendi ~AC puudumisel
versus
(https://www.murata.com/en-us/support...log#Catalog013) →→ https://www.murata.com/~/media/webre....ashx?la=en-us (←← näitab skeeme kus piezoga on parallelselt 1kΩ või vastupingestatud diood)viimati muutis kasutaja ci139; 07 m 2019, 17:58.
Comment
-
Vs: NE555 reset klõps
from :: https://mysku.me/blog/aliexpress/35019.html
kondekate väärtuse mõnevõrra erinevad aga põhimõtteliselt paistab olevat sinu omale vastav skeem
RESET laeb kondekad tühjaks (kui sagedus on takistitega kõrgeks reguleeritud siis on takistuse väärtus väike ja RESET võib läbi nende toite alla tõmmata)
PS! -- ära kohe midagi jookse tegema vaid oota ära kui see teema selgineb !!!
praegusel hetkel ei ole aru saada ¹ mis on lülitamisel kõlari väljundi pinge hüppe põhjus
_______________________________________________
alternatiiv variant :: kui sa MOD (pin - 5) alla tõmbad peaks effekt olema vastupidine . . . valetan ...
... hoopis pin 7-me bypass tuleb teha (siis ei imeta voolu nii palju RESET-i ajal) ::
(aga klõpls on arvatavasti ¹ võimendi ja lõpp astmega seotud)
viimati muutis kasutaja ci139; 07 m 2019, 23:18.
Comment
-
Vs: NE555 reset klõps
Esmalt postitatud Michael Jackson poolt Vaata postitustEi, twiitertiel filtrit ei ole. NE555 genereeritav sagedus on reguleeritud >20kHz, ehk alates sealt kus inimkõrv enam ei kuule.Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
Konfutsius
Comment
-
Vs: NE555 reset klõps
standardse audio võimu sisendi jaoks on vaja su väljund signaal 1-he (±0.5V) või 2-he (±1.0V) voldi peale maha jagada -- (mida saab teha 5V toite korral vastavalt 800Ω:200Ω või 600Ω:400Ω pingejaguriga) -- ja võibolla lisada eeltak 1kΩ kuni 10kΩ -- muidu võib võimendi liiga suurt sisend signaali näha ja igasuguseid trikke tegema hakata (muu hulgas ka rikki minna) ← kehtib 10kΩ audio line sisendiga võimendite kohta (mis võivad 20kHz kõrgemad sagedused maha lõigata . . .)
555-e väljund on piisavalt võimas et lasta sealt signaal otse või läbi jada-takisti otse twiter'isse -- üldjuhul on võimendit vaja ainult helitugevuse reguleerimiseks või ka pinge tõstmiseks piezo peab vastu vist üle 100v
viimati muutis kasutaja ci139; 08 m 2019, 05:14.
Comment
-
Vs: NE555 reset klõps
Fade in fade out ...
+ Auto-Shunt_1aa.zip
PS! avastasin vea ↑↑↑ see jant ei toimi -- (valem tuleb ka üle vaadata sest ma ei arvestanud teist poolperioodi , huvitav et ta peaaegu töötas ???)
sobib 10 V/µs 4MHz GBW https://www.onsemi.com/pub/Collateral/MC34071-D.PDF -- vmt. madala toitepingega töötav asi
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– ––––––
Õige jant -- õige op-võimendi konfiguratsioon/eelhäälestus
◄see toimib◄ see² ei toimi
↑↑ pildilt tuleb väja et kui võimendus on seatud ja Op võimendi õlad (voolude suhtes) proportsionaalsed siis on väljund (lihtsalt geomeetria tõttu , vt. ®-i image) ise häälestuv
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– ––––––
Õige jant nr.2 -- usaldasin Spice´i ja ei kontrollinud põhjalikult²
(mõte kleepis lahti . . . op amp´ri sisendid -- mis olid m´ul signaali maandusega UREF kokku kleepunud ??? peab rohkem magama)
+ RE:"see²"viimati muutis kasutaja ci139; 09 m 2019, 23:33.
Comment
-
Vs: NE555 reset klõps
Et helist krõps ära saada on vaja kõigepealt 555 jätta käima, siis out võtta läbi konde, väljund tak maha et alalispinget eemaldada. Ja trants tekitab samuti krõpsu, parem on väljakaga teha, selle krõps on kõige väiksem. Saab ka nii nagu skeemis aga teistpidi juhtivusega.
Kunagi tegin kompressori ja katsetasin, täpselt nii sobib et kollektor maas, emitter signaali peal ja baasile annad positiivse pinge, trants npn. See ei ole justkui õige aga toimis paremini kui õigetpidi ühendades, moonutus oli nati väiksem.
Pinge peab olema väike, 0,1v sobiks mitte rohkem. Väljakaga võib saada suurema pingega, aga ammu pole enam katseid teinud ja ei tea kaasaegset trantsi soovitada. kp303 ja kp103 oli nõuka väljakad.
Comment
-
Vs: NE555 reset klõps
Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitusttegin kompressori
----
Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitusttäpselt nii sobib et kollektor maas, emitter signaali peal ja baasile annad positiivse pinge, trants npn
Comment
-
Vs: NE555 reset klõps
veel üks test . . .
väiksema C2 väärtusega ((oli enne 1nF)) --ja-- ilma R3-, R12 -ta --s.o.-- Vrf´i kuhugi suunamatta -- ei ole ~AC osa nii hull aga ka mitte piisavalt hea
---------------------
+ mingi "tüüpolukord" jäi ikka testimatta ehk siis "maast" kasvav signaal . . . viimane toimib aga peab ettevaatlik olema
viimati muutis kasutaja ci139; 10 m 2019, 02:14.
Comment
-
Vs: NE555 reset klõps
Esmalt postitatud ci139 poolt Vaata postitust? skeem oli sama ainult transi polaarsus teine ja töötas E(mitter) K(ollektori) asemel (e. siis vastupidise ß-ta režiimis (on hFE/h21e u. 4x)) ?
See trants peab hakkama toimima nagu lüliti, seega vajalik et nii positiivset kui negatiivset perioodi summutaks sama hästi. Tavaühenduse võimenduse tõttu positiivse perioodi pool saab rohkem summutatud, väiksema takistuse osaliseks ja sellest tekib moonutus.
Ma ei saanud sellest lingist aru digitöötlusele. Mõni aeg tagasi tuli asju analoogis teha, see info siis sellest ajast. Infoks kompressori mõte oli muuta heli nivood ilma sinna krõpse lisamata, seega teemasse sobib.
Kõige parem on muidugi tekitada digitaalselt otse selline signaal millel sisse-väljalülitades ei tekiks alalispinge muutust. Mingitmoodi kindlasti saab, keegi mõtleb ehk skeemi välja. Loogikaga näiteks, kui tekitada vastandfaasis sümmetriline signaal, seda lülitada ja väljund analoogis taas kokku panna siis ei tohiks enam krõpsu olla.
Comment
Comment