Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Pingemuundur

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pingemuundur

    Panin kokku sellise skeemi järgi. Töötab küll ainult asjal väike konks küljes.
    Nimelt on trafo sekundaarahela väljundpinge punktides 1 ja 2 30V ja väljundvool üle 3A. Kui nüüd panna sinna punktidesse sildaladi, siis pinge jääb samaks aga voolutugevus langeb ( alla 0,3A ).
    Mul nüüd selline küsimus, et kuhu see vool kaob?
    Primaarpoolel muutusi pole kui alaldi ühendatud.



    http://pilt.ee/view/50550/

    #2
    Mis koormusega , mis mõõteriistaga sa 3A said. See muunduri skeem ei suuda 3A*30V=90W välja anda. Oma varajastest kogemustest tean , et sarnane skeem võib töötada väga kõrgel sagedusel. Kui TL-4 testriga pinget või voolu mõõtsin piisas ühe otsa külgepanemises, et mõõteriista osuti põhja lendas. Ilma koormuseta tekitas niipalju harmoonilisi, et paarikümne meetri raadiuses UKV vastuvõtu katkestas.

    Comment


      #3
      TL-4-ga mõõtsin. 3A sain nii, et panin testri otsad lihtsalt trafo mähise väljaviikudele 1 ja 2. Aga sellises "reziimis" unustasin mõõta pinget. Kokku 90W polegi plaanis temast väkja võtta, piisaks 50-st.
      Aga minu küsimuse mõte selles, et vahelduvvoolu reziimis saan testriga otse trafolt mõõtes 3A aga dioodsilla lisamisel alalisvoolu sain ainult 0,3A ringis.

      Miks dioodsillast vool "läbi ei tule", kusjuures pinge on sama, mis trafo väljaviikudel. Dioddsilla tüüp on RS405L (pärit arvuti toiteplokist).

      Uurisin pisut teisi postitusi u. samal teemal ja silma jäi ühes kohas, et tavalised dioodid muundurite järgi ei sobi - peavad olema kõrgsagedus- või šotkidioodid.
      Äkki asi selles?

      Comment


        #4
        nii saab mõõta ainult pinget. see 3A oli lühisvool. vedas, et pingemuundur nii nõrk oli, muidu oleksid testrist ilma olnud

        Comment


          #5
          Hea skeem kui lühise korral genereerimine jätkus. Selle pärast ma küsisingi , et mis koormusel. Ma mõõdan muundurite pingeid voole ikka peale alaldamist. Saab koormuseks hõõglampe kasutada, ilma ,et koormuse induktiivsus midagi tähendaks.

          Comment


            #6
            Miks ma siis testrist oleks ilma jäänud? Ma voolutugevust mõõtsin trafo väljaviikudel ainult hetke.
            ja mul igaks juhuks enda pandud sulavkaitse testriotsikutes.

            Enne alaldamist oli vahelduvat (lühisreziimis) üle 3A.
            Peale alaldamist dioodsilla väljaviikudel (lühisreziimis) alla 0,3A alalist.

            Miks alalisvoolu ampreid nii väheks jäi, mind huvitab.

            Comment


              #7
              Ära vaeva ennast ebanormaalsete rezhiimide uurimisega, kasuta testkoormust.
              Alaldi PEAB olema kiirete dioodidega, madalal pingel on parimad Schottky dioodid, kasuta kindlasti neid. Samuti arvesta et tegu on kõrgsagedusskeemiga.
              Suurtel võimsustel on asi jama kuna sagedus muutub, muutuvad trafo parameetrid jne.
              Mis trafot üleüldse kasutad ?

              Comment


                #8
                To KaruTec:

                mis tüübitähisega need shotky dioodid on, mida kasutada võiks?

                Mõtlesin arvuti korpusesse võimendi ehitada, see vajab nats kõrgemat pinget ja seejuures rohkem voolu, kui toiteplokist tuleb. Sellest siis ka lisamuunduri idee trafoga. Tundus idee poolest täitsa hea ja teostatav. Mul sobiv toroid ka olemas, pärit ühest arvuti toiteplokist.

                Comment

                Working...
                X