Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Sagedusloendurit ehitan ja...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    K500 seeria (analoog MC10xxx) võib heal juhul ka üle 200MHz töötada. Kunagi tegin jaguri K500IE137- ga ja töötas rahulikult 270MHz- l (oli võimalus parim eksemplar välja valida). Puuduseks muidugi suur voolutarve (kuni paarsada mA kivi kohta), mistõttu on vahel isegi jahutust vaja, erinõuded montaažile jne. Palju etem on K193 seeria (analoogi kahjuks ei mäleta), kus leidub ka üle 2GHz töötavaid kive. Voolutarve on madalam ja sisendisse pole vaja nii vinget signaali anda. Osa neist töötavad isegi paarikümne mV- ga (mingi signaali formeerimine on seal juba sees). Nõuetest trükkplaadile muidugi ei pääse
    Harjutamine teeb harjutajaks.

    Comment


      #17
      sa ei saa täpset tulemust kasutades softis start/stoppi. peaksid PWM väljundit kasutama riistvaraliseks eeljagaja start/stopiks .
      ka peaks taimerite reziimid enne paika panema ja alles siis katkestuste lubamisi näppima.

      st kui peaksin sama asja tegema siis:
      1. taimerid,uart reziimi,
      2. enable int
      3. löputu main() vaatab vaid kas :
      pwmout = loeb sagedust > ootab
      != ... > saab vötta tulemuse ja saata uarti,ning nullida eeljagaja ja taimer

      Comment


        #18
        Originally posted by raivo@Aug 6 2004, 11:29
        ka peaks taimerite reziimid enne paika panema ja alles siis katkestuste lubamisi näppima.
        Taimeri režiimi paikapanemine põhjustab kohe ka taimeri käivitumise.

        Comment


          #19
          Kas tõesti AVRil ei ole TMRON lippu? Et reziim paigas ja seisma.Enne katkestuste lubamist on kasulik igasugu ületäitumise ja katkestusnõude lipud ka nullida, kunagi oli sellega jama...
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #20
            Äärmiselt nõme viga. T1_OF on algselt 0 ja overflow interrupt paneb ta 1'ks, mida peakski ootama mu kood. Mina ootasin, millal T1_OF sai nulliks.
            Pidi olema
            Kood:
            while(T1_OF == 0) {}
            Oli
            Kood:
            while(T1 != 0) {}
            Millegi pärast on siiski interruptid paigast, mitte mingit OF interrupti ei tule.

            Comment


              #21
              Sain nüüd piisavalt kärme komparaatori, et teha viisakas sisendaste, aga mu teadmistes jääb mõnes kohas veidi puudu. Kuidas kaitsta komparaatorit negatiivse sisendi ja ülepinge eest. Saaks panna lihtsalt dioodi jadamisi sisendisse, aga siis jääks ma ilma tundlikusest alla 0.7V(või paremal juhul siis 0.3V). Ülepinge eest kaitseks ehk zener? Aga kuidas mõjuks tollele suur sagedus? Datasheeti järgi toitevahemikust välja jääv signaal mõjub komparaatorile halvasti. AD8611 on komparaator.

              Comment


                #22
                kas vastupidi paralleelselt ühendet dioodid sisendist maha ei sobiks? Või 1 maha ja teine toitesse?
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #23
                  Kaks dioodi järjestikku on väga hea variant. Ise ei osanud selle peale tulla ja teistest skeemidest ka just meelde pole jäänud, kuigi näinud olen.

                  Comment


                    #24
                    Okei, samas see kahe dioodi värk nii hea ka pole, sest puhtalt vahelduvvoolu siinusest, mille amplituud on suurem kui 0.7V, mingi osa(kui mitte terve negatiivne osa) läheb alati läbi dioodi ja sel hetkel on sisendtakistus ju kohe väiksem. Ja mõnele õrnemale signaali allikal võib see liiga teha(ostsillaatoril ostsilleerimine võib lõppeda, kui mingit astet vahel pole).

                    Paistab et sisendis peaks olema ikkagi jfet. Kas peale jfeti on mõtet panna komparaatorit või siis juba targem mingil odavamal moel seda signaali võimendada?

                    Comment


                      #25
                      ehk saad siit malli vötta:
                      http://elm-chan.org/works/uctr/report.html
                      täpsemalt skeemi leiab:
                      http://elm-chan.org/works/uctr/uc_main.png
                      vist tarbetu märkus, aga transityypidele tuleb ette lisada 2S...

                      Comment


                        #26
                        Nii. Sain asja tööle. Praegu veel testin ja täiustan. Hetkel lisan led displeid ja selle juhtimiseks vajalikke kivisid. Plaanis veel lisada võimalus 1.6s pikkusele loendamisele, mis annaks resolutsiooni üle 1Hz. Täpsus on teine lugu.

                        Praeguse ehituse juures mul paar ebaselget/häirivat nüanssi:

                        Et komparaatori sisend taluks ka negatiivset pinget(datasheet ütleb et sisend talub pingeid, mis on toitepinge piirides), saab ta kahepolaarset toidet, +5V, 0V ja -5V. Kui komparaatoril nüüd "+" sisendis väiksem pinge kui "-" sisendis(ingl k inverting ja non-inverting, kuidas eesti k asju nimetada?), peaks minu arusaama järgi komparaatori väljund kiskuma -5V poole, aga jääb hoopis 0V kanti positiivseks. Mulle see sobib väga hästi tegelikult, aga mul lihtsalt kripeldus, kas asi on õige? Peabki asi nii käima? Andmelehelt ei oska selle kohta midagi välja lugeda, sest kõik näidis töörežiimid on tingimusel Vee = GND = 0V. Komparaator on AD8611. Andmeleht

                        Aegajalt olen märganud komparaatori sisendis ja väljundis ostsilleerimist. Sagedus ehk mingi 30-40MHz kanti. Seda oli nii ilma sisendita kui ka siis kui sisendisse lasin signaali ja selle signaali rikkus ostsilleerimine ära. Need olid siiski väga harvad juhused ja viimastel katsetustel pole midagi enam esinenud, kuid siiski mis teeks skeemi veidi ostsileerimiskindlamaks?

                        Kas keegi omab ja saaks laenata/lubaks ligipääsu mõnele täpsele signaaligeneraatorile, millega saaks kontrollida enda loenduri täpsust ja muid omadusi?

                        Loenduri skeem :www.hot.ee/ronn/counter/counter.gif
                        Kood : www.hot.ee/ronn/counter/main.c

                        Comment


                          #27
                          Noh, annaks kah veidi nõu:

                          1. loenduril on toitekonde puudu
                          2. komparaatori sisend on liiga suure takistusega, kui paned nt. 1k siis saad parema häirekindluse.
                          3. komparaatori ref. pinge poteka liugurile pane konded, nt 1uf+10nF

                          Plaadi skeemi sa pole üles pannud, kuid tõenäoliselt on sul probleemid ka groundiga.

                          Muuseas, sa võid sisendpinge viia puhtalt positiivse poole peale, kui tekitad sisendisse pingejaguri 1:1 (kui sisendtakistus on 100k siis 220k toitesse ja 220k maha). Sul puudub alalisvoolusidestus nii et sisendile probleeme ei teki. Siis ei ole tarvis -5 volti.

                          Comment


                            #28
                            Häbi-häbi mulle ja tean et asjad nii ei käi, aga asi on maketeerimisplaadil. Sellisel, mis kolme augu kaupa ühendatud. Sisend - komparaator - loenduri kivi ühendused on samas tehtud võimalikult lühikesed ja nö. sümmeetrilised. Mul napib resurssi selle asja jaoks trükiplaadi valmistamiseks ja asi on siiski veel arendusjärgus ja iga testi versiooni jaoks ei õnnestu mul trükiplaati valmistada, kui üldse õnnestuks.

                            Comment


                              #29
                              http://www.hot.ee/ronn/counter/counter.gif <- Uuem loenduri variant. Asi kipub siiski genereerima. Potekast "inverting input"i pinget sättides saab sellest küll lahti. Lisasin takisti R6, lootuses et ehk genereerimine siis kaob, aga erilist abi sellest pole.
                              Ja küsin veelkord: Kas keegi laenaks või laseks mind enda signaaligeneraatori ligi, et ma saaks enda loenduri täpsuse teada?

                              Toite peab vist 4xAA pataketele üle viima. 9V patareist neelab praegune loendur 130mA. 9V patarei läheb nii suht ruttu tühjaks.

                              Comment


                                #30
                                tubli töö.
                                genereerimise vältimiseks vöid komparaatorile nörga positiivse tagasiside teha.

                                Comment

                                Working...
                                X