Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vaja sädet tekitada(välklamp, kondekas)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vaja sädet tekitada(välklamp, kondekas)

    nii, seletan teile. Käsil on kartulipüss ja sinna on vaja sädet, mis süütax gaasi. Võtsin fotoaparaadi välklambi, sealt võtsin välgupirni ära. panin juhtmed asemele, 3 juhet on. 1 on vist maandus ja 2 tuleb elekter, siis kui 2 elektri oma korraga löövad maandusesse, siis tuleb ka säde, aga probleem on selles et need 2 elektri juhet ei saa nii täpselt sättida, et need korraga lööx maandusesse. Mõtlesin siis et kas kuidagi nii ei saa, et kondekale panex kuhugi lüliti ja seda vajutades tekkiks säde?

    Muidu see välklambi süsteem on väga hea, aga ei saa kuidagi neid täpselt paika



    Tänan

    #2
    otsisin isegi katulipüssile sütikut http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=7844
    Seal peaks olema mõned lingid ja ühel neist peaks ka olema see välklambiga asi...head nuputamist.

    Comment


      #3
      mul lööb säde ainult 1st, ma ei saa aru mis jama on. Millest muidu ise selle tegid?

      Comment


        #4
        Kas tsikli/auto süütepooli kasutada poleks lihtsam?Seal erilist peamurdmist pole vaja, ja süüteküünalt on lihtne PVC toru sisse paigaldada ka.Iseasi, kas sellest sädemest mingi spray süütamiseks piisab.
        Olen sellist väikest magneetot liikvel näinud millele vänt külge aretatud, ei kujuta ette, mille küljest see saadud, aga tollega oleks väga hea sädet tekitada.Äkki tegu õppevahendiga?

        Tegelikult kartulipüsside juures meeldis mulle vähe ohutum variant, kus "mürsk" saadetakse teele õhusurve, mitte plahvatuse mõjul.Et toru otsas on kamber kuhu kasvõi pumbaga rõhk sisse lasta, ja siis kraan kibekiiresti lahti keerata.USA lehed rääkisid PVC-kraanist, ma ei ole eriti ehituspoodidesse sattunud, äkki keegi oskab õelda, kas on PVC torudele mõeldud kraane müügil?

        Comment


          #5
          ei usu et lihtsam :P

          Comment


            #6
            Mina kasutaksin pieso-gaasisüütajat. Aga üldiselt unusta oma kartulipüss ära, niikaua kuni kerad veel küljes on.

            Comment


              #7
              Originally posted by KaruTEC@Jun 14 2004, 14:06
              Mina kasutaksin pieso-gaasisüütajat. Aga üldiselt unusta oma kartulipüss ära, niikaua kuni kerad veel küljes on.
              ega ma munadega seda kinni hoia

              Comment


                #8

                Comment


                  #9
                  Gaasipliidi süütaja piesoelement annab tõesti hea sädeme ja on lihtne ka. Tasub proovida! Keerukam variant on aretada nt. välklambi süütetrafo ja paari transi baasil generaator. Säde ei pea ju iseenesest eriti võimas olema, sa ei ehita ju elektroonset leegiheitjat?
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Küsimus kõikidele kartulipüssi valmistajatele: millega te need plastiktorud üksteisega ühendasite? Super-attackiga?

                    Comment


                      #11
                      Originally posted by felch@Jun 15 2004, 06:52
                      Gaasipliidi süütaja piesoelement annab tõesti hea sädeme ja on lihtne ka. Tasub proovida! Keerukam variant on aretada nt. välklambi süütetrafo ja paari transi baasil generaator. Säde ei pea ju iseenesest eriti võimas olema, sa ei ehita ju elektroonset leegiheitjat?
                      säde peab olema piisavalt võimas, mis tuleb ntx selle välklambi süsteemiga, aga kui võtta see välgumihkli sädemesüsteem, siis sellega sa jäädki tuld andma, mitte mõhkugi ei juhtu


                      PS: Torud panime kinni kruvidega, võid ju ka neete kasutada

                      PILT ka meie püssist Pyss

                      äkki kellegil on seda gaasipliidi värki müüa?

                      Comment


                        #12
                        Välklambi +300V kondelt saad säärase sähmaka mis lükkab elektroodid paigast või põletab nad ära. Vähema energia saamiskes vähenda konde mahtuvust.
                        Mis pagana segu seal püssis on üldse et teda kahuriga süütama peab?
                        Gaasipliidi süütajaid müüakse pea igas poes. Või laena tuttavalt ja testi enne ostmist sobivust.
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Elektroodideks auto süüteküünal peaks ju hea küll olema?!

                          Comment


                            #14
                            sry ärge näkku lööge aga tehke mulle kah selgeks et mis asi se kartulipüss on.

                            Comment

                            Working...
                            X