Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

NiMh akude laadija

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    NiMh akude laadija

    Küss siis selline, et kas on mingi märgatav mahutavuse vahe NiMh akudel kui laaida neid spets NiMh laadijaga või NiCd laadijaga?

    #2
    NiCd ja NiMH akudest ning nende laadimisest saad hea ülevaate siit:
    http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...ku.html&lng=est

    Comment


      #3
      Originally posted by admin@Jun 14 2004, 17:26
      NiCd ja NiMH akudest ning nende laadimisest saad hea ülevaate siit:
      http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...ku.html&lng=est
      Tänud Kuid seda juba lugesin kah ja niipalju kui aru sain siis mingi mahutavuse vahe pekas vist olema. Või kuidas?

      Comment


        #4
        Tõlketöösse trükiveakurat ka sisse lipsanud:
        Nikkelkaadmium akut laetakse konstantse pingega.
        Nikkel-kaadmium akut laetakse püsiva vooluga.

        Comment


          #5
          Muide, kas see rikub mu akude mahutavust (NiMh 1600mAh) kui seda laadida 160mA asemel 55mA'iga? Selle eest laen seda pikemalt.
          http://www.alldatasheet.com/

          Comment


            #6
            Ei riku mahutavust...kui laed vooluga alla 1/15 nimimahtuvusest, nimetatakse seda "trickle charge", ehk laadima võib jättagi, kartmata ülelaadimist. Eelnev kehtib NiCd ja NiMH kohta. Li-Ion akudega nii teha ei tohi.

            Comment


              #7
              kas 24h on vähe et akud täis saada?
              või 36h(see vist parem variant).
              akusid kasutatakse palju ja tihti, digifotoaparaadi sees.
              http://www.alldatasheet.com/

              Comment


                #8
                Sellisel puhul (kaamera akud) olen läinud lihtsamat teed - kasutan vana moblat akude laadimisel.
                2 elementi laeb 3210; 3 elementi 5110; 4 elementi laeb aga Ericupoeg 6XX.
                Selliste laadijate eelis on kiire ja kontrollitud reziimiga laadimine, lisaks indikatsioon (täis/pooleli) tsükli käigu kohta. Ja ei maksa ka palju
                Head susserdamist !

                Comment


                  #9
                  NiMH akude laadimine moblaga on hea idee, aga kiirlaadimisel peaks termoandur ka ligi olema. Akud ei kannata eriti üle 45 kraadi...see vähendab võimalike tsüklite arvu kõvasti. NiCd pole nii kapriissed.

                  Comment


                    #10
                    Selleks on vaja vastav termoandur kohe aku kõrvale sättida.
                    3210 -ga lihtsalt akud vastu tagumist plekki hoida, Ericuga peab lootma, et akud soojendavad korpust piisavalt (tal pole ju akus termotakki sees) kui mobla selili on.
                    Head susserdamist !

                    Comment


                      #11
                      Mul vanal Eric GH337 aku sees mingi diood (või äkki stabilitron), mis läheb lisakontakti...see 5-elemendine aku...ilma selleta läksid kole kuumaks...aga olidki vanad akud, millest polnud kahju.
                      Hoopis huvitav aga 6110 laadimissüsteem, mis sallib NiMH ja LiIon (neil ju täiesti erinev "laadimiskõver") akusid...kahju, et elementide arv on piiratud, muidu igati asine laadur.

                      Comment


                        #12
                        Isegi juba 5110 "oskas" laadida nii NiCd, NiMh, LiIon kui ka LiPoly akusid.
                        kui aga 4 elementi laadida vaja, ajab E662 asja ära (2 klemmi vaid kasutuses .. )
                        Head susserdamist !

                        Comment


                          #13
                          Akude õige laadimise teema on ka mind pannud mõtlema. Nüüd on hinnad alla läinud ja suurt rahalist kahju ei taju, aga lihtsalt jube hea on, kui akud kaua kestavad. Loodusele kah parem

                          Oma Varta AA/AAA laadija jäi Tartusse, laenasin sõbralt
                          mingi sellise laadija.
                          Ma ei tea oma laadijast muud midagi, kui et ca 14 tundi läheb, enne kui laadimise tuled ära kustuvad.
                          See laenatud laadija aga laadis mõne tunniga täis! Kumb see siis nüüd parem on?
                          1600ste akude peal on kirjas - standard laadimine 15 tundi @ 160 ja
                          1300ste akude peal on kirjas - standard laadimine 15 tundi @ 130
                          Minu talupojamõistus ütleb, et see laenatud laadija on mingi kiirlaadija ja kuna nalja pärast ei tehta laadijat, mis laeks 3 tunni asemel 15 tundi, siis arvata on, et kiirlaadija vähendab aku eluiga. Kui palju aga?

                          Piltidel on veel näha minu 3 paari digifotoka akusid - paarikaupa erinevad firmad ja erinevad mahutavused. Kas neid tohib suvaliselt paarikaupa laadida? Et kas laadija oskab anda kahele akule näiteks 130 ja ülejäänd kahele 220 milliamprit?

                          Mõni ohib, et miks mul 1300sed akud digikal on, et need ei pea ju eriti vastu. Minul aga 200 pilti kindlasti välguga. Aga nende 2200ste akudega teen mõlemad mälukaardid - 2x128 mega so ca 400 pilti julgelt täis.

                          Comment


                            #14
                            Kiirlaadija on keerukama skeemiga, lisandub temperatuuri mõõtmine ja laadimise lõpp ei ole mingi kindel aeg vaid igal akul erinev.
                            Raske öelda, kumb on akudele parem, kas kiir- või aeglane laadimine. Tavaliselt peetakse ikka aeglast laadimist paremaks, aga mõned tootjad väidavad, et kiirlaadimine on aku eluea (siis võimalike laadimis-tühjenemis tsüklite arvu) suhtes parem.
                            Kui paaris laadida kiirlaadijaga, peavad olema ka ühesuguse mahtuvusega elemendid (kui just ei lae üksteise järel), muidu sätib laadija end väiksema mahtuvusega elemendi järgi ja kui see täis, lõpetab laadimise. Muidugi kallimad laadijad mõõdavad elemente täiesti eraldi ja siis eelnev ei kehti. Odavad isendid sätivad kõik elemendid lihtsalt järjestikku.
                            Samas digikaamera ei taipa, kumb element ennem tühjaks saab ja võtab asja üldise pinge languse järgi, mis tähendab, et väiksema mahtuvusega isend võib tühjeneda rohkem, kui see ta üldisele elueale kasulik oleks.
                            Pikk jutt sai, loodetavasti ka paar kasulikku sõna B)
                            Kui huvitavad akude tegelikud mahutavused, siis vaata http://www.imaging-resource.com/ACCS/BATTS/BATTS.HTM (avaneb aeglaselt&#33

                            Comment

                            Working...
                            X