Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Radari trafo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    eks iga maa püüa võitu oma nimele kirjutada. ameerika uudiste järgi kukkus lennuk ise alla. anti- stealth radarit pole veel leiutatud(võibolla varjatakse)
    milles seisneb stealth tehnoloogia-lennuki kerekuju tehakse selline, et ta minimaalselt peegeldaks radarikiirt tagasi. ja teiseks:lennukikere kaetakse spetsvärviga milles radarikiir sumbub. efektiivne värvikihi paksus on kahekordne lainepikkus.igaüks nüüd arvutagu, kui paks peaks olema värvikiht kui vanade radarite lainepikkus oli 1,5m. selline lennuk on nähtamatu ainult uusimatele radaritele

    Comment


      #17
      Aga siiski, saaks neid plaane kuidagi?

      Tamara radar on täiesti reaalne asi. Ma ei tea küll kuidas ta töötab, olen kuulnud et pidi veel passiivne olema - ei tea mida ta siis vastu võtab. Kui Tsehhi seda Hiinale tahtis müüa, tekkis suursuur kära USA poolt selle vastu ja asi jäigi katki.

      Comment


        #18
        Oleks isegi skeemidest huvitatud !

        Üldsus nõuab, marss skännima !

        Comment


          #19
          eks paistab :P

          Comment


            #20
            Varsti kustutakse teema KaPo või kolmetäheliste organisatsioonide nõudmisel... :lol:
            Sex, drugs & rock'n'roll -- need kolm sõna elavad igavesti!

            Comment


              #21
              Reaalselt ei ehita meist keegi seda radarit, maksumus tuleb liiga kõrge. Kapo - dont worry.

              Comment


                #22
                Võib-olla ma ainuke loll, aga äkki keegi räägiks kuidas radarid töötavad. Kas saadavad mingeid laineid ja jäävad kaja ootama? h34r:
                http://www.alldatasheet.com/

                Comment


                  #23
                  klassikaline radar koosneb suunatud antennist ja saatjast/vastuvõtjast.signaal saadetakse välja, ja kui miski leitakse, siis püütakse see jälle tagasi.selline variant sobib üldiselt rahu ajal.sõja tingimustes radar jääb samaks, kuid kasutamine muutub.esiteks muidugi see, et kasutatakse komplekselt eri tüüpi radareid,.ühtede ülesandeks on 360 kraadi raadiuses avastada sihtmärk(tuvastada, et midagi lendab) teiste ülesandeks on konkreetset sihtmärki jälitada.kuidas käitub vaenlane-nii kui ta avastab(ja seda suudavad nad kõik)et teda jälgitakse kitsa kiirega.lastakse välja radarivastane rakett, mis täpselt antenni pihta tuleb(isegi õppuste käigus oli seda kole ekraani pealt vaadata).kuidas end kaitsta?väga lihtne. korraga jälgivad lennukit mittu eri asukohaga radarit. üks on saatereziimis, teised passiivses, ootavas reziimis. s.t.jälgivad märki, mida esimene valgustab.kui nüüd tuvastatakse rakett, siis radar läheb vastuvõttureziimi ja saatjareziimi läheb teine radar.
                  kaasaegsed radarid töötavad samal põhimõttel, kuid kasutatakse väga kõrgeid sagedusi. see võimaldab saada kitsama kiire, ja suurema täpsuse
                  veel radaritest ja sõdadest.alates 80 aastatest tuli uus, kaasaegseim suund.(esimest korda juhtus see liibanoni iisraeli sõjas)mõtte on selles, et maismaa rünnak toimub ainult siis, kui õhutõrje on täielikult maha surutud

                  Comment


                    #24
                    ok skeeme mul enam pole, läksid omanikule tagasi, tuleb teil tema käest küsida, kui tahate näha

                    Comment


                      #25
                      Hea tüüp! Vahepeal oli nii raske see koopia ära teha?! Või oleks siis andnud kellelegi kopeerida.
                      Kuidas omaniku leiaks?

                      Comment


                        #26
                        Tegelikult küll, ligi 70 A4 paljundamine võtab aega küll ja kuna mul enesel skeemide üle vajadust pole, siis ei hakanud ka tegema.
                        Nagu ütlesin, on need siit foorumist kasutaja tiit omad

                        Comment


                          #27
                          Ärge nüüd üle pingutage

                          See radar oli pooltel tsiviillaevadel peal ja ma küll ei usu et see mingi suur saladus oleks. Mis lennukitesse puutub siis selle radariga näebki ainult VÄGA madalalt lendavaid. Mõeldud on ta ikkagi mere jälgimiseks.
                          Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

                          Comment

                          Working...
                          X