Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Lisatrafo arvutikorpusesse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Lisatrafo arvutikorpusesse

    Tahan oma arvutit võimendiga täiendada. Et arvuti enda toitepinge ei sobi ja teist arvutitoiteplokki korpusesse ei mahu, tegin valmis sobivate pingete ja vooludega trafo.
    Sobiv koht talle on helikaardi lähedal, seega tekkis mul küsimus varjestuse vajaduse kohta. Mis arvate, kas peaksin trafole mingi plekist lisavarjestuse ka ümber tegema?

    #2
    mina ise olen ka samale asjale mõelnud et paneks säärase asja sinna, ja oleks kindlasti trafo ära varjestanud, ning kui selle projekti uuesti päevavalgele toon, siis ma panen kindlalt ka varjestuse
    kindluse mõttes, aga eks targemad parandage, mis arvate jah sellest asjast üldse

    Comment


      #3
      kas poleks targem ja odavam kasutada suurema võimsusega toitekat kui see ise valmis ehitada? aga varjestus igaljuhul

      Comment


        #4
        Ise tegemine tuli mul igal juhul odavam kuna mul trafo oli olemas, aint sekundaari mähised tegin ümber. Lihtne plokk on - trafo, alaldi ja lüüdid. Aga et ruumi mujal polnud kui helikaardi kohal, siis sellest ka varjestuse küsimus.

        Teine küsimus veel: esipaanelist tulevad juhtmed (HDD LED, turbo switsh/LED, powerON LED) on pandud paar keerdu ümber ferriitrõnga. Kas oleks mõistlik lisatrafo toitejuhe ka sellest rõngast paar korda läbi pista?

        Comment


          #5
          jap, kui ta sul helikaardi lähedal siis varjestus kindlasti, ning ka ferriitrõngast pane juhtmed läbi
          kindlasti palju kasu

          Comment


            #6
            Ferriitrõngastest 50Hz puhuleriti kasu pole. kuigi halba nad kah ei tee vähendavad arvuti enda müra,mis sealt sisse ronib. Põhiline probleem võib olla selles, et helikaarti indutseeritakse trafo magnetvälja poolt võrgumüra. Võibolla muutub se kuuldavaks ainult mikrisisendi kasutamisel - kes teab ? Aga proovida võid ju küll
            Muide. Vask ja alumiiniumplekk varjestab ainult elektrivälja. Raudplekk lisaks ka magnetvälja.
            Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

            Comment


              #7
              Lisaks Martinj soovitusele: trafo müra vähendab mõnikord trafo pööramine. Pane krempel tööle ja keera teda kaardi suhtes - leia parim asend (kui üldse tuleb müra).
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                mina panustaks siiski korraliku varjestuse peale

                Comment


                  #9
                  Üks küsimus veel, kas arvutis kaarte ei saa nii ringi tõsta, et jääks ruum mujale ??
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Proovisin tõsta helikaarti teise kohta (võim mahtunuks ka siis paremini sisse ja koht oleks parem) aga emaplaadile, täpselt ISA siiniotsa juurde mingi kivi pandud ja helikaart istus talle täpselt peale nii et kontaktid ei läinud siini sissegi

                    Comment

                    Working...
                    X