Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Jootejaama valik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jootejaama valik

    Kopp on ees 25kroonise Säästumarketi jootekolviga jootmisest, selle pidevast sisse ja välja lülitamisest ja puhastamisest. Peaks ostma jootejaama...

    On kellelgi kogemusi selle asjaga -> http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...&on=1&oe=1&oo=1
    Tundub ilus ja odav, aga kas on teda mõttet osta? On ta vastupidav? Vahetusotsad olemas?
    Vellemani VTSS5 tundub hoopis mänguasi, seda vist ei vaata. Jäänud on veel Welleri WHS40.

    #2
    Osta Weller.

    Comment


      #3
      Originally posted by ronald@Jun 29 2004, 13:36
      Kopp on ees 25kroonise Säästumarketi jootekolviga jootmisest, selle pidevast sisse ja välja lülitamisest ja puhastamisest. Peaks ostma jootejaama...

      On kellelgi kogemusi selle asjaga -> http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi...&on=1&oe=1&oo=1
      Tundub ilus ja odav, aga kas on teda mõttet osta? On ta vastupidav? Vahetusotsad olemas?
      Vellemani VTSS5 tundub hoopis mänguasi, seda vist ei vaata. Jäänud on veel Welleri WHS40.
      Miks just kohe jaam ? Miks mitte korralik kolb. Mul on Welleri SPI-27. 2,5 aastat tagasi ostsin. Väga rahul olen.

      Comment


        #4
        Originally posted by kpihus@Jun 29 2004, 18:05

        Miks just kohe jaam ? Miks mitte korralik kolb. Mul on Welleri SPI-27. 2,5 aastat tagasi ostsin. Väga rahul olen.
        Võibolla piisab ka kõigest korralikust kolbist. Keegi võiks seletada kui suur ja mis vahe PRAKTIKAS jootejaamal ja normaalsel jootekolvil on. Kui ruttu ja kas head kolvid üle kuumenevad jne.

        Comment


          #5
          Minu arvates on suurim vahe selles et jootejaamal on sees eraldustrafo. Seega ei saa ka kolvi küttekeha isolatsiooni lekkima hakkamisel 220 volci skeemi karata.
          Muidugi on hea, kui kolvi temperatuuri sättida saab aga see pole igal 100-l juhul 100-st vajalik.
          Kolvi otcad on hoopis 2. teema - endal ka muutusid uued isendid juba ruttu tina mitte külge võtvaks. Ei kõrbenud aga tuleb pidevalt puhastada ja isegi peale minutist seismist on ots tuhm ning ei juhi soojust. Aitab vaid švammi sisse nuhkimine ja siis tinatamine!? Temperatuur (skaala järgi) 300 kraadi. On see normaalne või mismoodi peaks talitama?
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #6
            1) kolvi temperatuuri peab saama reguleerida vastavalt vajadusele ja joodetavatele detailidele.
            2) regulaator peab kindlasti olema tagasisidega, et laua peal pool tundi jõude vedelenud kolb üle ei kuumeneks ja intensiivse töö käigus maha ei jahtuks.
            2a) hea on, kui sa saad otsiku temperatuuri ka näha.
            3) kolb peab olema madalapingeline ja võrgust eraldatud, et korpuses indutseeruv või juhuslik lekkevool joodetavasse skeemi satuks.

            need kolm tingimust koos moodustavadki sisuliselt jaama.

            põhimõtteliselt võid sa ju võtta ka madalapingelise 12, 24 või 36V kolvi ja seda üle regulaatori toita, aga tagasisidet ja pädevat temperatuurikontrolli sa ikkagi ei saa.

            turul liigub ka mitmeid welleri jaamade kloone. põhimõtteliselt on ka need pädevad, ainult, et ostmisel tuleks jälgida, kas neile welleri kolviotsikud sobivad.
            ise kasutan juba 10 aastat kodus monacor-i jaama (monacor on samasugune tööriistade sildistaja ja müüja, nagu welleman-gi), millele kohe hankisin welleri otsiku. toimib siiamaani.
            GSM: 5039624

            Comment

            Working...
            X