Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mis antenniga tegu (gsm, nmt, raadio)?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mis antenniga tegu (gsm, nmt, raadio)?

    Auto katusel järgmine antenn:

    Antenn auto katusel!

    Autos on keskkonsoolis jäljed nagu kunagi oleks autos olnud autotelefon. Autol on raadio jaoks eraldi teleskoopantenn vasakul tagumisel poritiival. Olen päris pikalt otsinud, kus kohas võiks olla katusel oleva antennikaabli teine ots. Lõpuks õnnestus see leida auto pakiruumis aga ots on maha lõigatud. Nüüd olekski küsimus,et kas selle katusel olev antenn kõlbaks mu gsm-i (eric t68i) autoantenniks või oleks hoopis kõlbulik kasutada veidi hädise raadio teleskoopantenni asemel? Muidugi raadio puhul kasutatakse minu teada 75 oomist kaablit, gsm puhul aga 50 oomist.
    20+ aastat elfafoorumis

    #2
    Paistab nagu NMT antenn...võimendi oli pakiruumis...aga siis mõeldud ikkagi 450MHz jaoks ja raadiole oleks üsna hädine. Proovi mis teeb autoraadio taga.

    Comment


      #3
      Varrasantennil mille vastukaaluks on maa (st. ka auto raadioantenn) kasutatakse 50 oomist kaablit
      Elekter on niisugune asi mida ei näe, aga tunned - ja kui tunned siis enam ei näe

      Comment


        #4
        Tuttav asi, mul kodus neid kaks tükki. Kui pikkus liblikmutriga liigendi tsentrist tipuni 49cm, siis sama. Sellel tegelikult kaks resonantsi, üks 450MHz ja teine 90MHz lähedal.
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          timo kle ericsson ei teinud t68i'd vaid sony ericsson tegi(eric. tegi ainult t68't)
          Mäll-mäll

          Comment

          Working...
          X