Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

led-i vooluallikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    led-i vooluallikas

    Tervist. Sai tehtud korralik võim http://sound.westhost.com/project3a.htm Kõik töötab, sound on hea. Aga nüüd tahaks asja kruvida ühte karpi. Tekkis mõte panna mõned LED-id ka põlema (nagu ON/OFF ja input nuppude juurde), aga kuidas saaks nende jaoks sobiliku pinge ja voolu. Võim töötab 35V ja mingi 2A. Võiksin ju küll 20W takistitega LED-ide jaoks õige pinge ja voolu saada aga see oleks raiskamine. Olen kuulnud et seda tehakse transistorite ja kividega, aga kuidas täpsemalt? Kes viitsib, võiks mind natuke valgustada. Tänud.

    #2
    kas võim suudab ära toita audese 10" elemendi 4 ohmi. põhimõtteliselt on see võim võimsam kui Brig 001 :blink: . üx küsimus veel kust sellise toiteka said mis seda toidab
    Sry et offtopicut tegin

    Comment


      #3
      Originally posted by physical@Jun 30 2004, 13:10
      Tervist. Sai tehtud korralik võim http://sound.westhost.com/project3a.htm Kõik töötab, sound on hea. Aga nüüd tahaks asja kruvida ühte karpi. Tekkis mõte panna mõned LED-id ka põlema (nagu ON/OFF ja input nuppude juurde), aga kuidas saaks nende jaoks sobiliku pinge ja voolu. Võim töötab 35V ja mingi 2A. Võiksin ju küll 20W takistitega LED-ide jaoks õige pinge ja voolu saada aga see oleks raiskamine. Olen kuulnud et seda tehakse transistorite ja kividega, aga kuidas täpsemalt? Kes viitsib, võiks mind natuke valgustada. Tänud.
      milleks 20w takistid? võtad 35 ja 0 vahelt pinge ja kui led tahab 20mA voolu, siis paned 35/0.02=1750 oomise takisti (1K8 näiteks) ja võimsuseks 35*0.02=0.7, ehk siis 1w takisti

      Comment


        #4
        Kui piirduda u. 13mA vooluga (küllalt heledust), piisaks isegi 0,5W (mitte w&#33 takistist väärtusega 2,7 kilooomi. See takisti võib ka mitmele LED-ile ühine olla kui kõik järjestikku ühendada. Lülitid võiks siis mittevajalikke lühistades kustutada...
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          hmm, huvitav miks ma arvasin et need peavad võimsamad olema. Igatahes suur tänu.
          To Ceed: toiteploki sain Estonia lõppvõimust (seal korralikud konded ning hea trafo), täpselt õige pinge annab ka. Minu 8oomised audesed (ise tehtud 017K)toidab ta ilusti ära. 4 oomise subaka toitmisega ei tohiks ka probleeme tekkida. Hääl on väga puhas.
          Veel kord tänud.

          Comment

          Working...
          X