Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

UV PEN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by rain4@Jul 5 2004, 08:31
    aga kus kohas seda ledi müüakse...
    Näiteks kaupluses nimega Novalux
    Time will tell...

    Comment


      #17
      Originally posted by brand11@Jul 3 2004, 19:00
      t2iesti tavaline pastakas on see.
      kle kudas sa selle voolu sinna sisse said... mul ka kodus hunik pastakaid aga ykski patakas sinna sisse ei mahu

      Comment


        #18
        Filtriks võiks proovida kvartsklaasi. Olen kuulnud et kvartsklaas pidi hästi läbi laskma UV kiirgust, aga nähtavat valgust ta eriti läbi ei lase. Aga see muidugi kinnitamata fakt, sorry kui lihtsalt loll jutt
        Kvartsklaasi saab muidu näiteks viiteliinist, mille leiab vene värviteleka seest.
        ...

        Comment


          #19
          kle kudas sa selle voolu sinna sisse said... mul ka kodus hunik pastakaid aga ykski patakas sinna sisse ei mahu
          no pastaka sisse 4 kellapatareid mahutada pole ju eriline probleem minuarust.loomulikult tuleb teha tina lyhemaks

          Comment


            #20
            ei hakkanud uut teemat tegema...
            aga küsimus on olemas mul...
            ostsin siis tiigist uv dioodi(25kr), töötab täiesti...
            uv marker ka olemas....
            niisiis tahtsin panna ta ka kuhugi pastakasse või kuhugi, olemas on mul umbes 5 väikest patareid(kella omad), erinevad, aga kui nende taha ühendan dioodi siis ei töötand.
            on olemas ka üks 3v(niipalju see diood tahab) väike patarei, kontrollisin et täis(keelega:P) aga seal ka ei tööta....
            samas kui panna kaks 1.5v aa või aaa tüüpi patareide taha siis töötab...
            kas võib asi olla selles et pinge on väike, ise arvan seda....
            ja kui panna mitu patareid väikest kas siis diood ei kuluta neid kiiresti tühjaks(pole just meeldiv osta iga natukese aja tagant uusi patareisid, kui isegi raha vähe:S)?
            oleks abi vaja kelleltki kes teab neid asju rohkem kui mina, selletaga seisabki praegu, kas osta väikseid patareisid, või siis osta paks pastakas ja panna aaa patareid sisse...(on müügil tõsiselt pakse pastakaid, rohkem kui 1cm läbimõõdult)
            -----------------
            ja natuke lisateksti kh:
            proovisin veel panna dioodi telefoni taha, tuli välja, ainult juhtmed ei mahtunud ära, ei tahtnud telefoni korpusesse auke ka veel lõikama hakata ja õiget 5nurgalist avajat pole ka veel saanud, peenikesed juhtmed aga jällegi ei andnud korralikult ühendust...muidu oleks suht lahe:P...hiljem proovin panna mõne muu dioodi näiteks tugeva punase
            telefon on mul 3100, nokia
            -----------------

            Comment


              #21
              ei hakkanud uut teemat tegema...
              aga küsimus on olemas mul...
              UV-valgusdiood pole hõõglamp, millele võid patarei vabalt külge monteerida. See tahab töötamiseks teatud voolu (u. 20mA - milliamprit) ja piisavat pinget u. 3V.
              Tähendab on takistit vaja vahele, muidu osutub vool liiga suureks ja UV-LED ongi kutu.
              Kalkulaator: http://ourworld.compuserve.com/homep...Bowden/led.htm

              Kui paar valgusdioodi läbi põletad, tuleb arusaamine, et võibolla on mõistlik lisaks ka odav multimeeter osta .

              Comment


                #22
                ei takisti on olemas...selles pole probleemi

                Comment


                  #23
                  Kui 2tk. AAA elemendiga töötab, pole ju probleemi. Takisti on teatud määral "kaitseks" suure voolu eest.
                  Ja kindlasti tead, et LED-i ühendamisel on + ja - olulised.
                  See pisike 3V element (mingi CR-tüüpi ma arvan) on juba nii nõrk, et UV-LED ühendamisel pinge kukub liiga madalale, alla 2 voldi ja sellest ei piisa.
                  Kellapatareid (elemendid) on liiga nõrgad, neid pead üsna tihti juurde ostma.
                  Telefoni 3,6V on hea, kuid takisti kindlasti vajalik.
                  Nii et 2x AAA ja takisti ja UV-LED ja paks pastakas...siis jätkub rõõmu üsna kauaks, ei tea UV-LED marki kuid pakun, et vähemalt 30 tundi põleb järjest .

                  Comment


                    #24
                    tänan igatahes, sain tiigist 15kr eest 10kella patareid, panen hetkel nende taha.
                    aaa tüüpi patareidega on selline jama et need ei mahu enamuste pastakate sisse.
                    + ja - ma muidugi tean B-)
                    küsimus oligi ainult selles kas ta tõmbab need patareid kiiresti tühjaks..:P

                    Comment


                      #25
                      Patareide kohapealt niipalju et kasutasin neid samu patareisid, millega see UV v6tmehoidija t88tas.

                      Comment


                        #26
                        persse need pastakad.... 3100 on hoopis parem, tegin augud korpusesse sisse, nüüd tahab korpus laiali laguneda, teibin teda vahelduva eduga:P...
                        ega kellegil ei ole mulle ühtegi nokia 3100 korpust pakkuda, tervet? :unsure:
                        pärast kui aega leian panen pildid ka kuidas välja tuli.
                        lüliti leidsin mõnusa väikse lõpuks, jällegi tiigist. aa ja dioodist veel et see ei tööta 3v vaid 3.6v....vot
                        aa ja dioodiga tegin nii:
                        võtsin liivapaberi ja lihvisin väiksemaks, muidu ei mahtunud ära. praegu töötab ilusti, mässisin veel hõbepaberit ka natukene ümber, aint ots jäi lahti ja valgustab ilusti. aga millega saaks selle siledaks, mingi möksiga(silikoon?) või millega?

                        ja enamus on tehtud seal külmalt, kaks traati kummitoru sisse, kuna tinutaja suutis õhtale minna...
                        ainult diood ja takisti on kokku tinutatud juba varem...

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by jannozz50@Jul 1 2004, 12:49
                          ntx oomipoest saab .. mignien 40 eeku oli vict tk ..
                          kus see oomipood või mis iganes on???? :huh:

                          Comment


                            #28
                            Võiks ise ka natuke vaeva näha http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_tm&i=kontakt

                            Comment

                            Working...
                            X