Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Multimeeter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Multimeeter

    Pildid on siin: http://lypsik.nohik.net/elektroonika...d/multimeeter/
    Oleks vaja teada selle kohta mingit infot.

    #2
    Identifitseeritav ju, fotodelt näha et nõukogudeaegne Ц315
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Selle mikroampermeeter on rikutud, nagu ka fotolt näha, osuti peaks kindlasti ulatuma ka välimise skaalani ja ei tohiks kuhugi vastu skaalat hõõruda.
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        Pole ime ka... Nagu ma välja loen, on see valmistatud 1961.

        Comment


          #5
          1974. aastal veel terve olnud, kui taatlustemplist õigesti välja loen, hiljem viga tehtud. Ju on lahti lõhutud ka, sest muidu osuti nii lühikeseks ise ei läheks... Noh, võis ju ots ka ära murduda kui suure hooga vastu piirajat "lendas", aga väheusutav. Ilmselt ikka lahti võetud ja vägivalla ohver...
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #6
            Ei tea, asi on minu käes alles mõni päev olnud ja sõbra käes, kes selle praegune omanik on, alles nädala. Enne seda oli see Tallinna 21.-s, kui ma ei eksi.

            Comment


              #7
              http://oldradio.onego.ru/PRIBORY/avo.html

              Comment


                #8
                Originally posted by acdc@Jul 3 2004, 20:21
                http://oldradio.onego.ru/PRIBORY/avo.html
                offtopic:

                Seal lingil olev viimane tester TT-3 tundub, et on TL4 (M) eelkäija. Kas antud isend kah Tartus tehtud ???
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  Mul on selle ABO-63 nö "manual" olemas...

                  Comment


                    #10
                    Seal lingil olev viimane tester TT-3 tundub, et on TL4 (M) eelkäija. Kas antud isend kah Tartus tehtud ???
                    Huvitav küsimus...
                    Olemas tester TT-3 aastast 1965, skaalal embleem tähtedega ЭИП ringi sees. Samas testril TЛ-4 aastast 1960 sellist embleemi skaalal pole. Ei teagi, kas see on tehase- või muu tähis. Võimalik ju on, et neid veel ka mujal tehti.
                    Elektroonika töötab suitsu baasil.
                    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                    Comment


                      #11
                      Leidsin ükspäev, et ühe TЛ-4 skaalapleki tagaküljel on samasugune skaala, ainult tüübi nimeks on seal TT-3. Tagakülje skaalal puuduvad tehasenumber ja valmistamise kuu (aasta on mõlemal pool 1960). Ka on üks GOST-i number erinev:
                      TT-3 - ГOCT 1845-52, ГOCT 8038-56
                      TЛ-4 - ГOCT 1845-59, ГOCT 8038-56
                      Kõik muu on ühesugune.
                      Paistab et mitme aasta vältel on mõlemat tüüpi koos toodetud, aga kas mõlemat ainult Tartus, see ikka ei selgunud.
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #12
                        Endal ka üks Ц315 täitsa olemas... Kuid selle eelmine omanik oli talle nupu valet pidi külge pannud... st tuli keerata hoopis nupu jämedama otsa suunda. Ja mina seda teadmata ja kiires vajaduses võrgupinget mõõta keerasin nupu omaarust õigesse kohta aga tegelt teisel pool oli voolupiirkond. Ja seina pannes lõi päris suure pilve valget suitsu igast korpuse praost välja. Mikroampermeeter on terve (st pingepiirkonnad töötavad), kuid voolu osa tuleb nüüd sellel antiiksel esemel ära restaureerida... ja seal on traadist keritud takid, seega sellega saab palju nalja olema. Skeem oli vist alumise pleki siseküljel olemas.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by fre@Mar 27 2005, 17:26
                          Leidsin ükspäev, et ühe TЛ-4 skaalapleki tagaküljel on samasugune skaala, ainult tüübi nimeks on seal TT-3. Tagakülje skaalal puuduvad tehasenumber ja valmistamise kuu (aasta on mõlemal pool 1960). Ka on üks GOST-i number erinev:
                          TT-3 - ГOCT 1845-52, ГOCT 8038-56
                          TЛ-4 - ГOCT 1845-59, ГOCT 8038-56
                          Kõik muu on ühesugune.
                          Paistab et mitme aasta vältel on mõlemat tüüpi koos toodetud, aga kas mõlemat ainult Tartus, see ikka ei selgunud.
                          kui sa leidsid skaalapleki siis mul oleks seda vaja v. osta mult maha koorunud värviga skaalaga TL-4

                          Comment


                            #14
                            Njah, sellega on ka kehvad lood tegelikult, vist on prügimäelt korjatud see tester... Tegin koopiamasinaga mõlemast poolest suure suurenduse paberile. Retusheerin ära ja siis vähendan jälle õigesse mõõtu. Nii saan paberil skaala, mille saab sinna pleki peale kleepida - jälle nagu uus kui veel lakiga ka katta... Võin ju koopia saata kui tehtud saan...
                            Ega reservtester leiba küsi, minu arvates on TЛ-4 restaureerimist väärt riist...
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #15
                              Originally posted by fre@Mar 27 2005, 21:57
                              Njah, sellega on ka kehvad lood tegelikult, vist on prügimäelt korjatud see tester... Tegin koopiamasinaga mõlemast poolest suure suurenduse paberile. Retusheerin ära ja siis vähendan jälle õigesse mõõtu. Nii saan paberil skaala, mille saab sinna pleki peale kleepida - jälle nagu uus kui veel lakiga ka katta... Võin ju koopia saata kui tehtud saan...
                              Ega reservtester leiba küsi, minu arvates on TЛ-4 restaureerimist väärt riist...
                              no ma ise ei näe temas mingit väärtust endale.... kui ta sääne uunikum on siis jah aga ise ma küll ei tegele restuareerimisega. Nii, et kes tahab see vb mu käest selle saada sümboolse hinna eest v vahetada millegi vastu! ootan igasuguseid pakkumisi
                              mude töötyab ka ikka!

                              Comment

                              Working...
                              X