Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

kuidas teha cdr mittemängivast deckist cdr mängiv?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kuidas teha cdr mittemängivast deckist cdr mängiv?

    tere!
    ostsin omale umbes 10 aastat vana sony 5 vahetajaga cddecki.
    jama selles,et ta ei mängi cdr-i ,seega suht jama.
    kuna ise mingi eriline elektroonikainimene pole,siis tahaks teada,kas seda on võimalik ümber teha? ja palju see maksaks umbkaudselt?
    RW taasesitust polekski vaja,aga RW kindlasti.
    ja kas oleks inimest,kes sellega hakkama saaks?
    Jajahh!

    #2
    tundub, et väike viga sisse lipsanud postitusse. arvatavasti tahtsid õelda et asi peaks mängima CDR aga CDRW ei ole vajalik?

    mina prooviksin laseri võimsust tõsta natuke. kui see ei anna tulemust siis tuleb laser välja vahetada, kui palju maksab seda ei oskagi kohe arvata aga alla tuhande kindlasti

    Comment


      #3
      viga sees jah,sorry.
      alla 1000,siis jääb ära kahjuks.
      sain just täna decki 300 eeqga ja no mingi tonn veel juurde panna,kuidagi kalliks läheb
      Jajahh!

      Comment


        #4
        no alusta sellega, et tõstad laseri võimsust. lugemispeal peaks olema küljes pisike potensiomeeter millega saab reguleerida laseri võimust. proovi kas siis loeb cdr'e kui sa seda natike paremale keerad, liigapalju võib rikkuda laseri.. aga kõike seda teed omal vastutusel! ma ei võta vastutust endale läbi kärsatatud laseri puhul...

        edit: tonn oli minupoolt surts ülepakutud. tuli praegust meelde, et sõber vahetas mitmed setmed aastad tagasi muusikakeskusel laserit läks midagi 600 maksma. praegu vast odavam, ehk mõni teine oskab selle kohapealt nõu anda.

        Comment


          #5
          no alusta sellega, et tõstad laseri võimsust. lugemispeal peaks olema küljes pisike potensiomeeter millega saab reguleerida laseri võimust. proovi kas siis loeb cdr'e kui sa seda natike paremale keerad, liigapalju võib rikkuda laseri.. aga kõike seda teed omal vastutusel! ma ei võta vastutust endale läbi kärsatatud laseri puhul...
          Ma proovisin ka enda philipsi rondil ja voila! töötabki nüüd ))

          Comment


            #6
            Olge võimsuse tõstmisega ettevaatlikud!
            Proovisin enda Sonyl ka, ise kõrvetatud plaate sain kuulata ainult korra
            Toorikud olid muidugi ka mingid odavad!

            Comment


              #7
              nujaa,koukisin oma sonyl siis kaane maha ja no krt,seal niipalju kola ja stuffi ees.
              laserit ju nägin,aga reostaati küll ei paistnud....
              ja kuskil all plaadipeal...ehk seal kuskil on,aga no sellex ,et ligi saada,on 1000 jebla vaja lahti keerata ja vedrusid ka üksjagu....
              mida teha siis?
              Jajahh!

              Comment


                #8
                http://www.tevalo.ee/foorum/index.php?showtopic=9674 alustuseks proovi vatitupsu ja viinaga laseri läätse puhastada. Minu 11 aastat vana Philipsi CD-dekk mängib peale seda cd-r plaate vägagi hästi. Enne puhastust ta mul kah cd-r plaate ei mänginud.

                Comment


                  #9
                  oih. puhastamist unustasin mainida..h34r:

                  nujaa,koukisin oma sonyl siis kaane maha ja no krt,seal niipalju kola ja stuffi ees.
                  laserit ju nägin,aga reostaati küll ei paistnud....
                  ja kuskil all plaadipeal...ehk seal kuskil on,aga no sellex ,et ligi saada,on 1000 jebla vaja lahti keerata ja vedrusid ka üksjagu....
                  mida teha siis?
                  no võta kaas maha. istu iga päev pool tundi selle taga ja vaata ja uuri mis asi kuskohas kinni on ja kuidas see asi liigub mõne ajaga tekib juba tahtmine mõni "jebla" eest ära võtta.. see potekas on ikka tõsiselt pisike

                  Comment


                    #10
                    Puhastada tuleb ka ETTEVAATLIKULT! Kui liiga kõvasti mudida siis võib remondimehe juurde asja olla. Ja viin on ka kahtlane asi. Neisse segatakse vahel pool Mendelejevi tabelit (essentsid jm. keemia) sisse. Parem oleks suruõhk (aerosoolballonis) ja kui sellest abi pole, siis võimalikult puhas piiritus. Aga ikkagi ettevaatlikult.
                    Harjutamine teeb harjutajaks.

                    Comment


                      #11
                      aga ainult vatitikk...peab seal siis tingimata spirt peal olema?????
                      Jajahh!

                      Comment


                        #12
                        Misasi see spirt on?

                        Comment


                          #13
                          kas mitte piiritus?

                          Comment


                            #14
                            No kui spirt on piirituse nimi siis peaks nagu olema jah aga võid ju ilma kah proovida. Anna siis teada kuidas ainult vatiga puhastus asja muudab Mina kasutasin piirituse asemel Viru Valget ja mõjus kah.

                            Comment


                              #15
                              spirit ei ole ju piiritus minumeelest on tegu lakibensiiniga spiriti puhul. seda küll ei tasuks tarvitada.

                              Comment

                              Working...
                              X